PDA

Zobacz pełną wersję : Pomys? na niedrogi a ?adny podjazd, taras, ?cie?k? do domu.



nnatasza
13-08-2004, 09:17
Chciałabym podzielić się swoim pomysłem na zrobienie niedrogo (szczególnie jeżeli chodzi o materiał) podjazdu, tarasu i innych tego typu rzeczy w koło domu.
Kupiliśmy w kopalni granitu w Strzelinie (koło Wrocławia) odpad od produkcji kostki granitowej, tzw. kamień łamany. Cena bardzo atrakcyjna 22zł/tonę - z jednej ciężarówki ułożyliśmy 140m2.
http://foto2.m.onet.pl/_m/e50c4cd91d8c58c9fa50dcbb8e98e99a,10,19,0.jpg
taras

http://foto1.m.onet.pl/_m/13e295182973e7057de421f9cf90aedd,10,19,0.jpg/img]


[img]http://foto2.m.onet.pl/_m/43ab7ad9714cb6958fe4322e1f86f2da,10,19,0.jpg
podjazd.

Ja widzę same zalety takiego rozwiązania - bo zawsze chciałam mieć kostkę granitową, ale cena za tonę ok. 200-300 zł (w zależności od wielkości) była dla mnie za wysoka.

magi
13-08-2004, 09:39
SUPER :D
ja też myślałam o kostce
masz jakiś namiar?

nnatasza
13-08-2004, 09:52
Kopalnia Granitu, 57-100 Strzelin, ul. Kamienna 10a, tel. 071 392 02 68, fax. 071 392 08 57.
Upredzając kolejne pytanie:

Nie mają własnego transporu, ale współpracują z firmami przewozowymi i znaleźli mi firmę, która przywiozła kamień za 2zł/km (w obie strony wyszło równo 800zł).
Równie dobrze można wziąć firmę od siebie i tak samochód musi jechać w dwie strony :( .

Przed zakupem pojechałam tam z mężem zobaczyć, jak to wygląda. W transporcie ( 25 ton ) przyjechało również trochę odpadu, który nie nadawał się do ułożenia - piach, małe kostki 4/3 i duże kamienie o nieregularnym kształcie - piach itp. wykorzystaliśmy, jako podsypkę, a małe kostki i kamienie wykorzystam w ogrodzie.

kapelusik
13-08-2004, 10:15
A ja jestem ze Strzelina! :D
Polecam! A jak już będziecie w mieście to koniecznie zwiedźcie duże kamieniołomy. Wrażenia niesamowite!
Nie dla ludzi z lękiem wysokości!

Mamy w domu na podjeździe i na ścieżkach kostkę i sprawuje się super. No i wygląda bardzo naturalnie.

Gratuluję pomysłu!

nnatasza
13-08-2004, 10:33
Racja! Widok wspaniały - widziłam podobno największą wykopaną przez człowieka dziurę! Ściany z granitu na wysokość kilkudziesięciu pięter a na dnie lazurowa woda. :o

legar
13-08-2004, 12:23
Chciałabym podzielić się swoim pomysłem na zrobienie niedrogo (szczególnie jeżeli chodzi o materiał) podjazdu, tarasu i innych tego typu rzeczy w koło domu.
Kupiliśmy w kopalni granitu w Strzelinie (koło Wrocławia) odpad od produkcji kostki granitowej, tzw. kamień łamany. Cena bardzo atrakcyjna 22zł/tonę - z jednej ciężarówki ułożyliśmy 140m2.

ze względu na nieregularne kształty kostek, zdaje mi się, że powinniście między nie (duże wypełnienia)dawać żwir wymieszany z cementem...a na rysunku widać tylko żwir czy też piasek...deszcze mogą wam ten żwirek skutecznie wypłukać...ale to tylko moje sugestie...pzdr

JOSEPH
13-08-2004, 12:36
NNATASZA ALE ILE ZAJĘŁO WAM UŁOŻENIE?

magi
13-08-2004, 12:54
dzięki Natasza

vector
13-08-2004, 13:01
Bardzo mi się podoba.
Gratulacje

vector

Rafał Storm
13-08-2004, 13:09
Superos. Taka kosteczka to mój typ. I własnie kupowana jako odpad. Brałem już nawet udział w układaniu. Plecki bolały od schylania się przy segregowaniu po tym jak wysypano kamień z autka. A potem kolanka troszkę, ale od czego nakolanniki. Jak już doszedłem do wprawy to szło aż miło. Bardzo dobre rozwiązanie. Kolega u którego to robiliśmy porobił takie ciekawe wtrącenia innym odcieniem granitu. Nie dużo, ale łamie to monotonnie. Bo u niego jest droga przez podwórko, podjazd, chodniczki i taras na ogródek z tego granitu. I razem z zieloną trawką i drewninymi ławeczkami i stołem wygląda super.

