PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sie robi tynk nad kominkiem?



Kiebo
12-08-2004, 19:13
Wkład kominikowy mam zamontowany, a komora nad kominkiem zrobiona z płyt g/k z wełną w środku. I teraz bym chciał zrobić baranek na tej płycie g/k. Problem polega na tym, że nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak to się robi. Czy to jest proste zadanie czy lepiej to zlecić fachowcowi? (Tak na prawdę mam już dość fachowców.)

Wowka
12-08-2004, 19:23
Jak czegoś nie wiedziałem lub czegoś nie umiałem to zlecałem wykonanie tego zadania fachowcowi.
P.s. Też ich miałem (i mam dalej) dość.... :x

Wos
15-08-2004, 12:04
Przyłączam się do pytania - jak robi się taki baranek bez wzywania fachmana (no chyba, że nie wyjdzie to wtedy :-) )

chemik
15-08-2004, 12:32
Witam!

Taki tynk robi się tak samo jak tynk na elewacji. Tzn. nanosi się pacą metalową cieńką warstwę tynku na powierzchnię ( na grubość ziarna) następnie po odczekaniu odpowiedniego czasu (zależy od warunków zewnętrznych, tynku, grubości ziarna) tynk "zaciera się". Jest to najtrudniejsza czynność od której w dużej mierze zależy efekt końcowy. Robi się to pacą z tworzywa, kolistymi ruchami z niewielkim naciskiem do osiągnięcia zamierzonego efektu. A tak na marginesie to b. trudno opisać komuś takie czynności kto nigdy nie widział albo nie ma żadnych doświadczeń w kładzeniu tynku cienkowarstwowego. Można próbować ale efekt może być mizerny.

Pozdrawiam!