PDA

Zobacz pełną wersję : Schody a podłogi



nowy122
12-01-2015, 07:00
Witam, czy przy budowie/montażu schodów drewnianych ważna jest kolejność ?
Chodzi o to czy schody można oprzeć na panelach lub mozaice czy trzeba oprzeć je na surowej posadzce a później podocinać panele ?

monkey222
12-01-2015, 07:46
Witam, czy przy budowie/montażu schodów drewnianych ważna jest kolejność ?
Chodzi o to czy schody można oprzeć na panelach lub mozaice czy trzeba oprzeć je na surowej posadzce a później podocinać panele ?

popatrz na to z tej strony.. co moze byc wczesniej wymieniane:) .zapewne panele wiec najpierw schody a panele docinasz do schodow . jesli robisz podloge drewniana to bez znaczenia . Sa rozne rozwiazania.
1. schody n posadzke i do tego docinasz parkiet
2. schody na posadzce na podkladkach tak aby mozna wsunac pod schody klepki lub deske .,
3. podłogi pierwsze a pozniej na podloge schody ( jesli podloga nie gotowa a do szlifowania to warto przynajmniej gruby szlif wykonac przed montowaniem schodow - w miejscu spoczynku schodow)

nowy122
12-01-2015, 19:49
Dzięki za wskazanie punktu widzenia :)

aldona79
15-01-2015, 12:06
najpierw podłoga a potem schody:) tak przynajmniej robiono u nas :)

monkey222
15-01-2015, 13:37
najpierw podłoga a potem schody:) tak przynajmniej robiono u nas :)

ale kolega zakladajacy temat wspomina o panelach. Wiec najpierw musza byc schody a penele do schodów. Głownie chodzi o to ze panele bedzie wymienial za pare lat wiec nie bedzie potrzeby wylamywac, wycinac przy schodach a ponadto panel to nie jest zbyt ambitne podłoże pod ciężkie schody

Iwona Rojek
21-01-2015, 07:35
Na mojej budowie spotkał się parkieciarz ze schodziarzem i pouzgadniali wysokości. Parkieciarz ułożył drewniane podłogi, przed cyklinowaniem schodziarz zamontował schody, potem parkieciarz wycyklinował podłogę. 300156

lena 91
12-02-2015, 15:00
Na mojej budowie spotkał się parkieciarz ze schodziarzem i pouzgadniali wysokości. Parkieciarz ułożył drewniane podłogi, przed cyklinowaniem schodziarz zamontował schody, potem parkieciarz wycyklinował podłogę. 300156

A czy możesz polecić tego parkieciarza i schodziarza:)
Szukam własnie obu na moją budowę
pozdrawiam