PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przebudować piec kaflowy?



sopel_691
09-01-2015, 00:06
Witam.

Zacznę od tego, że mam w pokoju piec kaflowy z grzałką elektryczną.
Nie chcę rezygnować z takiego sposobu ogrzewania mieszkania, ponieważ sądzę, że jest to dość dobre rozwiązanie:
- taryfa nocna = dość niskie rachunki za prąd,
- piec w nocy się nagrzewa a w ciągu dnia oddaje ciepło.
Jedyny problem w tym, że taki piec zajmuje trochę miejsca, co powoduje, że pokój jest trochę nieustawny.
Zastanawiam się czy można by go jakoś przerobić np. na kominek z wkładem z grzałkami elektrycznymi obudowany cegłą szamotową, lub jakąś inną budowlę, która nie straci właściwości "kafloka"? Jest to podstawowe źródło ogrzewania w moim mieszkaniu, stąd moje obawy.

Czy ktoś się może z czymś takim spotkał, lub ma pomysł jak to zrobić i czy taka przeróbka w ogóle ma sens?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

beton44
09-01-2015, 05:05
Kominek - też będzie trochę miejsca zajmował. Piec "grzeje w dzień" właśnie bo jest duży, strzelam 2 metry sześcienne objętości - jest w nim 2 tony cegieł i gliny które akumulują dużo ciepła (wiem że teoria cieplika jest już nieaktualna ;)). Kominek też by trzeba zrobić wieeeelki.
O ile to nie ma być jakaś całkowita imitacja tylko taki kominek w którym też będzie można palić teoretycznie - w budynku wielorodzinnym będzie to samowola raczej.

Sensu nie ma. Ale kto bogatemu broni :wiggle:

Redakcja
21-09-2016, 15:02
Polecamy nasz film poradnikowy o tym, jak ratować stare piece

0_bqeldiie

Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora (http://muratordom.pl/filmy/)