PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podnieść podłogę o 45 cm?



marcinkiewicz
04-01-2015, 13:28
Witam,
borykam się z myślą o podniesieniu podłogi w pralni która znajduje się nad garażem zaś wejście do niej znajduje się w łazience. Różnica wysokości to około 45 cm. Dach nie jest obniżony co daje w pralni bardzo wysokie pomieszczenie. Myślę aby nie wykonywać schodów a zrobić podłogę na równi z łazienką co pozwoli na to aby drzwi otwierały się do pralni. W załączeniu daję rzut aby to zobrazować.
Macie jekieś pomysły jak to zrobić??? Zasypać piachem, styropianem, a może jakaś podłoga w powietrzu na zasadzie belek??? Proszę o rady lub wybicie mi tego pomysłu z głowy :rolleyes:

297136

maniutekg
06-01-2015, 20:32
Witam
Dom już wybudowałeś? Nie wiem skąd wziąłeś dokładnie wartość 45 cm jak z rzutu schodów (4x18.25) jak i różnicy rzędnych wychodzi 73 cm. I teraz nasuwa się mi pytanie te 45 cm uzyskałeś poprzez pomiar pomiędzy jakimi powierzchniami ? płytek w łazience i stropu w pralni? Kolejne pytanie to czy w pralni masz już jakieś wylewki/ocieplenia stropu, Co do pomysłu z podłogą na legarach moim zdaniem dobry pomysł, tylko nie można zapomnieć o impregnacji w tym wypadku drewna ( uważając pralnie jako pomieszczenie mokre, a drewno jak wiadomo lubi wchłaniać wilgoć). Pomiędzy legary można by pomyśleć też o jakiejś izolacji akustycznej jeśli pod nią są jakieś pomieszczenia w, których nie chcielibyśmy słyszeć urządzeń.
Co do samej idei pomysłu z wyrównaniem to jak najbardziej tak, ze względu nawet na sam komfort przejścia pomiędzy pomieszczeniami.
To takie moje "małe" przemyślenia jeśli są błędne proszę poprawiać w końcu dopiero student :)
Pozdrawiam.