PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka farba do desek maskuj?cych na dachu?



ebi
12-08-2004, 09:36
Dekarz zlecił nam kupno farby do desek maskujących. Wybór farby pozostawił nam. Mówi, że wszystkie i tak po pięciu latach nadają się do ponownego malowania. Wszystko więc rozbija się jak zwykle o cenę. Czy możecie nam polecić sensowną markę w sensownej cenie? Dodam, że preferowany kolor, to biały.

Dziekuje :D

ebi
12-08-2004, 12:05
moze jednak jest ktos na forum, kto moze mi pomoc? Farbe juz dzis musimy dostarczyc na budowe. Z gory dziekuje :D

*marta*
12-08-2004, 13:47
Farba do desek? Bo jeśli miałby być impregnat i tanio to może być Decor (kupiłam ale jeszcze nie użyłam), Nobiles (właśnie maluję płot) i Drewnochron. Ale to nie białe :(

ebi
12-08-2004, 14:10
niestety nie chodzi o impregnat, lecz farbe. Domek jest bialy i deski maskujace dach od spodu maja byc walsnie biale. Wyglada na to, ze wiekszosc pozostaje przy naturalnym kolorze drewna, wzgl. bejcuje. :cry:

*marta*
12-08-2004, 14:51
niestety chyba tak :( impregnat/bejca wnika wgłąb drewna, farba tworzy warstwe na jego powierzchni. Niezbyt ładnie to wygląda, po kilku latach (odpryski). no cóż, musisz szukać :-?

ebi
13-08-2004, 09:07
marta dzieki za wsparcie :D

*marta*
13-08-2004, 09:08
nie ma za co :) w dosłownym znaczeniu :)
Co wybrałaś?

ebi
13-08-2004, 09:12
wyboru dokonamy dzis, bo okazalo sie, ze dekarze dopiero jutro beda malowali deski. Czyli mamy jeszcze chwile na poweszenie, zanim wydamy kilka stowek. Dzieki :D

Piotr_PA
13-08-2004, 09:27
Ebi po pierwsze jakie dreno będziesz malował bo jeśli sosnę - to albo odradzam biały lub proponuję aby ktoś wypowiedział się na temat zabezpieczenia przed malowaniem drewna sosnowego chodzi o wykwity z żywicy zawartej w drewnie.
Ja pomalowałem sadolinem extra i w pierszym roku było ok. ale w następnym podeszła żywica i lakier przebarwił się na żółto aczkolwiek z odległości 15 m czyli z drogi wygląda jeszcze OK.
Natomiast drzwi wejściowe (dębina) pomalowałem Lewis-em kryjącym w całości i jestem z niego bardziej zadowolony i chyba poprawię tamte drzwi w przyszłym roku Lewisem.

ebi
13-08-2004, 10:08
z tego co sie orientuje, to jest to sosna. Wolalabym uniknac tego typu niespodzianek :-?

jareko
13-08-2004, 10:12
to masz bol i jak sadze nie da sie nic wymyslec :( i ty byle jaka olejna wystarczy
szkoda ze nie zrobiles sobie tego sidingiem - klopot na 50 lat minimum z glowy

Piotr_PA
13-08-2004, 10:18
Coś słyszałem o caponie - podobno żywica nie przebija - a potem można spróbować Levisem silnie kryjącym, bo jak kupisz taką farbę co pozostawia słoje napewno się przebarwi.

ebi
13-08-2004, 10:23
to masz bol i jak sadze nie da sie nic wymyslec :( i ty byle jaka olejna wystarczy
szkoda ze nie zrobiles sobie tego sidingiem - klopot na 50 lat minimum z glowy

siding? Spytam niesmialo, co to za srodek?

ebi
13-08-2004, 10:25
Coś słyszałem o caponie - podobno żywica nie przebija - a potem można spróbować Levisem silnie kryjącym, bo jak kupisz taką farbę co pozostawia słoje napewno się przebarwi.

dzieki za podpowiedz :D

Piotr_PA
13-08-2004, 10:30
Odpowiem za jareko - plastyk ja mam podbitki zrobione z tego materiału i jak narazie jestem zadowolony - minus co roku trzeba umyć wszystko dookoła - ponadto za 10 lat trzeba będzie wymienić te które robią za deski czołowe od południa ponieważ z każdym rokiem stają się bardziej szare. Ja mam Deckenika.

jareko
13-08-2004, 10:43
ebi - zartujesz sobie chyba ze mnie
to taka boazeria he he he zwenetrzna
Piotr_PA - widzisz - gdybys wzial Vytek (kanada) to tylko czasem bys sobie karcherem umyl i spokoj

ebi
13-08-2004, 10:51
Odpowiem za jareko - plastyk ja mam podbitki zrobione z tego materiału i jak narazie jestem zadowolony - minus co roku trzeba umyć wszystko dookoła - ponadto za 10 lat trzeba będzie wymienić te które robią za deski czołowe od południa ponieważ z każdym rokiem stają się bardziej szare. Ja mam Deckenika.

