PDA

Zobacz pełną wersję : zgłoszenie do użytkowania



batoslaw
05-01-2015, 14:52
Witam, proszę was o pomoc w kwestii, mam dom wykończony na parterze oprócz dużej łazienki, mala jest skończona, na poddaszu mam ułożona wełnę , komplet instalacji wszystkie media, można powiedzieć ze już mieszkamy, czy w takim stanie mogę zakończyć budowę , czy kierownik będzie robił problemy w związku z tym ze poddasze jest nie wykończone, pozdrawiam

Konto usunięte_12*
05-01-2015, 21:36
... można powiedzieć ze już mieszkamy,
Uważaj, bo jak cię Nadzór Budowlany "namierzy", to SŁONO cię to będzie kosztować :(
Niestety, takie mamy IDIOTYCZNE przepisy - dom niby nasz i wybudowany za nasze (a nie państwowe pieniądze), ale to Państwo nam powie, kiedy możemy tam zamieszkać :mad:
A kierownika najlepiej sam zapytaj - powinien ci wszystko wyjaśnić :)

JarekKRK45
07-01-2015, 17:13
Witam, najważniejsze są papiery i mapki z odbiorami , gazu , wody , instalacji elektrycznej , kanalizacja , szambo . Nikt nie będzie pytał czy masz pomalowane ściany wewnątrz domu . .. Pozdrawiam

batoslaw
07-01-2015, 20:36
no dzięki za odpowiedzi, wiem że wszystko zależy od kierownika, ale nie wiem czy nie będzie robił problemów w związku z tym że poddasze mam tylko ocieplone i ogrzewane, dół w komplecie wykończony tak jak pisałem oprócz jednej łazienki, jak wystawi papier o ukończeniu budowy to już z górki bo resztę dokumentów mam, pozdrawiam

mikel_1
07-01-2015, 22:47
Nikt nie będzie pytał czy masz pomalowane ściany wewnątrz domu . .. PozdrawiamI tu kolegę zdziwię, bo.. będzie pytał :) konkretniej - ściany pomalowane i podłogi położone. to wymagania PINB grodzisk od kolegi ostanio (inspektor pojawił się na budowie i zgłosił takie zastrzeżenia...)

enedue
08-01-2015, 16:45
a jak jest z tarasami? Takimi drewnianymi, zwykłymi, 40 cm nad ziemią? Są zaprojektowane, muszą zostać wybudowane do odbioru?
kasy mi na to nie starczy :(

autorus
08-01-2015, 17:53
JA mam w planach ogród zimowy i nie ma opcji abym to wybudował w najbliższym czasie z tych samych powodów. IMO to nie ma znaczenia.

Konto usunięte_12*
08-01-2015, 20:41
a jak jest z tarasami? Takimi drewnianymi, zwykłymi, 40 cm nad ziemią? Są zaprojektowane, muszą zostać wybudowane do odbioru?
W mojej okolicy wystarczy fundament lub choćby sam obrys wyznaczony np. przez geodetę palikami. Tak miałem ze swoim tarasem - do tej pory nie wykonany (a mieszkam już trzeci rok), ale fundament już jest :)

Tomek B..
19-01-2015, 20:05
Zgłoszenie do użytkowania jest z reguły zakończeniem budowy, jednak PINB zobowiazany jest do skoncentrowania się na meritum sprawy, czym jest powstały budynek, na które było pozwolenie na budowę. W późniejszym czasie zgłoaszamy sobie co chcemy, zadaszony taras, położenie kostki itp. Jeśli robią częściowy odbiór to zwracaja uwage głównie na bezpieczeństwo zamieszkania w niedokończonym domu, takie jak np. barierki przy schodach itp.

P.S U mnie w Piotrkowie Trybunalskim nie chcieli wydać papieru, ponieważ miałem komórkę na narzędzia i musiałem ją rozbierać. Trochę się zdziwili, jak po kilku godzinach kazałem im przyjechać bo komórki już nie ma, mysleli, że kto wie co u siebie jeszcze wybudowałem. Nawet sesja zdjęciowa z ulicy była:), po czym w ciągu 24h pozwolenie na użytkowanie na piśmie.