PDA

Zobacz pełną wersję : oddanie domu



batoslaw
05-01-2015, 12:26
Witam, prosze was o pomoc w kwesti, mam dom wykonczony na parterze oprocz duzej lazienki, mala jest skonczona, na poddaszu mam ulozona welne , komplet instalacji wszystkie media, mozna powiedziec ze juz mieszkamy, czy w takim stanie moge zakonczyc budowe , czy kierownik bedzie robil problemy w zwiazku z tym ze poddasze jest nie wykonczone, pozdrawiam

jacek.zoo
05-01-2015, 16:02
do odbioru potrzebujesz odbior kominiarski, elektryczny, jak masz to gazowy i pomiar geodezyjny powykonawczy. nikt nawet do domj nie wchodzi, na dobra sprawe mozesz miec tylko tynki polozone i nikt nie bedzie robil problemu

julo23
10-01-2015, 10:02
A co z kierownikiem budowy ? Też chyba musi coś zatwierdzic czy nie ?

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć odnośnie tych w/w odbiorów ?

Chrupka
19-01-2015, 17:15
To ciekawy wątek... szkoda, ze osoby, które mają odbiór za sobą tak skromnie dzielą się swoim doświadczeniem....
Mnie powiedziano, że musi być złożony jeszcze dziennik budowy i projekt z ewentualnymi zmianami dokonanymi w trakcie budowy, podpisanymi przez projektanta albo architekta adoptującego projekt. Co prawda do zakonczenia budowy mam jeszcze "chwilę" ale może w tym roku uda się to załatwić, więc informacje w tym wątku i mnie się przydadzą.
Podobno ważne są wymiary zewnętrzne - żeby zgadzały się z danymi zawartymi w projekcie dołączanym do pozwolenia na budowę.
Może podzielilibyście się swoimi doświadczeniami z odbiorem domu do użytkowania.