PDA

Zobacz pełną wersję : Czym ocieplić strop- dom z lat 40-50 tych.



Beata_K
19-01-2015, 12:04
Witam.
Przymierzam się do adaptacji poddasza, choć ogrom prac trochę przeraża to i tak jestem optymistycznie nastawiona :-)
Niestety wiedzy fachowej nie posiadam więc liczę na Waszą pomoc !
Dom jest stary, z lat 40- 50 tych, dokładnie nie wiem.
Chcę zacząć od ocieplenia stropu. Strop jest drewniany, pokryty prawdopodobnie jakąś matą z trzciny- tynk odpadł w kilku miejscach i widać jakby trzcinę powiązaną sznurkiem.
Od strony dachu jest nasypana gruba warstwa czegoś sypkiego co wygląda na trociny wymieszane z wapnem.

Będę bardzo wdzięczna za radę co z tym fantem zrobić. Plan mam taki, żeby te wióry wywalić i ułożyć nowe ocieplenie.
Tylko jak to powinno zostać fachowo przeprowadzone?
Czytałam, że musi być położona folia paroszczelna i dopiero na to wełna.

eryk16
19-01-2015, 17:18
Tak ma Pani rację trzeba usunąć to co znajduje się w stropie.Z tego co wnioskuję parter jest zamieszkały więc nie ma potrzeby stosowania foli paroizolacyjnej skoro strych( kiedyś zamieszkałe poddasze) będzie ogrzewany,jedynie nad łazienką zastosować folię.Zastosować wełnę mineralną według mnie najtańszą bo po co wydawać pieniądze bez sensu na lepszą bo to ma być tylko wygłuszenie. Jeżeli strop ,,jest prosty;),,zastosować płytę osb na mijankę np: 10+10 lub 10+ 15 lub według uznania,ale proszę zwrócić uwagę na to jak daleko od siebie są rozmieszczone belki stropowe.Jeżeli powyżej 50 cm należy dodać dodatkowe belki lub utworzyć tzw kratownicę.w razie wątpliwości związanych z dalszym remontem proszę pytać. Pozdrawiam

niemodna
20-01-2015, 06:22
Można też zastanowić się nad styrobetonem i innymi technologiami, zwłaszcza, że polepa ma też w pewnym sensie dociążać i stabilizować dom. Polecam jednak rozmowę z budowlańcem / architektem / konstruktorem.