PDA

Zobacz pełną wersję : Cięcie betonu zbrojonego - strop



ajqju
14-01-2015, 19:46
Witam,
Musze wyciąć otwór na schody w stropie zbrojonym i zastanawiam się jaką tarczą to zrobić? Z tego co widziałem tarcze do betonu zbrojonego sa segmentowe czyli nacinane i tak się zastanawiam czy jak tym wycięciem trafię na drut to nie wyrwie szlifierki? Wydawało mi się że do tego lepsza jest tarcza cała ale prawie wszystkie są nacinane. Jakieś porady ?

Ostap
14-01-2015, 21:15
Jeśli chodzi o metody domowe to tarczy ci nie wyrwie. Tniesz- kujesz - tniesz drut (tarczą do metalu) i dalej.
Inna kwestia to wytrzymałość czy wycięcie nie spowoduje zagrożenia.

beton44
14-01-2015, 21:43
Otwór na schody - to mnie siem kojarzy coś typu 4x2 metry.

Czy na pewno się zastanowiłeś nad tym co robisz ???

To tak piszę z uwagi na pozostałe w mojej psychice resztki poczucia ludzkiej wspólnoty
wpojonej w czasach socjalistycznego prania mózgów...

ajqju
15-01-2015, 06:00
Z jednej strony stropu mam belkę metalową a z drugiej będzie postawiona wcześniej ścianka z pustaka. Otwór na schody nie będzie aż taki wielki bo to ma być tylko takie wejście na poddasze. schody będą tzw. "kacze". Wycięcie będzie około 80x200 cm.
Tarcze są od razu do betonu zbrojonego. Fakt że są droższe sporo ale najbardziej mnie zastanawia czemu to nie są gładkie tarcze bez nacięć

APZ
15-01-2015, 06:57
Nad tarczą nie ma co się za wiele zastanawiać, trzeba wyłożyć większą kasę. Nie kupuj najtańszej z castoramy.
Proszę Cię skorzystaj z kogoś kto ma pojęcie o statyce i budownictwie i poradź się czy wszystko jest dobrze podparte, żebyś nie zrobił sobie wielkiego kuku.

jajmar
15-01-2015, 10:51
Witam,
Z tego co widziałem tarcze do betonu zbrojonego sa segmentowe czyli nacinane i tak się zastanawiam czy jak tym wycięciem trafię na drut to nie wyrwie szlifierki?

Jakie masz obroty szlifierki pewnie 5500-6500 obrotów na minutę (zależy co masz). Spróbuj przy 6000/min zauważyć te wycięcia o wsadzeniu czegoś w nie nie wspominam. Spokojnie tnij również stal.

Ale sądząc po wątpliwościach wielkiego doświadczenie w cięciu nie masz, a takie wycinanie to nie żarty.

ajqju
15-01-2015, 11:54
Właśnie w takim wycinaniu nie mam. Ogólnie praca ze szlifierką kątową nie jest mi obca i tnę nią dość często ale nie akurat taki beton i dlatego mam wątpliwości. Jeszcze szukam kogoś z łodzi kto by mi to zrobił ale co się kogoś pytam to nikt tego nie robi. Jak by ktoś się znalazł aby to wyciąć w dobrych pieniądzach to jeszcze mógł bym zapłacić.
Co do wątpliwości czy to wytrzyma to tak jak wspomniałem z jednej strony przy samej dziurze będzie ścianka a z drugiej w suficie jest metalowa belka coś w podobiu dwu teownika. Jeszcze się zastanawiam czy jego też nie podeprzeć jakimś słupem metalowym tak dla bezpieczeństwa i najwyżej go obudować czymś.

Piotrek2005
15-01-2015, 12:23
ja ciąłem tarczą segmentową strop zbrojony bez żadnego kucia
fachowcy źle zrobili otwór na schody strychowe i musiałem 10 cm powiększyć
poszło bez problemu
ale u Ciebie to duży otwór więc zastanów się dobrze czy można albo dopytaj u jakiego kier bud np

ajqju
15-01-2015, 14:11
W sobotę przychodzi majster to zobaczymy co powie. A napisz jaką tarczą to podcinałeś ?

Piotrek2005
17-01-2015, 08:27
tarczą segmentową, mam taką starą zjechaną i używam jej do wszystkiego co nie wymaga dokładności, oprócz betonu i stali ciąłem nią również drewno :D

eder23eder
03-11-2015, 15:15
Myszlecie że możecie zrobiń [moderowano] sami? Mał trawmatyczny wypadek jakoś. później tylko wynajmaję spesjalistów - zdrowla dgorie!

dominikTU
03-11-2015, 18:04
eder23eder nie pisz po dużej ilości alkoholu. Strasznie pomogłeś, prawie rok po dacie.

albreht
03-03-2017, 09:17
No dobra, moc urządzenia? Bo przecież te domowe chyba nie dadzą sobie rady?

cyber455
08-03-2017, 09:43
Domowymi nie da rady, prędzej spalisz urządzenie niż przetniesz beton zbrojony. Do tego celu używa się specjalnych tarcz segmentowych bądź diamentowych. Widziałem jak to wygląda w praktyce i moc urządzenia też powinna być odpowiednio większa. Przy grubszych sprawach lepiej chyba jest to zlecić dalej np :spam: