PDA

Zobacz pełną wersję : Remont łazienki czas na ściany



iskra99
06-01-2015, 01:53
Witam serdecznie.
Jestem na etapie remontu łazienki.
Wykonałem ogrzewanie podłogowe wodne. D działa i grzeje dobrze? Teraz czas na ściany.
Ściana zewnętrzna to bardzo ciężka ściana tylko na grubość 1 cegły 24cm. Pewnie dlatego ze kiedyś od tej tej strony domu był doklejony drugi dom a mój jest z 36 roku wiec pewnie szukano oszczędności gdzie się dało.
Zawsze było od ściany czuć chłodem.
Postanowiłem wykonać tynk perlitowy o grubości od 2 do 5cm.
Na całej szerokości ściany z wyłączeniem miejsca gdzie będzie wanna wykonałem tynk perlitowy a tam gdzie będzie wanna i płytki chyba dam tynk cementowo wapienny (pewnie jakąś gotowa mieszanka bo zostało tylko ok 1,5m2 do zrobienia). Założeniem było zrobienie tynku cementowo wapiennego na niego płytki na szerokości wanny.
Reszta ściany tynk perlitowy a na niego gładź polimerowa.

Mam jeszcze pytania, wątpliwości.
Czy na szerokość wanny można by było zastosowac tynk perlitowy na niego folia w płynie a na to płytki ceramiczne?

Biorę tez od uwagę wykonanie zamiast gładzi polikrzemianowego, silikonowego.
Chciał bym by ściana była wysoko paroprzepuszczalna w celu wyeliminowania wykraplania się pary wodnej na tej cienkiej ścianie. Wentylacja jest oczywiście hybrydowa zastosowana mimo to chce zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów z parą, wilgocią.
Czy cos takiego ma szanse spełnienia moich wymagań?
Jaki ewentualnie najlepiej zastosowac tynk?

Balto
06-01-2015, 19:28
Tynk ciepłochronny da wielkie nic... są tutaj lepsi spece od ocieplenia ale musisz dać lepszą izolację i to nie tynk ciepłochronny a coś znacznie lepszego. Poza tym to jaka będzie izolacja zewnętrzna będzie warunkowało to co dasz w środku to zaś na wentylację łazienki....

iskra99
06-01-2015, 23:47
Dziękuję za zainteresowanie tematem.
Nie traktuje tynku jako izolacji termicznej.
Chodzi głównie o paroprzepuszczalnosc.
Choć przyznać trzeba ze tynk jest ciepły w dotyku.
Ze względu na grubość dobrze akumuluje ciepło.
Raczej interesowało by mnie czy można go dac w pobliżu wanny a na niego folie w płynie i płytki?
Czy można go wykończyć białym klejem do siatki z firmy tytan, plus siatka a na to gładź polimerowa?

iskra99
06-01-2015, 23:50
Planuje w jakiejś tam przyszłości może 2,3 lata będę ocieplać dom od zewnątrz styropianem.
Na tej cienkiej ścianie myślę że dam20 cm styropianu dość dobrej jakości.

Balto
07-01-2015, 20:16
To, że pójdzie styro oznacza dwie rzeczy, że tak naprawdę:
- albo dasz na cegłę od środka warstwy tynku bardziej chłonne niż cegła, po to by wilgoć łatwo wchodziła l wychodziła...
- albo dasz tynki zupełnie nie przepuszczające wody i będzie trzeba zapewnić dobrą wentylację łazienki.
Nie możesz dopuścić do kumulacji wilgoci w ścianie...

מרכבה
07-01-2015, 20:52
Mogę powiedzieć tak .. że jeśli był tynk goły w łazience przy wannie, to gad jeden wypija wodę, tyle że
wentylacja zawsze była i jest bardzo dobra, stąd nie było ciągłego moknięcia od kondensatu...

co innego jest jak się pochlapie wodą raz dziennie, co innego jeśli woda wytrąca się ciągle od zimnej powierzchni = kondensat.


Chciał bym by ściana była wysoko paroprzepuszczalna w celu wyeliminowania wykraplania się pary wodnej na tej cienkiej ścianie ściana nie zapewni tego co wentylacja, tylko bierze się tu pod uwagę adsropcję tynku .. gołego tynku, który wiąże chwilo wodę i nie należy nadużywać tego stanu ...