jak ksztaltuja sie koszty sidingu w porownaniu z deska sosnowa? Robiles takie porownanie?
Moze jeszcze udaloby nam sie wycofac z tego deskowania...

jareko
13-08-2004, 10:59
ebi Vytec podsufitka lita i z otworami wentylacyjnymi koszt metra kwadrat brutto 31,54 PLN firma Procanpol W-wa Połczyńska 114 tel.(0-22)666-10-05
tylko przy kalkulacji uwzglednij to ze juz nie bedziesz musial malowac, konserwowac i masz spokoj co najmniej na 50 lat - jesli cos mozna doradzic - nie kupuj Boryszewa ani Gamrata - sa gorsze
Drewno jednka cirka co 5 lat lakierowc bedziesz musial - to w porownaniu tez uwzglednij
jak sadze per saldo okaze sie ze to taniocha ;)

ebi
13-08-2004, 11:06
dla mnie to i tak chyba juz wyrok smierci :wink: , bo deski zamowione a dekarz oczywiscie nie odbiera telefonu. No nic, bedziemy grzecznie co jakis czas wdrapywac sie na dach i machac pedzelkami, co by nadac deskom dawnego blasku :roll:

jareko
13-08-2004, 11:10
no coz - milego drapania sie ;) tylko kap[elusik jakis zaloz by wlosow nie zachlapac :)
Pozdrawiam:)

Jolka
13-08-2004, 11:11
ebi Vytec podsufitka lita i z otworami wentylacyjnymi koszt metra kwadrat brutto 31,54 PLN firma Procanpol W-wa Połczyńska 114 tel.(0-22)666-10-05

Czy ta cena to ze wszystkim tzn. listwami trzymającami itp. dodatkami na gotowo?

Piotr_PA
13-08-2004, 11:11
Według mnie drewno ma też swój urok ale ... można wybrać co się chce i co komu pasuje. Ja za deckenika płaciłem w 2001 roku chyba 14 zł za 1 m2 o wiele drożej wychodził Marley bo koło 30 zł za 1 m2. Ale po przeliczeniu kosztu drewna malowania i późniejszej konserwacji wyszło na plastyk. Ale tylko dlatego że biały, gdyby wykończenia miały być np. brązowe to zdecydowałbym się chyba na drewno.

ebi
13-08-2004, 11:16
Coś słyszałem o caponie - podobno żywica nie przebija - a potem można spróbować Levisem silnie kryjącym, bo jak kupisz taką farbę co pozostawia słoje napewno się przebarwi.

zbadam capon i levisa. Dzieki za porady, a o kapelisiku nie zapomne :lol:

jareko
13-08-2004, 11:20
ebi Vytec podsufitka lita i z otworami wentylacyjnymi koszt metra kwadrat brutto 31,54 PLN firma Procanpol W-wa Połczyńska 114 tel.(0-22)666-10-05

Czy ta cena to ze wszystkim tzn. listwami trzymającami itp. dodatkami na gotowo?
nieeeeeeee to cena samego materialu - trzeba jeszcze cala reszte konstrukcyjna dodac pamietajac ze podbitki MUSZA byc przybijane nie rzadziej jak co 40cm

PRO
14-08-2004, 11:29
Moje deski okapowe i wiatrowe są pomalowane z zewnątrz 2 krotnie Sadolinem i od wewnątrz jednokrotnie, kolor czarny wygląda super, ale malowałem miesiąc temu tak więc nie wiem jak się będzie zachowywał.
Dekarz chwalił ten środek jako godny polecenia, odradzał drewnochron, pożyjemy zobaczymy. :roll:

ebi
16-08-2004, 08:37
stanelo na lakierze impregnujacym i sniezce - tanio i wg. naszego dekarza skutecznie. Po 5 latach i tak kazda farbe bedzie trzeba pokryc ponownie.

dziekuje i pozdrawiam wszystkich :D

Piotr_PA
16-08-2004, 08:43
Miłego malowania

ebi
16-08-2004, 08:55
dzieki :D

jj
18-07-2006, 23:33
Wyciągnę temat z lamusa.
Jakim środkiem pomalować sosnowe deski szczytowe? Pod rynny pomalowaliśmy dwukrotnie sadolinem extra (lakierobejca) ale kolor nie nadzwyczajny. Deski mają być jasne a sadolin w kolorze jasny dąb wyszedł nam boleśnie żółty.
Może ktoś polecić jakiś dobry środek żeby ten nasz lukarniany szczyt wyglądał naturalnie i miał ładny połysk?
Pozdrawiam :)
jj