PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga na strychu ze sklejki



yelonek
10-01-2015, 23:22
Witam,
Akurat mam zamiar zabrać się za zakup materiału na podbicie strychu (podłoga, oraz połacie dachu). Czy ktoś miał doświadczenia z wykonaniem podłogi ze sklejki? Nurtują mnie następujące rzeczy jaką grubość powinna mieć sklejka w przypadku gdy rozstaw jętek na strychu wynosi około 90cm.
Dlaczego sklejka otóż znajomy da dostęp do sklejki pochodzącej z opakowań urządzeń przemysłowych co prawda jest ona droższa od desek ale zdecydowanie tańsza od OSB, przy czym dostępne gruości to 7 i 10 mm. Czy aby podłoga była w miarę sztywna potrzebne jest nabicoe dwóch warstw 10mm czy np 2 x 7mm czy też 10mm + 7mm wystarczy. Jestem ciekaw waszych opinii. Za odpowiedzi i rady z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Krystek2
02-03-2015, 21:01
Sklejka nie jest raczej dobry rozwiązaniem. Lepiej w coś mocniejszego zainwestować

NAMOW
03-03-2015, 01:03
Przy rozstawie 90 cm pomiędzy jętkami podana przez ciebie grubość sklejki się nie sprawdzi-podłoga w najlepszym wypadku będzie się uginać.Dlatego lepiej będzie nabić w poprzek jętek jakieś legary,łaty w odstępie 40-50 cm i wtedy sklejka grubości 10 mm powinna wystarczyć.