PDA

Zobacz pełną wersję : Woda na budowę - skąd?



ckwadrat
21-07-2002, 21:08
Wodociągu nie ma, studni nie ma, ani u mnie ani w najbliższym sąsiedztwie (do 200m), skąd można by pociągnąć gumowego węża. Będe miał zbiornik 1m3 tylko skąd wziąć do niego wodę???

Maco
21-07-2002, 22:38
A skąd bierze Twój sąsiad ?
Beczkowóz na kółkach można by przeciągać raz na jakiś czas do kogoś, kto ma wodę i napełaniać.
A gruntowej wody też nie ma ? Może można taką jakoś wstępnie oczyścić i się nada do budowania ?
Albo położyć duuużą płachtę plastikową i łapać deszczówkę ?

bigmario4
21-07-2002, 23:19
A może masz znajomych strażaków?Jadąc gdzieś mogliby Ci"podrzucić" trochę wody.Mario

mlody
21-07-2002, 23:31
Wykop wieczorem dołek w ziemi, wstaw naczynie, przykryj płachtą i co dziennie będzie ci sie zbierać nawet rosa i deszczówka.

22-07-2002, 06:01
Wykop dołek,wypełnij folią , napchaj do niego śnirgu.Jak stopneje - bedzie woda :smile:

ckwadrat
22-07-2002, 07:25
Dzięki za rady. Śnieg kupuję - jest lekki to przewiozę w bagażniku. Z resztą będzie problem :wink:

Maco
22-07-2002, 08:54
Myślę, że pomysł ze strażakami nie jest zły...

bigmario4
22-07-2002, 09:19
Do Młodego-budowa domu to coś więcej niż survival tak że niektóre zastosowania niestety nie sprawdzą się:wink:Mario

Maco
22-07-2002, 20:15
Metoda młodego może jest dobra dla jednego mieszkańca...
Ale do robienia zaprawy i lania fundamentów raczej nie bardzo...

mlody
22-07-2002, 21:20
Dobra, dobra, macie rację z tym dołkiem, ja po prostu żartowałem. Choć wydaje mi się najrozsądniej zagadać z jakimś miejscowym co by za pare groszy do dołu wyściełanego folią pare razy z wozem i bańką 300 litrową obrócił. Albo rozpocząć budowe od wykopania studni.

ckwadrat
22-07-2002, 21:22
Po rozeznaniu w terenie pozostaje mi... 998 :wink: Już się przeciwpożarowcy zgodzili ale jeszcze nie rzuculi ceny...

ckwadrat
22-07-2002, 21:25
PS. Do młodego: zbiornik mam (bardzo fajny - plastikowy, zbrojony metalową siatką, z górnym wlewem i kranikiem u dołu, poj. 1 m3; całość za 300 zł). Chodziło o samą H20.

mlody
22-07-2002, 21:36
To niestety będziesz potrzebował jeszcze kilku takich, bo chyba jedynym wydaje się rozsądnym rozwiązaniem dowieźć wodę w jakiejś cysternie i to musisz zgromadzić na zapas. Ale zamiast kupować takie pojemniki lepiej zapłać 100 jakiemuś bezrobotnemu to sam Ci wodę przywiezie i wleje gdzie chcesz. Jak podjedzie z koniem, to i za paliwo nie weźmie. Albo już zaczynaj kopać studnię. Przecież wcale nie musi być głęboka! Wiesz jak daleko masz do wód gruntowych? Wykop i będziesz wiedział.

ckwadrat
22-07-2002, 21:51
Do wody mam ok. 30 m. A to kosztuje ok. 6 tys. zł - nie chcę na początku pakować się w takie koszty. Tym bardziej, że mogą mi ukrasć pompę głębinową (2 tys.) a ciągłe jej wyciąganie i chowanie nie wchodzi w grę.

