PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić ze ślepym progiem ?



xxxVIPxxx
30-12-2014, 12:32
Witam


Mam problem nie mogę znaleźć pewnej informacji.

Mam osadzone zwykłe metalowe ościeżnice do drzwi. Na dole jest ślepy próg (taka poprzeczka usztywniająca) Do wylewek się go usuwa ? Bo wychodzi mi na to że będzie on delikatnie pod warstwą wylewki, i tu pojawia się problem że wylewka na pewno coś tam siądzie i pewnie beton popęka. I mam dylemat czy usuwać próg czy nie, ościeżnica jest dookoła zabetonowana.

nikt ważny
30-12-2014, 12:35
usunąć, jest on tylko po to, by w trakcie montażu ci się nie zeszły na dole, służy do zachowania wymiaru światła ościeznicy - żadnej innej funkcji po zamontowaniu nie pełni

theme
30-12-2014, 18:26
Oczywiście jak zostanie to wielkiego halo nie będzie. Swego czasu Zak-Pol (producent ościeżnic) miał 2 otwory w progu montażowym po to aby przewiercić się kołkami przez nie i wbić (na te kołki) docelowy próg. Poza pęknięciem wylewek nic innego nie może się stać. Resztę już powiedział nikt ważny.

xxxVIPxxx
31-12-2014, 00:09
I takiej odpowiedzi oczekiwałem :) Nie byłem po prostu w 100% pewien :) Jedyne info na temat tego progu jakie znalazłem to tylko jak ludzie demontowali stare ościeżnice i ten dolny próg był w wylewce ;) Więc myślałem że trzeba go zostawić ;) Ale skoro można to wywalam, nie będę obawiał się przynajmniej że wylewka mi nie pęknie :)