PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zabezpieczać ściany z Porotermu na zimę??



Tadeusz M
13-08-2004, 09:46
Mam dach z okapem na 80cm na wysokości 3m. Małe prawdopodobieństwo zaciekania poza ściankami lukarn- tam tylko 40cm. Dom w lesie. Chcę zostawić na zimę bez ocieplenia. Czy tak można i czy nie ma ryzyka spękania ścian przy mrozie.

Japan
13-08-2004, 14:27
Bez paniki :D Spokojnie przezimuje i to nie jedną zimę. Pozdrawiam

Artur69
13-08-2004, 14:36
U mnie dom stał całą zimę nieotynkowany i jest OK, żadnych spękań. Zabezpiecz (folią lub papą przycisnieto cegłami) tylko miejsca narażone na wciekanie wody od góry do wnętrza pustaka (parapety, wykusze itp.)

A swoją drogą kilka sztuk PTH44 zostało na całą zimę "pod chmurką", przeszły kilka cykli zamrażania-rozmrażania. I co??. I nic - wszystkie jak stały tak stoją w całości, żadnych wykruszeń czy spekań.

Szadam
13-08-2004, 15:14
Mam dach z okapem na 80cm na wysokości 3m. Małe prawdopodobieństwo zaciekania poza ściankami lukarn- tam tylko 40cm. Dom w lesie. Chcę zostawić na zimę bez ocieplenia. Czy tak można i czy nie ma ryzyka spękania ścian przy mrozie.
Śpij sokojnie. Zima nic temu nie zrobi. Warto tylko zakryć dziury np w oknach, tak aby się nie wlewało w szczeliny. Folia, decha i cegiełka wystarczą :wink: