PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka ościeży w ścianach z cegły pełnej.



pawel1212
17-01-2015, 15:52
Witam!! Przygotowuję się do wymiany okien zamierzam wykorzystać pianke i taśmy do montażu tzw "ciepłego". Moje pytanie dotyczy sprawy czym wyrównać ubytki iw cegle i zaprawie ?? Czy ma to być zaprawa murarska może tynk ?? I ile muszę czekać z tym montażem za nim na to podłoże zacznę wstawaiać okna?? Ponieważ jest zima więc nie chce wychładzać domu , a po drugie kwestie bezpieczenstwa chciałbym to zrobić w jeden dzien.
Czy jest jakaś zaprawa która mi to umożliwi ???

Proszę o porady ??

MMichal
17-01-2015, 18:32
Witam


Ponieważ jest zima więc nie chce wychładzać domu , a po drugie kwestie bezpieczenstwa chciałbym to zrobić w jeden dzien.

W jeden dzień ??? zimą ???
Przy sprzyjających warunkach to dwa dni roboty, no chyba, że mowa o 2 oknach.

Pozdrawiam

pawel1212
17-01-2015, 19:07
Tak zamierzam wymieniać po dwa okna , tylko zastanawiam się jak to rozplanować czy to dam rady zrobić w jeden dzien będe miał pomocnika. Tylko co z tą zaprawą ?? Czy jest jakaś która pozwoli mi opianować okna i je przykręcić w tym samym dniu ??

pawel1212
21-01-2015, 18:40
odświeżam czekam na sugestie jakiej zaprawy mógłbym użyć ??

nikt ważny
21-01-2015, 22:24
zaprawa tynkarska. Póki co temperatury są powyżej zera ale na wszelki wypadek dokup preparat obniżający temperaturę zamarzania wody - są dostępne w każdym, no prawie każdym markecie budowlanym, lub po prostu dodaj trochę soli, tylko nie przesadź, bo później wykwity solne będziesz miał

theme
22-01-2015, 08:19
Co do preparatów obniżających temperaturę zamarzania wody - nie przesadź z dodawaną ilością i trzymaj się zaleceń producenta. Jak przesadzisz z takimi "antyzamarzaczami" to lekko osłabisz właściwości zaprawy. Resztę powiedział już Kolega więc nie będę papugował i na siłę się wymądrzał. Tu nie ma jakiejś mega skomplikowanej technologii.

pawel1212
22-01-2015, 17:52
Kupiłem zaprawe Atlas tynkarską kierowałem się tym że ma 20 % cementu to powinna szybko wiąząć? Mam nadzieje ze jak rano wyrównam to po południu ona mogę zamocować ?

kwasniak
22-01-2015, 18:43
Ja ostatnio zamki w silce równałem klejem kreisel 221 jest to klej zimowy zbrojny. Temperatura stosowania do-5 .

St@nley
23-01-2015, 09:24
Ja ostatnio zamki w silce równałem klejem kreisel 221 jest to klej zimowy zbrojny. Temperatura stosowania do-5 .
Jak je równałeś to przykładałeś deskę z zewnątrz,żeby uzyskać kant ościeży?
Czy tylko na równo jechałeś packą? Bo właśnie jutro bedę to robił u siebie i tak rozmyślam jak podejść do tematu.

theme
23-01-2015, 09:45
Deska jak najbardziej jest zalecana aby (jak piszesz) zachować kąty proste. Na oko nie zawsze wyjdzie tak jak trzeba, a później jest niepotrzebny stres przy montażu (czy to okien czy drzwi).

St@nley
23-01-2015, 09:54
A nadproże systemowe L19 też należy zaciągnac keljem do montażu na taśmy rozprężne? Czy jego nierównosci można sobie odpuścić?

nikt ważny
23-01-2015, 10:23
nie ma takiej potrzeby choć zależy jaka jest przestrzeń między dwoma "L", jak dziura - wypełnić, jak nierówno też wyrównać
Panowie, nie dajmy się zwariować, powierzchnia ma być po prostu równa, lekkie pofalowania są do pzryjęcia, ważne by nie wyglądało to tak jak tutaj
300467
nie musi być wnęka tynkowana, wystarczy jak zostanie wyrównana, nawet z kielni, jak choćby tutaj
300468
choć tu to już jest perfekcja :)

kwasniak
23-01-2015, 10:45
Pomagałem sobie łatą tyle ze silka ma małe zamki równałem na równo z zamkami żeby nie zmniejszać otworów bo okna mają być za tydzień u dilera i na korektę już za późno.

St@nley
23-01-2015, 11:11
No ja zamierzam tak samo robić, ewentualnie gdzie nie ma pionu to trochę to wyprostować.
Wcześniej zarzuciłem grube otwory, żeby przyschły a teraz chce to wykończyć, żeby można było na spokojnie zdjąc wymiary.

pawel1212
23-01-2015, 18:05
Ja jak to czytam to się grubo zastanawiam czy ta zaprawa przeschnie na tyle żeby w ten sam dzien montować okna ??

kwasniak
24-01-2015, 17:56
Ja jak to czytam to się grubo zastanawiam czy ta zaprawa przeschnie na tyle żeby w ten sam dzien montować okna ??

Raczej nie ma szans, tu robiłem koło 9 rano a zdjęcie o 16 w zamkach 0,5cm. Było już twarde ale jeszcze widać że mokre.




http://i.imgur.com/zYOQycE.jpg

pawel1212
25-01-2015, 00:38
[QUOTE=kwasniak;6748719]Raczej nie ma szans, tu robiłem koło 9 rano a zdjęcie o 16 w zamkach 0,5cm. Było już twarde ale jeszcze widać że mokre

szczerze to teraz stworzyło mi to problem, bo co mam zrobic w razie deszczu zatkac okno folią

PS. Kwaśniak czym Ty to robiłeś ?? Może jakaś szybko schnąca da rady

theme
28-01-2015, 10:24
Można zasłonić okno aby deszcz nie zacinał ostro na świeży tynk w glifie. To powinno sporo pomóc. Teraz mrozów jakiś potężnych nie ma ale można zastanowić się nad dodaniem tego środka do zaprawy aby w razie czego nie zamarzało i nie zniszczyło Twojej pracy.