No i w utrzymaniu łatwe.

Pielgrzymki w Mieście, pogoda z miasta. :lol: :lol:

JOSEPH
13-08-2004, 13:42
Rafał wysłałem Ci pytanie na priv tylko nie wiem czy doszło bo nie uzyskałem potwierdzenia

Rafał Storm
13-08-2004, 13:51
Niestety chyba nie doszło :( .

JOSEPH
13-08-2004, 13:57
to oficjalnie:
Pewnie jesteś z Częstochowy(miasto swiętej wieży)
gdzie mógłbym zobaczyć taki placyk ułożony z odpadów granitowych
ja także jestem ze świętego miasta
pzdr

nnatasza
13-08-2004, 14:00
Joseph - Układał to facet, który się tym zajmuje profesjonalnie ( z jednym pracownikiem ) - zajęło mu to 3 tygodnie.

Rafał - W sortowaniu kostki niestety też uczestniczyliśmy..... :-? Plecki troszeczkę bolały. Jeżeli chodzi o kolor to nie chciałam mieszać, gdyż zółty zupełnie nie pasuje mi do ogólnej koncepcji a innego koloru już nie było.

Vector - dzięki :D

Magi - nie ma sprawy :D

legar - cement też jest! :D

Wowka
13-08-2004, 14:17
nnatasza - Dziękuję za kontakt :P

Spodbał mi się Twój zamysł.

Niestety ale nie uzyskałem kontaktu z Działem Handlowym tej firmy.
Dzwoniłem 3 razy i dwukrotnie na centrali powiedziano mi, że pracownicy działu są przy załadunku (czyżby sami ładowali ręcznie :P )
A za trzecim razem włączył się fax.

Ale mam przed soba przyszły cały tydzień... i przyszły ... i ........... :wink:

nnatasza
13-08-2004, 20:37
To powodzenia w "dodzwanianiu się" :P

gosciu01
15-08-2004, 22:38
mam pytanie - propozycję, może do Wowki i innych osób z regionu - byłoby nam po drodze.

Może przywieść troszku granitu koleją np. wagon ???

ten granit chodzi za mną od nie wiem kiedy.
jest jednak ALE - koszty !
Znalazłem więc kamień z lokalnego kamieniołomu, ale o granicie ciągle myślę...

W miejscu gdzie buduję nie wjedzie nic więcej niż 12t.
A potrzebuję tego ze 30t albo lepiej 40t.
Musiałbym zapłacić za 3 ciężarówki, czyli transport kosztowałby mnie więcej niż granit !.

Niestety granit w okolicy gdzie buduję jest cenniejszy niż prawie złoto
i za 30-40t zapłaciłbym jeszcze więcej niż własna inicjatywa zorganizowania granitu.

Może zamówić wagon np. 60, 100 ton i dalej rozwieźć ciężarówkami ?

Czy ktoś wie może ile kosztuje taki trasport koleją, np. tona za kilometr lub cuś podobnie coby sobie skalkulować ?
Cz.

P.S.
a z asortymentem i kolorami nie ma problemu, są wagony z przegrodami.

Wowka
15-08-2004, 23:15
gosciu01 - nie wiem czy jest to najlepszy pomysł.
- Transport koleją kosztuje... (nie wiem co prawdy ile ale PKP instytucja charytatywną z pewnością nie jest)
- Dochodza koszty załadunku (nie wiem czy kamieniołom ma własną bocznicę kolejową)
- Dochodzą koszty rozładunku (wynajęcie bocznicy + osiowe za postój)
- Dochodzi transport z bocznicy na plac budowy.

Inna sprawą jest to kto zajmie się logistyczna stroną tej operacji.

Lepszym pomysłem byłoby wynajęcie ciężarówki z Dolnego Śląska która i tak na Ślask (Górny) przyjeżdzą pusta po węgiel. Można zapłacic wówczas tylko za kilometry w jedna stronę + jakąś kwotę za czynności związane z załadunkiem.

gosciu01
15-08-2004, 23:23
gosciu01 - nie wiem czy jest to najlepszy pomysł.



OK.
szukam dobrych rozwiązań, a na forum można takie znaleźć,
widzisz,
ten pomysł z ciężarówką z Dolnego Ślkąska to już jest coś :wink:

Cz.

piotr.nowy
16-08-2004, 08:45
A czy ktoś wie czy w ten sposób można ułożyć drogę dojazdową i jak to zrobić. Mam do ułozenie jakieś 400 mb drogi przez las. szeroka powiedzmy na 3m co daje 1200 m2, czyli jakieś 9-10 ciężarówek. Wychodzi jakieś 5000 zł za materiał. Chyba nic taniej nie znajdę. A może ktoś ma inny pomysł?!

gosciu01
16-08-2004, 15:34
A czy ktoś wie czy w ten sposób można ułożyć drogę dojazdową i jak to zrobić. Mam do ułozenie jakieś 400 mb drogi przez las. szeroka powiedzmy na 3m co daje 1200 m2, czyli jakieś 9-10 ciężarówek. Wychodzi jakieś 5000 zł za materiał. Chyba nic taniej nie znajdę. A może ktoś ma inny pomysł?!

możesz kupić zwykły tłuczeń drogowy, wpierw większa granulacja, ubić lub przeczekać np. rok, pojeździć po tym, a później mniejsze kamyczki.

Niestety taki kamień jest nieco droższy ok. 25-30 zł/ tonę, ale zaletą jest to, że nie trzeba tego układać. Wystarczy wysypać i rozsunąć np. ostrówkiem.

Cz.

kroyena
17-08-2004, 06:43
piotr.nowy możesz też pogadać z chłopami na temat kamieni polnych. Zwłaszcza ci co sadzą ziemniaki mogą być chętni bo kombajny ziemniaczane i tak otoczaki polne z ziemi wygarniają.

mik99
17-08-2004, 21:08
Wowka Super!

Dobry pomysł na ścieżki wokól domu i opaskę.

kasiorka
18-08-2004, 12:07
A czy wie ktoś może o punkcie gdzie można zakupić taki kamień łamany w okolicach Warszawy???

Honorata
18-08-2004, 14:37
nnatasza
z nieba mi spadłaś z tym pomysłem, granit odpada, bo z adrogi, a tak-super sprawa, i nie bede musial znosic u sibie na podworku betonowej kostki a la stacja benzynowa! Tarasy tez wlasnie chce miec takie, ładne i niedrogie!
Dziekuję jeszcze raz, co prawda to jeszcze kwestia przyszlego roku, ale dobrze ze mam taki namiar!
A może zna ktoś taki kamieniołom bliżej Łodzi?

kroyena
18-08-2004, 14:46
Z dala od gór to chyba tylko pozostaną "kocie łby" ze żwirowni. No chyba, że ktoś ma wtyki w magistracie i rozebraną kostkę z ulicy jako gruz przyjmie.

echo
18-08-2004, 14:57
Wygląda ładnie!!!
Szkoda, że do Wrocławia mam jakieś 280 km :( Transport wyszedłby za drogo.
Może ktos kupował taki odpad w okolicy Cieszyna, Bielska, itd?

JOSEPH
18-08-2004, 15:07
ECHO
ZAWSZE MOŻNA ZROBIĆ ZŁOŻYĆ SIĘ WE DWÓCH LUB TRZECH :)

tom soyer
18-08-2004, 15:26
nnatasza
ile placiliscie za ulozenie?

pyrka
18-08-2004, 15:38
Echo, bliżej masz do Krzeszowic i okolic. Tam też są kopalnie.

tom soyer
18-08-2004, 16:08
ja potrzebuje 15 ton. Kto chce reszte (czyli 10) :) ?

nnatasza
19-08-2004, 22:00
Tom Soyer - 60zł/m2 - razem z cementem, piaskiem itp. Ale wykonawca twierdził (marudził mi 3 tyd. mimo, że oglądał wcześniej materiał :-? ), że to za mało bo układanie zajmuje dużo czasu.

mik99
20-08-2004, 05:49
Może znajdą się chętni na transport do WAWy?

Marbo
20-08-2004, 06:29
Natasza! Bardzo mi się podoba Twój pomysł.
Myślę, że dobrze wyglądałyby z tego także wszelkie ścieżki i placyki ogrodowe.

Tomasz M.
20-08-2004, 10:28
Mik'99, taki kamyk fajnie by mi pasował na podjazd, szczególnie gdyby w nim było sporo granitu żółtawego, czy nawet rudego. Pewnie potrzebowałbym z pół ciężarówki - na jakieś 60-70 m kw. Sprawa byłaby aktualna na tę jesień, w zasadzie nawet już teraz mógłbym zwozić materiał. Musiałbym się jednak rozejrzeć za wykonawcą, co by się podjął takiej dłubaniny za sensowną cenę. Może Ty znasz kogoś - moja budowa jest pod Piasecznem?