Mam nadzieję, że 1m3 wody będzie mnie kosztował nie więcej niż 50 zł a na stan surowy otwarty pójdzie nie więcej niż 5. Standardowy zbiornik straży ma zbiornik 2m3 więc jest to sporo.

bigmario4
22-07-2002, 23:14
U "mnie"taki zbiornik kosztuje ok50zł(u mnie-bo chodzi o teren)W takich zbiornikach są jakieś chemikalia których używają w zakładach papierniczych przy powlekaniu papieru,jeśli masz dojścia załatw sobie kilka i problem wody masz:zalatwiony(dasz radę widzę żeś obrotny chłop)Mario

Bodex
24-07-2002, 16:29
z tymi 30 metrami to chyba przesadzasz. no chyba ze Góralem jestes. ja wode podskórną zupełnie nie nadająca się do picia złapałem na 3 metrach, studnie mam 5.3 metra głębiej juz sie nie dało. powstała w 2 dni z 6-ciu betonowych kręgów.

dziuba
24-07-2002, 16:51
C2 a dzwoniłeś do tego pana z sesemesa???
U rodziców zrobił tak, że kawałek rury wystaje z ziemi i jak jesteś na działece to "dokłada" się do tego pompę, a jak Cię nie ma to pompa jest schowana lub zabrana "na wynos" W miedzuczasie rura jest odpowiednio zabezpieczona aby ktoś sprytny nie próbował czegoś tam upchnąć.

Maco
24-07-2002, 19:59
No właśnie... ciągnąc myśl Bodex-a masz na pewno wodę gruntową na 3 m ! (skoro w Wiktorowie jest na 0,8 a Wasza działka nie jest wyżej niż 2 metry od Wiktorowa). Pozatym pamiętam jak Wasz sąsiad kiedyś wykopał dół testowy i też miał wodę gruntową na 2-2,5 m.
Pytanie tylko, czy taka woda nadaje się do murowania, betonowania. Jesli w niej są jakieś ścieki z szamb okolicznych czy nawozy z pól - czy przypadkiem nie spowoduje to jakiejś reakcji wybuchowej z cementem.., :smile:

pingo
25-07-2002, 10:57
Polecam studnię wierconą, o ile woda jest na rozsądnej głębokości. Najlepiej wypytać sąsiadów. U mnie wierciliśmy 6 metrów. Facet wziął za robotę 160 zł (nie brał pomocnika, bo ja mu pomagałem, filtr też przygotowałem sam), materiały to raptem kilkadziesiąt zł. Do tego stara pompa tłokowa z działki i mamy wodę za grosze w jeden dzień. Pompę niestety trzeba na noc chować, bo ktoś mógłby sprzedać na złom.

Wowka
25-07-2002, 12:11
Tak na marginesie- skąd będziesz czerpał wodę docelowo? Wspomniałeś, że studni i wodociągu brak.

ckwadrat
25-07-2002, 12:35
O płytkiej studni na czas budowy nie pomyślałem :sad:. Trudno, może jeszcze ją zrobię. Na razie zaraz leją mi fundamenty (za 3 godziny), więc muszę jeszcze szybko złapać straż, bo nie będę miał ich czy polewać. A ten 998 ciągle zajęty :lol:

Docelowo (chyba w przyszłym sezonie) będzie oczywiście studnia głębinowa albo podciągnięcie wodociągu - koszty mniej więcej takie same (ok. 6 tys zł).

Wowka
25-07-2002, 13:44
Naprawdę, z własnego doświadczeniac polecam jak najszybsze wykonanie płytkiej studni. Wodę z niej wykorzystasz obecnie do budowy a w przyszłości do celów gospodarczych. Zrób to niezależnie od podłączenia do wodociągu. Będzie to woda "darmowa" i jeśli podłączysz do studni w przyszłości hydrofor (ok 350 zł) i układ zraszający to masz "pewny" w przyszłości piękny zielony trawnik nawet w największe upały.
Pozdrawiam

Maluszek
25-07-2002, 14:24
Zapłaciłam w Markach za 15 m studnię 900zł (60 zł m z materiałami). Z ziemi wystaje rurka do której przykręca się pompę. Jak na razie wystarcza. Na przyszłość zamierzamy zrobić studnię z prawdziwego zdarzenia.

Pepe
25-07-2002, 20:04
Jestem za studnią! woda darmowa przyda się do ogrodu i innych celów gospodarczych, a można ja także połaczyć z instalacja w domu (tylko trzeba jakieś dod.zabespieczenia). Słyszałem nawet, że można taką studnię zrobić za pomocą WUCO czyli wąż z wodą + ciśnienie 300 atm. Co Wy na to ???

ckwadrat
25-07-2002, 22:25
Zachęciliście mnie. Temat płytkiej studni będę drążył w przyszłym tygodniu.