PDA

Zobacz pełną wersję : Obudowa kominka-co zastosowa?? (marmur, granit, konglomerat)



maxtor
11-08-2004, 21:59
Przymierzam sie do montowania kominka. Biorę pod uwagę dwa materiały: marmur i konglomerat (nie odpowiadają mi kolory granitów). Oczywiście w/w materiały będą stanowić tylko część obudowy. Czy konglomerat jest własciwym materiałem? Podobno po nagrzaniu wydziela niezbyt przyjemny zapach? Jakie macie własne doświadczenia?

pzdr
maxtor

Tommco
11-08-2004, 22:27
Ja tez na obuowie chce dac elementy z marmuru. Moze ktos ma jakies uwagi?

Pozdrawiam

Sonika
12-08-2004, 06:14
Można jeszcze zastasować trawertyn.
Widziałam taką obudowę i b. ładnie to wygląda, a kamień jest piękny.

Fugas
12-08-2004, 07:58
Trawertyn i piaskowiec bardzo trudno utrzymac w czystości - wypełnienia naturalnych pęknięc w trawertynie moga się przebarwiać.

Jeden fachowiec tweirdził że najlepiej utrzymac konglomeraty ale ja zamówiłem marmur na Bartyckiej chcialem zamowic ale mnie kobieta zapieniła troską o Klienta i znalazlem ten sam amrmur tanszy na tarchominie dido reale czy jakos tak - maja tam spory wybor marmurów i innego towaru, przez chcwile zastanaweialismy sie nawet nad onyksem ale byly za krotkie plyty.

Pzdr
fugas

pete
12-08-2004, 08:20
Przymierzam sie do montowania kominka. Biorę pod uwagę dwa materiały: marmur i konglomerat (nie odpowiadają mi kolory granitów). Oczywiście w/w materiały będą stanowić tylko część obudowy. Czy konglomerat jest własciwym materiałem? Podobno po nagrzaniu wydziela niezbyt przyjemny zapach? Jakie macie własne doświadczenia?

pzdr
maxtor
Też stałem przed takim dylematem kilka miesięcy temu. Rozważałem różne kamienie naturalne i konglomeraty.
Po rozmowach z kominkarzami, kamieniarzami zrezygnowałęm z konglomeratów. Potwierdzali oni ,że konglomeraty po nagrzaniu powyżej 200-250 st wydzielają woń użytych do ich produkcji żywic. Nie nadają się one do obłożenia części kominka blisko szyby. Jeśli chciałbyś je umieścić gdzieś dalej od "gorących" miejsc to oczywiście można.
Pozostają więc marmury, granity, piaskowce i trawertyny. Generalnie marmury są nieco tańsze od granitu. Marmury mają tendencję do blaknięcia na bezpośrednim nasłonecznieniu pod wpływem UV.
Ja wybrałem w końcu granit.
Jeśli uważasz, że ma on nieciekawe wzory to proponuję przejrzeć wszystkie typy kamieni i obudów kominków na stronie http://www.kamienienaturalne.com

Pozdrawiam

maxtor
12-08-2004, 15:11
Dziękuje za odpowiedz. Rzeczywiscie gama kolorystyczna granitów na podanej przez Ciebie stronie jest imponujaca. Nawet wybredny gosć cos wybierze. Ja w swojej okolicy widzialem jedynie kilka typow granitu i zaden nie przypadl mi do gustu. Informacja o konglomeracie jest bardzo istotna. Teraz na placu boju pozostal marmur i granit.

pzdr
maxtor

Pozdrawiam[/quote]

Aga75
12-08-2004, 15:54
Ja wybrałam marmur - mam też takie parapety. Nie potrafie podać jakiegoś szczególnego powodu. Po prostu bardzo mi sie spodobał :).

AndrzejS
12-08-2004, 19:07
Po wielu rodzinnych dyskusjach wybrałem tradycyjną obudowę z kafli. W cenie wychodzi jak marmur lub granit do którego też robiłem przymiarki. Konglomerat odpadł już na wstępie, mam takie parapety i żałuje, że nie są z marmuru lub granitu a ceny są zbliżone.
Pozdrawiam