Fugas
20-08-2004, 13:31
Mik99 Tomasz M moze bym w to wszedł ale jesli tak to szybko bo musze miec podjazd do konca wrzesnia.

Fugas

Ella
20-08-2004, 14:00
Może znajdą się chętni na transport do WAWy?
Jeśli do WAWy, to może przy okazji również do Lublina? Jestem zainteresowana.
:)

mik99
20-08-2004, 21:11
Sprawa podjazdu na mojej budowie to kwestia późnej jesieni i dogrania jeszcze dobrego wykonawcy ( z tym pewnie najtrudniej będzie). Niemniej jednak warto połączyć siły i coś wspólnie przedsięwziąć.

Ella
21-08-2004, 19:09
Jestem za :) . Czekam na hasło.

mik99
21-08-2004, 21:20
Jestem za :) . Czekam na hasło.
Zatem pamiętajmy o sobie nawzajem i w listopadzie warto sobie o granicie strzelińskim przypomnieć.

pozdrawiam :wink:

08-12-2004, 15:03
Czy zamówiliście ten granit?
Dajcie znać jak sprawa wygląda?
Interesuje mnie spółdzielnia na granit.Ok.Warszawy.

minuszka
08-12-2004, 15:38
Podnoszę ten wątek, mnie tez by interesował granit,najchętniej odpady kostki granitowej. Może z Kielc, tam jest jakaś kopalnia, trzeba poszukać w necie.

Tommco
08-12-2004, 18:32
Mnie też bardzo by to interesowało. To 60 zl/m ułożenia, to trochę dużo...

Zna ktoś sprzedawcę bliko Łodzi, albo wykonawcę z tych terenów? Proszę o kontakt.

Pozdrawiam

T.

Ella
08-12-2004, 19:06
Czy zamówiliście ten granit?
Dajcie znać jak sprawa wygląda?
Interesuje mnie spółdzielnia na granit.Ok.Warszawy.
Zabrakło mi już pieniążków w tym sezonie :( .
Będę o tym myślała wiosna /lato '2005.

rafallogi
09-12-2004, 07:51
Mik99, TomaszM, Ella, Minuszka- jest już grudzień, co z tematem granitu? Minuszka co z Kielcami? Też byłbym zainteresowany-Radom. Pozdrawiam.

minuszka
09-12-2004, 07:53
Qcze szukałam wczoraj w wyszukiwarce tych kielc lub skarżyska i nie mogłam znaleźć, ale jeszcze poszukam. Fanie byłoby zebrać się w kilka osób, wtedy jest rzeczywiście duzo tajniej.

Dave
09-12-2004, 08:35
Swietny pomysl i ciesze sie ze mam blisko do Strzelina :) Czy mozna zamowic ten kamien w okreslonym kolorze - tzn. zeby np. okreslonego koloru bylo wiecej ? Jakos siwy mnie nie przekonuje ale juz zolty czy rudy bylby ekstra.

D.

09-12-2004, 08:36
minuszko,ja też szukałam i raczej bez rezultatu (poza tym,że na jednej ze stron telefon okazał się być telefonem biura poselskiego a nie zakładu kamieniarskiego i nie było to bynajmniej biuro posła sld,co poniekąd tłumaczyłoby związek z nagrobkami ;)
Dostałam wiadomość od kogoś ,że ma nagraną sprawę z granitem i jak tylko będzie już cos wiadomo, da znać.
Zbierajmy więc namiary i bądźmy w kontakcie!

Ja muszę wyliczyć ile tego potrzebuję.A Ty wyliczyłaś już?

Pozdrawiam

Tomasz M.
09-12-2004, 08:48
Ja właśnie wracam do tematu kostki granitowej. Potrzebuję ok. 7 t żółtej lub żółto szarej, drobnej (4-6 cm), w grudniu. Chętnie przyłączę się do spółdzielni, albo może ktoś może polecić dobre źródła?

10-12-2004, 17:01
Mnie też bardzo by to interesowało. To 60 zl/m ułożenia, to trochę dużo...

Zna ktoś sprzedawcę bliko Łodzi, albo wykonawcę z tych terenów? Proszę o kontakt.

Pozdrawiam

T.

