PDA

Zobacz pełną wersję : okladzina z kamienia lupanego w plytki



Andrzej - Chrząstawa
12-08-2004, 12:14
Jesli jest ktos kto okladał sciany zewnętrzne kamieniem łupanym ręcznie w nieregularne płytki o grubosci kilku centymetrow, to prosze o tajniki wykonawcze.

Nie chodzi o klejenie gotowej plytki cietej, tylko nieregularnie lupanej, w moim przypadku z granitognejsu lupkowego (o ile cos takiego istnieje). Takie plytki mają po 3-6 cm grubosci i sa calkowicie nieregularne.

W moim przypadku bedą klejone do betonu komorkowego i betonu.

Jaką zaprawą to kleic, zeby bylo elastyczne i nie odpadlo na mrozie?

chodzi mi o uzyskanie takiego efektu jak ponizej, jest cale osiedle w Bielanach Wroclawskich zrobione tym kamieniem:
http://kix.republika.pl/kamien.jpg
[

bobo30
12-08-2004, 13:08
Ladna scianka. Tez bym chciala wiedziec cos na ten temat. Szukam kamieniarza.

woprz
12-08-2004, 13:14
wiec tak

1. po drodze od Oławy jest po prawej stronie zajazd zrobiony w taki sposób - myślę że można tam zapytać o wykonawcę

2. po drodze do nas na Osiedlu podkowa leśna ktoś postawił dom cały obłożony kamieniem w technologii suchego muru wiem że kładą też jak płytkę + sami to łupią jak cię to interesuje to mam nr tel do tego gościa

pyrka
12-08-2004, 17:36
Jak mieszkasz koło Wrocławia, to w końcu do Strzegomia czy Strzelina nie jest tak daleko. Można tam tanio kupić łupki skalne a kamieniarz do położenia zawsze się znajdzie.

dachowiec
12-08-2004, 23:42
Też mnie to interesuje, tylko bardziej podoba mi się łupek, który można łupać na cieńsze płytki. Zamierzam z tego robić cokół, kominy, część budynku... myślę o traktowaniu tego materiału jak płytek elewacyjnych do lekkiej mokrej.

Jankes
13-08-2004, 00:05
Ja tez, ja tez!!!!!! Dokladnie tak jak dachowiec chce cokol, kominy, czesc budynku, tyle ze ja w Poznaniu moze, kto wie wiec kto w Poznaniu cos takiego robi, dobrze tanio i szybko.
Pozdrawiam
Jankes

smartcat
13-08-2004, 09:38
Ja tez, ja tez!!!!!! Dokladnie tak jak dachowiec chce cokol, kominy, czesc budynku, tyle ze ja w Poznaniu moze, kto wie wiec kto w Poznaniu cos takiego robi, dobrze tanio i szybko.
Pozdrawiam
Jankes

wywlekam watek na wierzch bo też jestem zainteresowany i może ktos kto robił okładanie kamieniem go zauważy i podzieli sie doswiadczeniem

dachowiec
13-08-2004, 12:09
Tzn. mam już jakieś kontakty we Wrocławiu, jutro jadę rozmawiać o tym, oglądać również kamień. Problem u mnie jednak w tym, że z pierwotnej wersji całości domu metodą lekką mokrą próbuję częściowo przejść na cieższą mokrą, myślę, że tam gdzie będzie kamień (na ociepleniu zresztą wykończonym siatką i klejem) będę dawał kołki do ocieplenia a poza tym wypuszczę kotwy dodatkowo wzmacniające warstwę kamienną (warstwa przy dobrym łupaniu gruba na max. 2cm). No cóż m2 takiego obłożenia będzie ważył ok. 25kg, najgorzej na kominach, tam chyba co jakiś czas dam listwy cokołowe... sam jeszcze nie wiem... muszę pogłówkować z kierownikiem. Niewątpliwie przy jedno lub trójwarstwowej byłoby najprościej...

woprz
13-08-2004, 12:15
no to masz problem
kotwy obowiązkowo przy dużych pow. przydały by się specjalne fundamenty
jaki masz komin systemowe kominy mają specjalne rozwiązania do okładzin zew. komina

dachowiec
13-08-2004, 12:29
no cóż, problemy to moja specjalność... na szczęście cokolik to tylko 0,5m gorzej z kominami bo jeden na ścianie szczytowej (h=5mb od poziomu stropu). Bedziem kotwić i cudować...

woprz
13-08-2004, 12:39
ale komin murowany czy systemowy ?

bobo30
13-08-2004, 14:45
czy w okolicach Warszawy nikt nie ma okladzin kamiennych?

dachowiec
14-08-2004, 00:16
jeden będzie tylko ponad dachem (centralnie , poprzecznie do kalenicy, z cegły. Drugi to składanka: systemowowo-wntylacyjny z silikatów i systemowego kompletu, ocieplany zzewnątrz styropianem.