PDA

Zobacz pełną wersję : Cienki parkiet - czy warty zainteresowania



wp87
18-01-2015, 22:09
Na stronie internetowej sklepu LM spotkałem się z tanim parkietem dębowym (39zł/m2). Problem widzę jedynie w jego grubości, bo według mnie 10mm to trochę mało, przez co nie widzę możliwości jego cyklinowania w przyszłości. Co o nim sądzicie? Czy jest lepszym rozwiązaniem od paneli podłogowych pod kątem trwałości?

I drugie pytanie - Czy taki parkiet zabezpieczony trzema warstwami oleju nie wymaga dodatkowego wykończenia?

fredi07
18-01-2015, 22:35
Tanim mięsem psy się karmi. Grubość nie poraża ale istotna jest szerokość. Stare parkieciarskie prawo: Na 1 cm grubości parkietu szerokość nie powinna przekracza 4 cm. A ta cena z taki listek to też bardziej pod tego co sprzedaje niż klienta.

wp87
18-01-2015, 22:44
Szerokość nie jest problemem, bo wymiary to 10 x 70 x 490 mm.

fredi07
18-01-2015, 22:54
Przeczytaj jeszcze raz moją odpowiedź.

wp87
18-01-2015, 23:03
Przepraszam, wieczorem słabo się czyta. Czyli lepiej jest zainteresować się panelami podłogowymi?

fredi07
18-01-2015, 23:37
Drewno jest prawdziwe i naturalne a panel plastikowa imitacja ...Taka lalka z seks shopu.

monkey222
19-01-2015, 08:37
Na stronie internetowej sklepu LM spotkałem się z tanim parkietem dębowym (39zł/m2). Problem widzę jedynie w jego grubości, bo według mnie 10mm to trochę mało, przez co nie widzę możliwości jego cyklinowania w przyszłości. Co o nim sądzicie? Czy jest lepszym rozwiązaniem od paneli podłogowych pod kątem trwałości?

I drugie pytanie - Czy taki parkiet zabezpieczony trzema warstwami oleju nie wymaga dodatkowego wykończenia?

A to wogóle jest parkiet czy lamparkiet?? to jest raczej grubosc pasujaca do laparkietu..

Parkiet
19-01-2015, 09:12
Na stronie internetowej sklepu LM spotkałem się z tanim parkietem dębowym (39zł/m2). Problem widzę jedynie w jego grubości, bo według mnie 10mm to trochę mało, przez co nie widzę możliwości jego cyklinowania w przyszłości. Co o nim sądzicie? Czy jest lepszym rozwiązaniem od paneli podłogowych pod kątem trwałości?

I drugie pytanie - Czy taki parkiet zabezpieczony trzema warstwami oleju nie wymaga dodatkowego wykończenia?
Podłoga z drewna aby była ciepła powinna mieć minimum 20 mm grubości - tzw. komfort w cieple dotyku.
Ponadto grubsze elementy są bardziej stabilne - mniej podatne na zmiany wilgotności.
Trzy warstwy oleju - rzecz względna i wątpliwa, bardziej marketing niż rzeczywistość.
Prezentowany parkiecik to taki "maluszek", niby samochód i można nim jeżdzić, ale.......

monkey222
19-01-2015, 09:40
A to wogóle jest parkiet czy lamparkiet?? to jest raczej grubosc pasujaca do laparkietu..


Ps.. jesli masz na podłodze dechy lite to zapros fachowca nie oceni ich stan. i jesli da sie je ratowac to tylko renowacja a nie wymiana na jakies badziewo.. Lita deska z dziurami , szparami z delikatnym skrzypieniem jest i tak o niebo lepsza niz najcudowniejszy panel czy warstwówka. Pamietaj ze stare lite drewno ma dusze i historia

heheh >przepraszam ale pomieszaly mi sie tematy :) .. czesc napisalem do twojego a czesc do innego tematu na stronie:)

Juz edytowalem

corniak
11-02-2015, 08:57
Wg mnie lepiej kupić dobrej jakości panel. W przedziale cenowym 100 - 130 zł/m można kupić gruby panel deskopodobny, który będzie trwały przez długi czas bez konieczności podejmowania dodatkowych czynności poza myciem. Ja mam panele firmy Balterio - polecam.