PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie opony zimowe?



pawcio_er
05-01-2015, 10:19
Hej,

pytanie do zorientowanych. Czy opłaca się kupować opony przez internet np ta oferta: MODEROWANO

Czy jednak lepiej kupić coś w tradycyjnym punkcie handlowym? Ma ktoś porównanie cen?

Pzdr.

Adrian1224
05-01-2015, 21:45
W mojej okolicy dużo bardziej opłaca się zamawiać przez internet,do tego w sklepach internetowych ma się większy wybór.
Zamiast zimówek nie opłaca ci się bardziej kupić jakieś dobre wielosezonowe?
Ja parę lat temu założyłem wielosezonówki w samochodzie którym robię około 10 tyś km rocznie i jestem bardzo zadowolony,można na nich bez problemu ruszyć nawet po nieodśnieżonym podwórku,na drogach też radzą sobie w porządku i mimo małego przebiegu nie mam z nimi tego problemu że opona z czasem ma dobry bieżnik ale ze starości guma słabo sobie radzi zimą.
Jak robisz mniej niż 15-20 tyś km rocznie to nie ma sensu pchać się w dwa komplety,wiem że zimówka w zimę radzi sobie dużo lepiej ale ile prawdziwej zimy mamy przez ostatnie parę lat?
Miesiąc?

wiesiek6308
06-01-2015, 14:27
W mojej okolicy dużo bardziej opłaca się zamawiać przez internet,do tego w sklepach internetowych ma się większy wybór.
Zamiast zimówek nie opłaca ci się bardziej kupić jakieś dobre wielosezonowe?
Ja parę lat temu założyłem wielosezonówki w samochodzie którym robię około 10 tyś km rocznie i jestem bardzo zadowolony,można na nich bez problemu ruszyć nawet po nieodśnieżonym podwórku,na drogach też radzą sobie w porządku i mimo małego przebiegu nie mam z nimi tego problemu że opona z czasem ma dobry bieżnik ale ze starości guma słabo sobie radzi zimą.
Jak robisz mniej niż 15-20 tyś km rocznie to nie ma sensu pchać się w dwa komplety,wiem że zimówka w zimę radzi sobie dużo lepiej ale ile prawdziwej zimy mamy przez ostatnie parę lat?
Miesiąc?

To nie to miejsce ale już jeżeli jest to napiszę tak. Totalna porażka. Coś do wszystkiego to nic do niczego.Załóż rolki na śnieg a łyżwy na asfalt. Powodzenia. Czy warto oszczędzać na zdrowiu? Zostaw ten wielozeson w spokoju. Na necie znajdziesz nawet w okolicy dużo taniej.

Adrian1224
07-01-2015, 12:42
Jakiej firmy wielosezon miałeś że był aż tak tragiczny?

bladyy78
07-01-2015, 14:02
Jakiś czas temu oglądałem test 3 opon letnich, wielosezonowych i zimowych test był przeprowadzany ta torze do tego przygotowanym, opony letnie zajęły oczywiście ostatnie miejsce ale i tak na mokrej nawierzchni sprawowały się najlepiej, zimowe zaś najgorzej, na suchej nawierzchni przy ujemnej temperaturze najlepsza były wielosezonowe, letnia zajęła drugie miejsce zimowe ponownie ostatnie, zimowe dopiero mają przewagę na lodzie i tam tylko na zimówkach auto nie wypadło z toru, na śniegu również zimowa miała przewagę, ale ta przewaga była na tyle mała że nie wpływała na bezpieczeństwo jazdy. Nie do końca jest wiec prawdą ze opony zimowe w zimie są takie rewelacyjne. W okresach przejściowych jakich mamy zdecydowanie najwięcej, opony wielosezonowe w naszym klimacie sprawowały się niestety ale lepiej.

kalaf5
07-01-2015, 14:47
Wielosezon to najlepszy wybór jakiego dokonałem od dwóch lat.
Dla mnie rewelacja

kowi
07-01-2015, 15:53
Witam.
Ja kupowałem swoje przez internet: 5 letnich - ta piąta to do zapasu i dwie zimowe. Za każdym razem kupowałem w firmie Oponeo - bardzo polecam .
Pozdrawiam

prokopek
15-01-2015, 20:55
My też kupowaliśmy w oponeo, ostatnio chyba w listopadzie. Szybko i sprawnie, kurier w cenie. No i mają duży wybór, od chińczyków, przez polską dębicę, kormorany po lepsze czytaj droższe zachodnie.

domek_na_wsi
20-11-2015, 12:22
Prestige Tyres robią bardzo dobre opony - są tanie i solidne. Szkoda tylko że produkują tylko i wyłącznie przemysłowe.

DannyK
23-12-2015, 15:32
Ja zdecydowanie wolę kupować tradycyjnie;) w internecie to nie wiadomo co się kupi, nie można też sprawdzić jak opony były przechowywane, a to bardzo ważne. Opony kupuję w punktach sieci Euromaster, mogę je obejrzeć, od razu mi je założą i odpada mi problem z ewentualnym odsyłaniem, gdyby coś z nimi było nie tak;)