Tommco mogę podać Ci namiar z ok. Łodzi na dobry kamień granitowy, tzw. nadziarno. Są to całe kamienie, 5-10 cm średnicy (15 zł/tonę). Sama zrobiłam z tego wjazd i parking przed swoją działką, bardzo dobrze się prezentuje. Niebawem będą zdjęcia, mogę pokazać.
Jeśli chcesz znać szczególy daj mi cynk na priv, podam namiary.
Pozdrawiam.

tola
10-12-2004, 18:13
No tak, a transport kamienia górskiego na podlasie? Zostaje nam tylko żwir lub kostka betonowa, reszta poza zasięgiem :(

Nnatasza, piękne przeszklenia masz w domu, robią wrażenie, pozdrawiam.

dominoxs
11-12-2004, 17:08
Matko jedyna ,


J też bardzo Cię proszę o namiary . I naprawdę sama układałas ?!

11-12-2004, 18:20
matko,
ja też poproszę.

nnatasza
12-12-2004, 10:01
Nnatasza, piękne przeszklenia masz w domu, robią wrażenie, pozdrawiam.

Dziękuję Tolu - właśnie jestem na etapie ich przysłaniania, a kiedyś myślałam, że nie będę się szczególnie zasłaniać - ale jakoś tak głupio, jak przechodnie zaglądają..

tom soyer
17-01-2005, 12:25
niedawno odwiedzilem strzelin.
szukam wiec kogos z poznania kto potrzebuje pol transportu :).

pyrka
17-01-2005, 12:43
a co znalazłeś ładnego i po ile? Jak duży ten transport? W kamieniołomach trzeba trafić, bo nie zawsze jest pełen asortyment.

tom soyer
17-01-2005, 12:52
a co znalazłeś ładnego i po ile? Jak duży ten transport? W kamieniołomach trzeba trafić, bo nie zawsze jest pełen asortyment.

odpowiednio wczesniejsze zgloszenie sie umozliwia "wyselekcjonowanie" szukanego koloru. kamien moze byc pakowany nawet w worki. ja potrzebuje okolo 70m2 a wiec polowe takiego wozu nnataszy.

17-01-2005, 13:07
czyli jaki konkretnie rozmiar maja te granitowe kamyki?
moglibyscie podac?
interesuje mnie to , ale zastanwiam sie ze jesli bedzie za mala ta ostka to moze sie nei nadawac na taki bruk

tom soyer
17-01-2005, 13:14
czyli jaki konkretnie rozmiar maja te granitowe kamyki?
moglibyscie podac?
interesuje mnie to , ale zastanwiam sie ze jesli bedzie za mala ta ostka to moze sie nei nadawac na taki bruk

odpad, ktory ma nnatasza to odpad z odstrzalow i z produkcji kostki a nie kostka. Nie ma wiec regularnych ksztaltow. Na zdjeciu nnataszy widac jak to wyglada. Strzego i Strzelin roznia sie kolorem wiec mozna na to tez zwrocic uwage.

17-01-2005, 13:18
no tyle to ja tez zrozumialem, ale chodzi mi o to czy te kamyki nei beda zbyt male na zrobienie bruku
wydaje mi sie ze kamyki o wymiarach (grubosc bruku) ponizej 4 cm moga sie wybrzuszac, czy cos,.....

jacekska
17-01-2005, 13:55
Pochwalę się też i ja :oops:
Na mojej stronie znajdziecie opis jak robiłem miejsce do wypoczynku z odpadowej kostki granitowej. Zobaczcie, a przy okazji może sami coś napiszecie.
Ja kupowałem ze Strzegomia
Pozdrawiam

Ella
30-06-2005, 20:38
Podciągam temat, bo nadszedł właśnie mój czas poszukiwań nawierzchni na taras i podjazd.

Tommco
30-06-2005, 21:09
Ja eż podciągam temat do góry :) Jestem bardzo zainteresowany :)

Tommco

Ella
30-06-2005, 21:15
Rozmyślam teraz, czy jest szansa na transport w przyzwoitej cenie ze Strzegomia do Lublina.
Rozmawiałam wczoraj z jednym człowiekiem, który może sprzedać odpad granitowy po 10 zł/t. Czyli ciężarówka materiału kosztowałaby 250zł, ale transport... 2300zł :cry: !

Tommco
30-06-2005, 22:23
Dlaczego ten transport taki musi być strasznie drogi... :evil:

T.

agniesia
30-06-2005, 22:45
Natasza, napisz moze jak sie zachowywala kostka w zimie, tzn czy kostka nie jest za sliska na podjazd, czy nie ma problemow z chodzeniem itp.

dzimi
02-08-2005, 07:54
Widzę że wielu z was niesamowicie ... przepraszam za określenie - podnica fakt posiadania takiej kostki na swojej działce ...

