PDA

Zobacz pełną wersję : Jak mądrze ustawić meble w 13m2 sypialni?



maszeq
16-01-2015, 13:58
Witam,

ponieważ od kilku miesięcy ten pokój stoi pusty, a chciałbym go w końcu umeblować, aby pełnił funkcję sypialni/pokoju gościnnego (nie jestem zdecydowany czy chciałbym wstawiać dwuosobowe łóżko czy rozkładaną dwu-osobową sofę), chciałem Was zapytać o poradę, aby nie popełnić jakiegoś błędu i dobrze wykorzystać przestrzeń.

299239

Lewe drzwi balkonowe nie otwierają się na żaden sposób, zatem zastawienie tego fragmentu jest akceptowalne.

To co chciałbym tutaj umieścić to:
łóżko 2 osobowe max 160cm szerokości / sofa rozkładana (może być rogowa)
szafa dla 1-2 osób (w mieszkaniu jest jeszcze druga szafa, więc nie musi być wielka)
komoda (nie musi być szeroka i niekoniecznie musi występować)
ewentualnie stolik nocny

dobrze byłoby, gdyby od drzwi do pokoju do wyjścia na balkon nic nie przeszkadzało
na przeciwko lub po jednym z boków łóżka chciałbym powiesić płaski telewizor powiedzmy 32'', gdyż lubię przy nim zasypiać i mieć budzik ustawiony na poranne wiadomości

to co mi do głowy przychodzi, to szafa na ścianie w prawym dolnym rogu, rogowa sofa w lewym górnym rogu/na prawej ścianie lub łóżko na prawej ścianie

alicyja
16-01-2015, 14:23
299250
Po lewej od wejścia płytkie meble - same niskie (komody) albo w kombinacji z wysokimi regałami po bokach. Po prawej stronie łóżko(lub sofa rozkładana w przód) a po jego bokach szafy - na rysunku łóżko ma 140cm a szafy po 100cm ale te wymiary możesz dopasować do swoich potrzeb. Przy nieotwieranej części drzwi balkonowych możesz postawić nieduży fotel ale wtedy lepiej żeby łóżko było trochę bliżej łazienki czyli np.szafa po jego prawej stronie 80cm a po lewej szersza(lub taka sama ale dodatkowo wstawiony stolik nocny).
299251

maszeq
19-01-2015, 11:34
Przyznam, że nie do końca podoba mi się opcja z dwoma szafami, chociaż podoba mi się pomysł dodania fotela.
Są jakieś minusy postawienia szafy trzydzwiowej przesuwanej na ścianie łączącej pokój z łazienką? Orientujecie się może ile taka szafa z projektem na zamówienie może kosztować? Te, które oglądałem nie odpowiadają mi funkcjonalnością/wymiarem zazwyczaj i podejrzewam, że jestem skazany na indywidualne zamówienie.

Ewentualnie w którym miejscu najlepiej byłoby ustawić rozkładaną sofę/sofę rogową?