PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyrównać starą posadzkę pod parkiet?



kasiabuilder
07-01-2015, 12:33
Mam pytanie, chcę kłaść parkiet, ale w domu mam dosyć stare posadzki, które równością nie grzeszą. Zastanawiam się czy można i w jaki sposób je odnowić, wyrównać? Wylewka nie wchodzi w grę bo to parter i nie chcę ryzykować dodatkowych ton na stropie oraz podnoszenia ram drzwi. Czy jest jakiś sposób w miarę rozsądnej cenie?

jarekkur
07-01-2015, 21:12
Mam pytanie, chcę kłaść parkiet, ale w domu mam dosyć stare posadzki, które równością nie grzeszą. Zastanawiam się czy można i w jaki sposób je odnowić, wyrównać? Wylewka nie wchodzi w grę bo to parter i nie chcę ryzykować dodatkowych ton na stropie oraz podnoszenia ram drzwi. Czy jest jakiś sposób w miarę rozsądnej cenie?
liczy się nie tylko równość ale przede wszystkim wytrzymałość na ścinanie i zrywanie takiej wylewki. Krótko mówiąc o ile jest spękana, kruszy się etc, to nalezy ją najpierw naprawić, a potem wyrównywać i to odpowiednimi materiałami pod drewno.

kasiabuilder
07-01-2015, 21:27
Jarek dzięki za odpowiedź.
Jaki fachman najlepiej oceni czy posadzka się nadaje do podłogi drewnianej czy nie?
Bo zastanawiam się czy gra warta świeczki, posadzki mają około 30 lat i są tak jakby porowate i lekko się kruszą.

aburski
16-01-2015, 10:29
Ja bym się na Twoim miejscu zgłosił do ekipy, która będzie kłaść tę podłogę, oni powinni się najlepiej orientować na czym można kłaść a na czym nie:)

kasiabuilder
16-01-2015, 14:21
Dzięki za radę, właściwie sama na to już wpadłam i spece od podłogi już u mnie byli i ocenili że nie jest aż taka zła :) Wymaga wyrównań i płyty osb w jednym pokoju, ale to wszystko z robocizną wyniesie łącznie około 500 zł.

sp**t
17-01-2015, 14:02
Mam pytanie, chcę kłaść parkiet, ale w domu mam dosyć stare posadzki, które równością nie grzeszą. Zastanawiam się czy można i w jaki sposób je odnowić, wyrównać? Wylewka nie wchodzi w grę bo to parter i nie chcę ryzykować dodatkowych ton na stropie oraz podnoszenia ram drzwi. Czy jest jakiś sposób w miarę rozsądnej cenie?

Witam
Jakie są różnice poziomów na 2 metrach poziomicy?
Jaki parkiet będzie kładziony ,lite drewno czy jakiś warstwowy?


Można to wykonać w nastepujący sposób:
-frezowanie całości i naprawa posadzki (jeżeli tego wymaga)
-punktowe wykonanie zaprawy naprawczej ( jezeli róznica poziomów jest za duża)
-klejenie maty gumowo korkowej na całej powierzchni
-montaż parkietu

Pozdrawiam
(foto z naszej reazlizacji, również był problem z posadzką, poziomy, stabilność)
299411299414