PDA

Zobacz pełną wersję : GSJ-Energia, Exotherm - dla posiadaczy i nie tylko



M.Krk
16-01-2015, 14:31
Ciekaw Jestem czy jeszcze ktoś posiada pompę tej firmy, na tym forum oczywiście.




Cytat Napisał Henderson Zobacz post

pytaj jak mam czas to chetnie odpowiem
Czy w sterownikach exoterm da się zmienić krzywą tak by przy 0 stopni na zewnątrz zasilanie było w okolicach 43 stopnie a przy -10 było 46 stopni ?



w pompie ciepła Exotherm w modelach z automatyką Carel Pc005 jest taka możliwość, choć to jest tylko 3 stopnie w stosunku do 10stopni róznicy, w Exotherm z sterownikiem Carel Pcoo6 należy wybrać 9 krzywą konpensacji i skorygować punkt końcowy do 48C przy -20 i tez to się uda.
W Carelu Pc006 z programem z roku 2014 jest jeszcze inaczej niz w modelach z 2013, a jeśli masz model Prestige + Carel z dużym wyświetlaczem dotykowym jak iPod to jest inna zasada.
Jesli masz automatykę Siemens 417 to aktywuj krzywą nr 13 i zadaj jej końcową temp. na poziomie 48C przy -20C.
Exotherm ma tak dużo różnych sterowników że trudno to opanować, a praktycznie co 4-6 miesięcy modyfikują oprogramowania. Napisz jaki masz model to dokładnie opisze ci zasadę



No pisze mi takie coś: instrukcja EXT-EVI-N od 9 do 25KW ; WERSJA 4 2013, w tej instrukcji mam trzy krzywe a pin mam tylko do poziomu ID, aplikacja VR3101, nie mam pojęcia co więcej trzeba,
Jak się nie da tego przerobić to może gość który przyjedzie na przegląd serwisowy mi to zrobi,
powiedz mi jeśli możesz przy jakiej ujemnej temperaturze grzałka ma start, u mnie jest 3kw opcja pisali więc rozumiem że nie jest konieczna,
Może mógł byś mi polecić kogoś w mojej okolicy kto się zna na tych pompkach.
Wyczytałem tam też że można podpiąć zewnętrzny sterownik bez napięciowy, wiesz może coś na ten temat
Dzięki


w Exotherm powietrznej typu EVI z ekonomizerem start grzałki jest regulowany. Standardowo by grzałka się uruchomiła musi się spotkac kilka parametrów; temp. zew. poniżej -10C oraz czas od startu spręzarki oraz przyrost temperatury na powrocie do pompy. To powoduje że jeśli będzie np. -15C ale nadal układ jest wydajny że powrót RT się podnosi to grzałka nie wystartuje. Najlepiej otwórz całkowicie nowy wątek by tez inne osoby mające takie pompy skorzystały z pomocy

hardy66
19-01-2015, 10:08
ja posiadam ext10gw o mocy 10kw z odwiertami. Wszystkie prace robiła w/w firm, Pierwotnie miałem kupić powietrzną, ale różnica wyszła mała więc została zamontowana gruntowa. Na dzisiaj to za bardzo nie mam się do czego doczepić, pomimo faktu że bym chciał kogoś dobrze zrugać tak jak inne ekipy na mojej budowie. Temperatura zgruntu +4,2C do gruntu+0,3C. Dobra automatyka, dobre wykonanie, dobra sprężarka, czyli mam spokój.

hardy66
19-01-2015, 10:14
ty masz powietrzną pompe nie zauważyłem, jak moge tylko powiedziec o mojej glikol-woda, ext14evi nie znam

M.Krk
19-01-2015, 16:11
ty masz powietrzną pompe nie zauważyłem, jak moge tylko powiedziec o mojej glikol-woda, ext14evi nie znam

Może ktoś będzie chciał poczytać o twojej.

Jam mam powietrzną na grzejniki w starym domu więc to inna przygoda, jednak Henderson obiecał się dzielić doświadczeniem to może czegoś się dowiem

jk46
19-01-2015, 21:20
Przymierzam się do instalacji pompy gsj 7 kw wwymiennikiem pionowym. Może coś doradzisz odnosnie samego montażu i firmy. Sterownik będę mial Siemens RWR.

jbloch
20-01-2015, 08:09
Może ktoś będzie chciał poczytać o twojej.

Jam mam powietrzną na grzejniki w starym domu więc to inna przygoda, jednak Henderson obiecał się dzielić doświadczeniem to może czegoś się dowiem
Nie tyle ,że dzieli się doświadczeniem , ile robi sobie reklamę

M.Krk
20-01-2015, 09:50
Nie tyle ,że dzieli się doświadczeniem , ile robi sobie reklamę

Ale czy on jedyny

hardy66
20-01-2015, 13:01
Przymierzam się do instalacji pompy gsj 7 kw wwymiennikiem pionowym. Może coś doradzisz odnosnie samego montażu i firmy. Sterownik będę mial Siemens RWR.

moja to ext10GW w wersji OPTIMAL czyli na automatyce Carel +soft start danfosa. płynny start bez gwałtownego uderzenia soft oczywiście za dopłatą 360pln. sam montaż grunt 5 dni i kotłownia 4 troche długo, może dlatego ze robili wszystko na miedzi, DZ zalane roztworem denaturatu z wodą. Trzeba dokładnie uzgodnić materiały hydrauliczne do kotłowni bo ceny od 2400 do 4000zł w zależności od jakości materiałów. Tu rabatu nie dostaniesz więc lepiej sam takie materiały zakup wyjdzie taniej. reszta ok, sama konstrukcja pompy na wysokim poziomie

M.Krk
22-01-2015, 07:57
Może ktoś mniej więcej oczywiście ocenić ten wynik, chodzi mi o wynik końcowy w odniesieniu do wpisanych parametrów

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/k3c

dzięki