Odniosłem wrażenie, że osoby wypowiadające się nigdy nie miały dzieci i chyba nie planują ich mieć .... lub nie widziały jak wygłąda dziecko które "zaliczy glebę" na takim podłożu ...
Nie znalazłem ani jednego głosu, który zauważyłby że taka kostka to również:
- potwornie zmaraskowane kolana i dłonie dziecka, które się na tym pięknym kamieniu przewróci ...
- jeszcze poważniejsze urazy łącznie z głową, gdy wywrotka będzie na rowerze ...
- zmasakrowane szpilki pani domu wychodzącej na uroczystą kolację, gdy owa szpilka zagłębi się w szczelinie ...
- przez następne 176 lat po ułożeniu tego kamienia jego ostre krawędzie będą się szlifowały kosztem naszych butów ...

Sądzę że gdyby się dłużej zastanowić chyba jeszcze kilka plusów wspólnie dałoby się znaleźć ...
pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia ..
dzimi

NatkaB
02-08-2005, 10:58
Widzę że wielu z was niesamowicie ... przepraszam za określenie - podnica fakt posiadania takiej kostki na swojej działce ...

Odniosłem wrażenie, że osoby wypowiadające się nigdy nie miały dzieci i chyba nie planują ich mieć .... lub nie widziały jak wygłąda dziecko które "zaliczy glebę" na takim podłożu ...
Nie znalazłem ani jednego głosu, który zauważyłby że taka kostka to również:
- potwornie zmaraskowane kolana i dłonie dziecka, które się na tym pięknym kamieniu przewróci ...
- jeszcze poważniejsze urazy łącznie z głową, gdy wywrotka będzie na rowerze ...
- zmasakrowane szpilki pani domu wychodzącej na uroczystą kolację, gdy owa szpilka zagłębi się w szczelinie ...
- przez następne 176 lat po ułożeniu tego kamienia jego ostre krawędzie będą się szlifowały kosztem naszych butów ...

Sądzę że gdyby się dłużej zastanowić chyba jeszcze kilka plusów wspólnie dałoby się znaleźć ...
pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia ..
dzimi
Dzimi, konstruktywnie proszę - co proponujesz wzamian? Wylanie asfaltu czy klepisko? ;) albo może lepiej w ogóle zrezygnować z budowy domu, bo przecież przy domu na dziecko czyha wiele więcej niebezpieczeństw niż w bloku, a o szpilkach pani domu/gości nie wspomnę ;)
P.S. Żeby nie było - sama mam 3-letnią córkę. Szpilki też

magpie101
07-08-2009, 09:58
Podnosze temat, czy ma ktos moze namiary na kopalnie granitu jak najblizej Wroclawia?

Podany Przez Natasze numer tel nie odpowiada, a interesuje mnie taki odpad uzyskany podczas produkcji kostki.

q-bis
07-08-2009, 10:40
Podnosze temat, czy ma ktos moze namiary na kopalnie granitu jak najblizej Wroclawia?

Podany Przez Natasze numer tel nie odpowiada, a interesuje mnie taki odpad uzyskany podczas produkcji kostki.

Kiedyś to sobie zapisałem
http://www.fhu-wektor.pl/oferta/

horkus
14-06-2010, 10:29
Bruk był materiałem, który wykorzystywano
z kilku powodów, wśród których
najważniejszym była jego trwałość. Bruk
kładziono na ulicach i placach, które miały
pozostać niezmienione przez kilka stuleci. Bruk
kładziono „na zawsze”. I od zawsze odkrywamy
jego obecność w różnej postaci, albo odkrywamy
fakt jego renesansu.
Szukacie dobrego fachowca, polecam jednego.
Doradzi, podpowie, rozejrzy się po działce i dobierze odpowiedni materiał.
Estetyka i pomysłowość, dokładność tak rzadko spotykana w tym fachu, tutaj jest podstawą.

ve**rd**
16-06-2010, 21:02
Co dzimi proponujesz w zamian?
Jaka nawierzchnia utwardzana, poza tymi specjalistycznymi do placów zabaw jest bezpieczna dla dzieci?

Pyrekcb
22-06-2010, 08:28
Co dzimi proponujesz w zamian?
Jaka nawierzchnia utwardzana, poza tymi specjalistycznymi do placów zabaw jest bezpieczna dla dzieci?

Wątek odnalazłem dopiero teraz, ale mogę potwierdzić slowa Dzimi'ego - byliśmy w maju na komunii mojego chrzesniaka, młoda latała wokół kościoła własnie po czymś podobnym. Delikatna wręcz wywrotka zakończyła się płaczem i rozcięciem skóry kolana do krwi. :-(

Bezpieczniejsza dla dzieci jest raczej bardziej płaska powierzchnia.

ve**rd**
23-06-2010, 09:01
Może tak, może nie. Gdyby się dziecko wywróciło na betonie lub asfalcie, to też by się skończyło rozcięciem kolana.

