PDA

Zobacz pełną wersję : docieplanie poddasza nieużytkowego styropianem pytania



bartekiaga1
04-01-2015, 15:42
Witam jestem posiadaczem domu z lat 80 tzw "kostki " z nadejściem wiosny zamierzam docieplić strop styropianem i w związku z tym mam kilka pytań. Teraz na stropie jest polepa (trociny ,wapno) warstwa 10 cm. Planuję ocieplić styropianem 2 X 5cm na mijankę. I teraz tak zrywać tą polepę czy kłaść na to i czy pod styropian kłaść folię. Na koniec wszystko chcę pokryć siatką i zaciągnąć klejem gdyż poddasze jest nieużytkowe i nie chcę zbyt obciążać stropu. Proszę o rady zacne grono i pozdrawiam

מרכבה
04-01-2015, 16:38
Teraz na stropie jest polepa (trociny ,wapno) warstwa 10 cm. Planuję ocieplić styropianem 2 X 5cm na mijankę
wywal wapno i trociny, a 2x 5cm to nawet szkoda dawać na strop...

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94718&d=1326364435 przy zmianie pokrycia dachowego... zapodałem ja izolacji .. łącznie jest po przeliczeniu 2x pustka, + 5/6cm + 30cm nad wylewką jest 40cm izolacji ...

2 po 5cm to bardzo mało ...
proponuję jeszcze zobaczyć jak się sprawa ma ze ścianami/ szczytowymi, kolankowymi...
na taki strych .. polecam 30-50cm bez żalu dawać ..

bartekiaga1
04-01-2015, 18:11
Ogólnie budynek mam cały ocieplony ,a o ściance kolankowej też myślałem aby ocieplić od środka.