PDA

Zobacz pełną wersję : Najpi?kniejsze miejsca w Czechach



kroyena
13-08-2004, 07:11
Oprócz Pragi (oczywiście :roll: ). Oczywiście :roll: .

kroyena
13-08-2004, 10:04
Polecam Teplicko-Adrszpraskie skały. Czeska strona Gór Stołowych, nasza infrastruktura jest nie do porównania z tym co Czesi tam zaproponowali.

Ale odradzam to miejsce w Święta Majowe itp..
Za duży tłok (zwłaszcza w Adrszprachu).

Dona
22-09-2004, 20:38
Zdecydowanie popieram. Skalne miasta w Czechach są cudowne. Tzn właśnie Adrspasko-TEPLICKIE SKAŁY. Ja też byłam tam w majowy weekend i było strasznie tłoczno i sami Polacy. Ale wspomnienia mam cudowne. Nocowaliśmy w hotelu miejscowości Hrakow- za 30 od dorosłego , za 12-latka nie liczyli. Było to trochę dalej ale tam gdzie rezerwowaliśmy nie zatrzymali nam miejsca. W takie długie weekendy mają strasznie dużo chętnych.

abromba
24-09-2004, 08:25
Południowe Morawy. Przy drodze Wiednia jest Mikulov. Mózg staje!!! A jeśli jedziesz teraz, to wszędzie są degustacje win - jesli lubisz te z Wienviertel - to to właściwie to samo. A wokół powalające kompleksy rezydencialno - parkowe Liechtensteinów.

Ew-ka
24-09-2004, 17:55
Jesennik- okolice Pradziada - piękny wąwóz- a w Jessenniku Hotel Prisnitz( ten który wymyślił prysznic) :lol:

osowa
26-09-2004, 11:06
Całym sercem polecam Doksy , piękne Machovo jezioro ułożone u stóp gór . Ogólnie miejscowośc turystyczna - kurort .Zdabane plaże , dużo atrakcji oraz w okolicy dużo interesujących zabytków do zwiedzania ....
Bezdez - doskonale zachowane ruiny -warto zobaczyć i zaliczyć długą wspinaczkę na szczyt góry , by potem z zapartym tchem chłonąć przepiękne widoki .
Mielnik- tam polecam przede wszystkim odwiedzenie bardzo ładnego zamku ( można samemu jak i zarówno z przewodnikiem) oraz skorzystanie z uciech dla podniebienia - miasteczko słynie z winnic .
Na mnie największe jednak wrażenie zrobiła kaplica zbudowana całkowicie z piszczeli ludzkich , widok niesamowity ....Całe ściany z poukładanych kości , ołtarze , wnęki .....Jak sobie pomyślałam , że to kiedyś byli żywi ludzie :roll: brak mi poprostu słów - to TRZEBA ZOBACZYĆ SAMEMU !

w wolnej chwili postram się odszukać fotki
Pozdrawiam

abromba
26-09-2004, 14:36
No i Mielnik lezy w miejscu, gdzie Wełtawa wpada do Łaby - fantastyczny widok ze skarpy spod kolegiaty. A ok. 20 km na północ od Mielnika warto zobaczyć zamek w Kokorinie - taki w stylu orlich gniazd czy zamków katarów - z dodatkowo obciosaną skałą.

pattaya
25-11-2004, 16:52
Wnętrze piwiarni.

fripp
26-11-2004, 22:40
Karlove Wary. NIezwykłe miejsce, zwłaszcza jesienią. Wcale nie tak drogo, ze spaniem na pewno łatwiej i taniej, niż w Pradze.

paweu
22-12-2004, 13:25
Ja również polecam Jeseniki. Można natrafić na naprawdę klimatyczne miejsca.

Ślimak Maciek
05-05-2005, 14:38
Beskidy Morawskie - całkiem blisko, jakieś 50km od granicy, z sympatyczną turystyczną legendą Valasskeho Kralostva (jakoś tak...) czyli Wołoskiego Królestwa - bardzo przyjemne okolice. Dla miłośników łażenia po górach (lub zjeżdżania z nich zimą), niezbyt wielu rodaków.

Whisper
07-05-2005, 00:38
W Czechach wszystko jest piękne, ale polecam Cesky Krumlov... szczęka opada :o :o :o

Iskra
19-05-2005, 13:18
Ceski Krumlow, w ogóle Czechy południowe to bajka- kraina wina ( nie piwa) i trochę inne Czechy niż znamy my Polacy.
W ogóle to smutne- w jednym z najpiękniejszych miast Europy Krumlowie rodaków nie uświadczysz, za to Japończyków i Amerykanów pełno.
Był fajny artykuł w Podróżach na temat tzw. czeskiej Kanady i Krumlova, polecam.
Super miejsce na wakacje z dziecmi- również.
Iskra

katecopperfield
21-04-2010, 22:13
file:///C:/Users/Uliszon/Desktop/kate/photos/SP_A0325.jpg

Witam wszystkich!

Wiecie co to jest za zdjęcie? Bo muszę zgadnąć do szkoły na konkurs i nie mm zielonego pojęcia, może wschodnia lub południowa Europa. Ludzie, pomóżcie!!!! dzięki z góry ;p

* przepraszam za jakość zdjęcia

cockermanka
04-03-2012, 13:17
Przepiękny jest Stramberk, ok. 50 km od Cieszyna - miasteczko jak z bajki.

malkul
04-03-2012, 18:53
Ciekawy wątek :) Skalne miasta są naprawdę fantastyczne , gorąco polecam:)

Tedii
04-03-2012, 21:55
Hukvaldy ruiny zamku.
Muzeum motoryzacji Koprivnice.