Pyrekcb
23-06-2010, 09:52
Może tak, może nie. Gdyby się dziecko wywróciło na betonie lub asfalcie, to też by się skończyło rozcięciem kolana.

Przez spodnie - śmiem wątpić, ale nie chce nikogo przekonywać.

piter007i
27-06-2010, 14:31
witam,
i ja pochwalę się swoim kamieniem (jest to tzw. łupek, odpad który zostaje podczas produkcji kostki o regularnych wymiarach; od reszty odróżnia go to iż jest sortowany- brak piachu, miału, odpadu który nie nadaje się do niczego) są to gł. płytki o grubości ok 3cm, z przynajmniej jedną płaską stroną. Cena wyższa niż podana przez autora tematu, jednak jesteśmy w pełni zadowoleni, jak widać na zdjęciach obrzeża wykonane są z kostki 7x9, oraz obwódka przy elewacji- podwójna kostka 4x6.
Dodam iż 'łupek' wyłożony jest jedynie na opaskę wokół domu (nie nadaje się zbytnio na podjazd, ponieważ jest dosyć cienki, przy większym obciążeniu mógłby nie wytrzymać nacisku i np. "odprysnąć".
Zdjęcia są w jakości dość słabej, kostka jest dopiero co po "fugowaniu" również jest na niej pełno ziemi. Wszystko nabierze wyglądu po 1 zimie- kiedy odpryśnie beton z powierzchni kostki etc.

http://images49.fotosik.pl/309/c5a531dc3cca61e2m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5a531dc3cca61e2.html) http://images45.fotosik.pl/309/100fbb8ff0403ff3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/100fbb8ff0403ff3.html) http://images50.fotosik.pl/309/24ce1431e4be6872m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24ce1431e4be6872.html) http://images38.fotosik.pl/305/f5a8ebe220f72890m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5a8ebe220f72890.html) http://images49.fotosik.pl/309/8ec4203bee820d48m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ec4203bee820d48.html) http://images41.fotosik.pl/304/11c898d06d50c042m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11c898d06d50c042.html) http://images46.fotosik.pl/308/117cb17b60ebe309m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/117cb17b60ebe309.html) http://images40.fotosik.pl/304/bfdb8fe2b766b791m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfdb8fe2b766b791.html) http://images35.fotosik.pl/163/7865b0efdf307910m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7865b0efdf307910.html) http://images41.fotosik.pl/304/0d029bd01a766f14m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d029bd01a766f14.html)

alfa36
18-07-2010, 22:58
Drogi jest ten łupek?

KamaG
27-07-2010, 10:27
podbijam pytanie o cenę i dopytuję o źródło ;)

piotr.nowy
27-07-2010, 20:32
W mojej okolicy 40 zł/tona

KamaG
29-07-2010, 07:58
dzięki Piotr, to trochę daleko ode mnie :(,
piękny dom budujesz, idealny, że ja go wcześniej nie namierzyłam...

ve**rd**
06-08-2010, 11:51
witam,
i ja pochwalę się swoim kamieniem (jest to tzw. łupek, odpad który zostaje podczas produkcji kostki o regularnych wymiarach; od reszty odróżnia go to iż jest sortowany- brak piachu, miału, odpadu który nie nadaje się do niczego) są to gł. płytki o grubości ok 3cm, z przynajmniej jedną płaską stroną. Cena wyższa niż podana przez autora tematu, jednak jesteśmy w pełni zadowoleni, jak widać na zdjęciach obrzeża wykonane są z kostki 7x9, oraz obwódka przy elewacji- podwójna kostka 4x6.
Dodam iż 'łupek' wyłożony jest jedynie na opaskę wokół domu (nie nadaje się zbytnio na podjazd, ponieważ jest dosyć cienki, przy większym obciążeniu mógłby nie wytrzymać nacisku i np. "odprysnąć".
Zdjęcia są w jakości dość słabej, kostka jest dopiero co po "fugowaniu" również jest na niej pełno ziemi. Wszystko nabierze wyglądu po 1 zimie- kiedy odpryśnie beton z powierzchni kostki etc.

