PDA

Zobacz pełną wersję : Remont domu dwupiętrowego 1927-1930 - czy się opłaca ?



snk
04-01-2015, 10:17
Witam,

Niedługo ja i moja narzeczona będziemy właścicielami z darowizny domu dwupiętrowego. Na obu piętrach są mieszkania po ok 60m2 + piwnica + klatka schodowa i ewentualnie poddasze w przyszłości. Dom będzie podzielony po połowie pomiędzy nas, a teściów. Do wymiany nadaje się dach, gdzie przy okazji chcielibyśmy zagospodarować poddasze na sypialnie. Dom jest z cegły i wymaga docieplenia, wymiany okien ( liczę wszystko na pół, jako że teście robią swoje ). Mieszkanie samo w sobie jest do mocnego remontu. Trzeba na pewno zmienić sposób ogrzewania domu ( nowy pieć, jaki ?)
Poszukuję porad odnośnie materiałów, kolejności napraw itp. jaki system ogrzewania najlepiej wybrać ? osobne dla mieszkań, czy wspólne ?
Dodam, że na tą chwilę jest szambo, ale miasto ma podłączać w niedalekiej przyszłości kanalizację. Najważniejszy, czy się opłaca cokolwiek robić ?

gumis107
25-01-2015, 23:25
Nikt Ci nie odpowie jak nie zamiescisz planow i zdjec,a przynamniej zdjec .Pzdr

kater-acme
26-01-2015, 06:48
to ja Ci powiem - patrząc po historii mojego brata, to nie, nie opłaca się; albo włożysz kupę forsy w robociznę i materiały, bo praktycznie zostawisz chyba tylko gołe mury (tylko na parterze), albo włożysz kupę forsy w materiały a robotę zrobisz sam, przypłacając to zdrowiem i nerwami... trochę (tylko trochę) mu pomagałem przy mniej skomplikowanych, siłowych rzeczach (majster ze mnie kiepski...) i już po tym tylko miałem dosyć

wg brata obliczeń, a gość jest mega skrupulatny, to lepiej by mu było od początku wszystko w diabły wyburzyć i od nowa postawić właściwie cokolwiek; masę rzeczy i tak robił sam bo niestety dukatów na speców nie ma, za to ma smykałkę, jest robotny i się nie boi; ale ile zdrowia stracił to żal patrzeć; no i trwa to już od kilku ładnych lat

remontował dom z lat 55-60, więc i tak w "nowszej" technologii, o ile tak można powiedzieć, a i tak męka sroga; patrząc po tym jak bezproblemowo stawia się dziś małe domki, to remont starego - przynajmniej w moich oczach - to szaleństwo

wojtekore
27-01-2015, 17:59
To zalezy od Twojego budzetu i wyobrazni.Jak chcesz zachowac w tymmieszkaniu klimat z tamtychn lat i dodac troche minimalizmu to tak ,ale jak chcesz zrobic mieszkanie do konca zywota to nie

william.bonawentura
10-02-2015, 20:48
Jeśli nie jest to budynek zabytkowy to nie opłaca się robić kapitalnego remontu. Masz do zrobienia dach, okna, ocieplenie, instalacje, wykończenie. To jest 80% wartości budowy. "Zostawiasz" mury i tynki.