PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła w praktyce 10 kW dom 250 m2



R64
07-01-2015, 13:14
Jak już wcześniej pisałem , pokonałem strach inwestycyjny. Pompa PC zastąpiła 28 kW piec na groszek.
Eksploatacja zestawu pompa + bufor 300l. to dobre zestawienie. koszty praktyczne pokrywaj zużycie energii w starym systemie produkcji CCW.
Zestaw pracuje w opcji ogrzewanie podłogowe + kaloryfery. Temperaturę podawana przez pompę przy min 12 stopni wynosi 59 stopni.
Co całkowicie zabezpiecza podstawowy cel przy min. ilości grzejników tem. n a poziomie 20stopni,
Uwagi. ; ogrzewanie podłogowe winno być tak zaprojektowane aby miało ogranicznik tem. zasilania. Mieszacze stosowane przez firmy są błędem.
System buforowy pozwala na prace przy min. 12 stopniach PC w cyklach 30 min praca pompy- 45 min schładzanie. I to jest To;).
Polecam ----pełna komfotyryzacja życia, zero roboty a efekt ekologiczny największy z znanych mi rozwiązań. Mam apel do gmin i ich kierowników....wprowadzajcie innowacje ...to juz nie sa koszty zabójcze a jeszcze tylko dofinansowania --zresztą to tez można olać ,Ja ni e miałem bo większość palantów w urzędach . ma w nosie ochronę przyrody.

jasiek71
07-01-2015, 13:23
a ta praktyka to ile czasu trwa...?
a dom to ma jakieś ocieplenie , okna, wentylacja...?
jak na razie to wiadomo tylko że coś w czymś działa...;)

surgi22
07-01-2015, 18:49
To źle że działa ?

MatixL
08-01-2015, 11:20
dom domowi nie równy. Mając nawet ten sam projekt ale budując w innym rejonie kraju oraz z innych materiałów mamy różne zapotrzebowanie na ciepło. U jednego w Szczecinie poradzi sobie pompa 7kW ale ten w Suwałkach mimo że dał więcej ocieplenia będzie potrzebował np 10 kw.

elrow23
12-01-2015, 15:25
10kw na 250mkw dom.. ryzykowne, ale moim zdaniem wykonalne, tylko po co aż tak ryzykować. można dać dosłownie 2kw wiecej pompę i spać spokojnie

MatixL
12-01-2015, 17:29
no chyba że dom dobrze zaizolowany, okna z u poniżej 0,8, do tego dobry rekuperator. Ja daję 10kW na 180 metrów grzanych podłóg.Wg ozc na styk wystarczyło by 8kW ale daje 2 zapasu jakbym chciał dodać ogrzewanie do garażu. Również jestem zdania, że jak ktoś nie ma dobrze policzonego ozc i nie dopilnuje wykonawców izolacji i montażystów np okien to lepiej dać 2kW zapasu żeby później nie żałować.

chcialbympompe
12-01-2015, 17:54
System buforowy pozwala na prace przy min. 12 stopniach PC w cyklach 30 min praca pompy- 45 min schładzanie. I to jest To;).
Zdaje się, że przy ON/OFF to prosta droga do przedwczesnego zużycia sprężarki :(