http://images49.fotosik.pl/309/c5a531dc3cca61e2m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5a531dc3cca61e2.html) http://images45.fotosik.pl/309/100fbb8ff0403ff3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/100fbb8ff0403ff3.html) http://images50.fotosik.pl/309/24ce1431e4be6872m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24ce1431e4be6872.html) http://images38.fotosik.pl/305/f5a8ebe220f72890m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5a8ebe220f72890.html) http://images49.fotosik.pl/309/8ec4203bee820d48m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ec4203bee820d48.html) http://images41.fotosik.pl/304/11c898d06d50c042m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11c898d06d50c042.html) http://images46.fotosik.pl/308/117cb17b60ebe309m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/117cb17b60ebe309.html) http://images40.fotosik.pl/304/bfdb8fe2b766b791m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfdb8fe2b766b791.html) http://images35.fotosik.pl/163/7865b0efdf307910m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7865b0efdf307910.html) http://images41.fotosik.pl/304/0d029bd01a766f14m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d029bd01a766f14.html)

Schodki- majstersztyk!

marcinradom
15-08-2010, 07:19
wczoraj zacząłem wreszcie układanie podjazdu z nieregularnej kostki granitowej. praca czasochłonna, ale po kilku godzinach nabiera się wprawy. zmieniłem opcję i nie dałem regularnej kostki dookoła. przemierzyłem dokładnie całą powierzchnię podjazdu i segreguję kostki tak by nie były za wysokie. wczoraj ułożyłem około 5mkw w ciągu całego dnia. ja robię to tak:
1. zamiatam chudziaka
2. przebieram kostkę tak by w miejsca najwyższe poszła kostka najniższa
3. wybrane kostki wkładam do wiadra z wodą
4. w miejsce układania rzucam 5 łopat piasku, trzy kielnie cementu i mieszam na sucho
5. rozprowadzam kielnią suchy beton mniej więcej 1cm poniżej poziomu kostki
6. każdą z kostek płuczę w wodzie i układam dobijając młotkiem, metalowym młotkiem
7. po ułożeniu mniej więcej kawałka 40cm x 40cm dobijam kostki przez grubą łatę tak by żadna nie wystawała zbytnio z szeregu
8. szczeliny między kostkami polewam delikatnie wodą by beton ładnie otulił kostki
9. po zastygnięciu betonu uzupełnię fugi ponownie suchym betonem, jednak nie na równo z kostką, by woda ładnie nimi spływała

poniżej zdjęcia z wczorajszego układania, pokazujące moją ciężką pracę.

http://www.forumbudowlane.pl/images/gallery/marcinradom/wok%25F3%25B3%2520domu%3Auk%B3adanie1a.jpg

http://www.forumbudowlane.pl/images/gallery/marcinradom/wok%25F3%25B3%2520domu%3Auk%B3adanie1b.jpg


jeśli chodzi o to co pod spodem to wykorytowałem na jakieś 35cm, potem 20 cm kruszywa betonowego, piach na wyrównanie, zagęszczarka, chudy beton 10cm i znów zagęszczarka.
pozdrawiam

marcinradom
23-10-2010, 18:35
robota skończona. jeszcze tylko mróz musi odparzyć betonowe zabrudzenia kostki i będzie cacy. poniżej mała kronika prac.

http://bmwauto.pl/kostka1a.jpg

http://bmwauto.pl/kostka2a.jpg

http://bmwauto.pl/kostka3.jpg

http://bmwauto.pl/kostka4.jpg

http://bmwauto.pl/kostka5.jpg

http://bmwauto.pl/kostka6.jpg

http://bmwauto.pl/kostka9.jpg

robota bardzo czasochłonna, ale efekt mi osobiście bardzo się podoba - niech żyje skromność!
pozdrawiam

Blechert
23-10-2010, 20:23
Te betonowe zabrudzenia tak łatwo nie schodzą. Trzeba to octem i szczotką drucianą przelecieć:) (jeśli są cienkie, bo na grube tylko polerka mechaniczna zostaje) Było źle fugowane dlatego masz kłopot...

marcinradom
24-10-2010, 17:39
absolutnie nie mam kłopotu. co do odprysku tych zabrudzeń mam pewność. na wiosenkę wstawię fotki już czyściutkiego podjazdu.

pozdrawiam

ziuta62
22-04-2011, 14:47
Witam Marcin! Jest wiosna i zgodnie z tym co obiecałeś czekamy na fotki. Super pomysł mam nadzieję, że skorzystam. Pozdrowienia!!! I wesołych Świat Wielkanocnych!

raas
01-05-2011, 20:36
No proszę przed wyłożeniem kostką to mogłeś tylko terenowym tam wjechać, a po - osobówką:)))

autorus
18-06-2011, 08:34
poprosimy fotki już czyściutkiego podjazdu. :)