PDA

Zobacz pełną wersję : Wieje z otworów w gk - nacięcia w folii paroizolacyjnej



Wozik
12-01-2015, 14:33
Hello,

Od 8 lat zamieszkuję w domu, jeden z pokoi, z narożnikiem od strony zachodniej, jest zawsze najzimniejszy. Zawsze wydawało mi się, że taki jego urok, bo usytuowany jest od strony, z której wieją wiatry.

Niedawno wymieniałem halogeny w skosach, na LEDy. Założyłem większe oprawki, a przy okazji żarówki, które są żeberkowane i wentylowane. W czasie ostatnich silnych wiatrów zaobserwowałem, że z otworów wieje zimne powietrze.

Na pewno pod halogenami (kiedyś były puszki, przy LEdach usunąłem) jest rozcięta folia paroizolacyjna. Rozcięcie ma około 5-10 cm. Są takie 4 miejsca w tym pokoju. Dodatkowo czuć, że ściana kolankowa, też gk, jest chłodniejsza niż w innych pomieszczeniach, czyli między gk a murem hula sobie wiatr. Tak było zawsze.

Przeczytałem cały internet w poszukiwaniu skutków nacięć w folii paroizolacyjnej, opinie są różne. Ocieplenie z zewnątrz jest zrobione jak należy, styropian klejony do ściany i uszczelniony pianą.

Proszę o wskazówki, czy mam zamówić termowizję, czy czepić się nacięć w folii i spróbować je zakleić, czy może czeka mnie zrywanie części gk i zrobienie tej instalacji od nowa. W sumie chyba opcja najprostsza, wymiana prostokątów, ale nie wiem czy będzie skuteczna.

Tomaszs131
12-01-2015, 14:41
Czy aby napewno masz ciaglosc izolacji dachu z fasada budynku? Ociepliles wieniec?
Na Twoim miejscu zrobilbym termowizje. Wtedy wszystko bedzie jasne.

Wozik
12-01-2015, 14:53
Tak, ciągłość ocieplenia jest zachowana. Problem dotyczy jednego pokoju.

Tomaszs131
12-01-2015, 15:00
No to dobrze. Tak jak juz sam wspomniales zrob termowizje i wtedy zobaczysz z czym masz do czynienia.

xmsg
12-01-2015, 16:10
Dla zobrazowania problemów z nieszczelnością paroizolacji podsyłam kolorowy obrazek:

298457

Termogram wykonany w czasie silnego wiatru. Widok od strony nawietrznej.

Należy podkreślić, że aby zlokalizować wszelkie problemy i miejsca nieszczelności, to nie wystarczy sam wiatr.
Należy sztucznie wytworzyć podciśnienie w całym budynku (np. przy pomocy wentylatora od BLOWER DOOR).

Pozdrawiam
GREGOR

fotohobby
12-01-2015, 16:15
Jeśli chodzi o nieszczelności od źródeł światła,, to pomóc moga oprawki o klasie ochrony IP44 lub wyzsze.
Mają one silikonowe uszczelki i szybkę przed reflektorkiem.

Wozik
12-01-2015, 20:24
Jeśli chodzi o nieszczelności od źródeł światła,, to pomóc moga oprawki o klasie ochrony IP44 lub wyzsze.
Mają one silikonowe uszczelki i szybkę przed reflektorkiem.

Jest to jakaś opcja, choć mnie interesuje przyczyna.

xmsg
28-07-2015, 14:59
Jest to jakaś opcja, choć mnie interesuje przyczyna.

Przyczyna jest taka, że masz nieciągłą barierę ciśnienia, czyli dziurę w obudowie budynku.
(dziurawa folia, brak szczelnego połączenia ze ścianą kolankową).

Skoro piszesz o ścianie kolankowej, to obstawiam miejsce w okolicach murłaty (połączenie paroizolacji skosu i ściany).

Pozdrawiam
GREGOR

Tomaszs131
26-01-2016, 08:08
Musisz otworzyć podbitkę w lecie i polatać szczeliny przez które tracisz ciepło. Sam, nie wiedząc czego 3 lata temu zaplanowałem sobie oświetlenie punktowe w GK. Po testach szczelności doszło do mnie, że to był poroniony pomysł. Załatałem wszystkie otwory GK krążkami, dokładnie uszczelniliśmy je poliuretanem. Następnie przykręcę kinkiety zamiast oczek punktowych. Kinkiety po zamontowaniu również uszczelnię gdzie się da.