PDA

Zobacz pełną wersję : kupuje okna - parę pytań



grend
19-01-2015, 16:19
Najpierw słowo przedwstępne - jestem prawie laikiem w tym temacie chcę mieć 3 szyby i przenikalność w granicach 0,5-0,7 - okucia zbrojenia na ten temat moja wiedza jest zerowa. Mam pojecie jak powinny być zamontowane okna i też jak nie nalezy tego robić bo trochę pooglądałem speców w akcji i 2 razy "odczułem" ich dokonania.
Na poczatek czy ten test jest miarodajny przy podjeciu decyzji o zakupie - http://oknotest.pl/pro-quality-ranking-okien-pcv czy moze sa jakieś inne bardziej wiarygodne ??
Obecnie czekam na wycenę okien z profili Brugmana Salamander Veka i druty. Wiem ze druty sa poniewierane ale ogladałem profil i wyglada nazwijmy to standardowo z innymi biorąc opcje większego zbrojenia profilu. Dlaczego zainteresowałem sie drutami bo produkowane profile i szyby w Polsce przez Polski kaptał a dla mnie to wazne. Z tych 3 profili (pomijam druty) który wedlug was jest najlepszy ??
Generalnie przy decyzji bedę pomijać przenikalność ramki a ważniejsze dla mnie jest szyba - najlepiej 0,5 przenikalności. Dość spora inwestycję w ramę według mnie lepiej przeznaczyć np na ciepły montaz...W moim przypadku ściany to jakieś 120 m2, szyby jakies 20 m2 a ramki moze 3m2. Tak naprawdę ramka w tym momencie jest ułamkiem powierzchni budynku gdzie jeszcze część będzie przykryta styro od elewacji. Ja będę miał duzo fix- ów w ramie więc tym bardziej bedzie mnie interesowała szyba. Czy ten kierunek myslenia jest dobry ???
i ostatnie pytanie czym kierować się przy zakupie okien będąc laikiem i nie znając niuansów np jakiegoś zawiasu czy klamki

nikt ważny
19-01-2015, 17:29
Hmmm.... pomijam fakt, że nie zadałeś sobie trudu przeczytania innego wątku, wręcz z identycznym pytaniem
A po wtóre - kupuj polski kapitał, ma same zalety tylko czy będziesz zadowolony z okien po kilku latach - podziel się wrażeniami

grend
19-01-2015, 18:30
Hmmm.... pomijam fakt, że nie zadałeś sobie trudu przeczytania innego wątku, wręcz z identycznym pytaniem
A po wtóre - kupuj polski kapitał, ma same zalety tylko czy będziesz zadowolony z okien po kilku latach - podziel się wrażeniami

To który to watek - chętnie poczytam, bo jakoś nie znalazłem z identycznymi pytaniami.

PS mam druty od 5 lat zero problemu tylko ze były dobrze zamontowane. Mam też na profilu decunik (dekenik nie wiem jak się pisze) w owym czasie najwyzsza półka, maja 11 lat i nadają sie do śmieci. Uszczelniam je recznikami - montaz jakas parodia ale wtedy nie miałem wiedzy....

grend
19-01-2015, 18:32
Spójrz na którym miejscu sa druty w tym rankingu...

nikt ważny
19-01-2015, 18:42
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?233520-dylemat-jakie-okna-kupi%C4%87
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?233741-Wyb%C3%B3r-okien-PCV

sa na pierwszej stronie w temacie 'okna,drzwi, bramy garażowe' ;)

grend
19-01-2015, 19:22
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?233520-dylemat-jakie-okna-kupi%C4%87
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?233741-Wyb%C3%B3r-okien-PCV

sa na pierwszej stronie w temacie 'okna,drzwi, bramy garażowe' ;)

ja nawet podobieństwa nie widze
Czy sa jakies inne niezależne testy poza linkiem ????
Czym kierować się przy wyborze okna?
Czy skupić się na szybach czy ramce ?
Jaka jest kolejność montaz szyba czy profil ? - dowolność przypadkowa
Veka Salamander Brugman to akurat jest dla mnie drugorzedne
Co byś wybrał Mercedes volkswagen fiat ?
Ja jeździłem trzema i najlepszy jest fiat - tylko chodzi o detale jaki

grend
23-01-2015, 21:45
... no to analizuje okna....
Kieruje sie szyba - U 0,5 to MS i Alsecco. Rama spada na drugi plan bo w wiekszości bedę miał fixy w ramie więc wskaźnik 1,2-czy 1,5 nie gra dla mnie za duzej roli tym bardziej że za to sie płaci. Takze trzeba wziąść pod uwagę ze rama też w połowie bedzie jeszcze zakryta styro. ...to samo okucia to też spada na drugi plan. Będę miał WM więc tam gdzie można otworzyć okna to sa po to aby je umyć czyli korzystanie z okuć nader rzadkie... Pozostaje kwestia wujścia na taras....
1 Alseco mój pakiet 6658 szyba 0,5
2 MS Negro 7193
3 MS Tytan 8824 - tutaj jest rama wzmocniona a U jest takie samo jak w Negro. Bedę miał wszedzie rolety więc jest dodatkowe zabezpieczenie gdy bedzie wichura wiec to tez eliminuje
4 MS Line Evolution - szyba ta sama ale rama "ciepła" - 11335 - płacenie 4000 więcej za cieplejszą rame i współczynnik lepszy o 0,15 to wedłu mnie mija się z celem - o zakrytych ramkach i roletach już pisałem....
Miałem tez VEKA
5 Swingline rama 67 - cena 6742 okucia niby dobre Roto, profil niby dobry sztywny itd ale U okna 1,2 gdzie szyba 1,0. - wiec od razu zostało zdyskwalifikowane
6 swngline rama 67 z lepszą szybą 0,6 - cena 8021. teraz porownując z profilem Salamandrą na U szyba + rama wychodzi ze Salamandra jest cieplejsza i takze profil VEKA cieńszy - wiec tutaj rezygnacja
7 Alphaline MD rama 84 (wiekszy profil wiecej komór 6 gdzie poprzednio były 5) - ale to jest nieistotne bardziej marketing... - tutaj szyba U 0,6 ale widocznie cieplejsza ramka bo U całego okna takie same co Salamandra (alseco ms) - ale cena 9372

Pytania czy faktycznie pod wzgledem wytrzymałości profil Negro duzo odbiega od Alphaline???
Szyba w MS ma 3 mm gdzie konkurencja ma 4 mm - tutaj jest jakaś różnica w parametrach - wiadomo wytrzymałość na + 4 mm, na U wychodzi że 3 mm lepsze, co z g i Lt ??

pawel2905
24-01-2015, 07:25
[QUOTE=grend;6748087]...
Rama spada na drugi plan bo w wiekszości bedę miał fixy w ramie więc wskaźnik 1,2-czy 1,5 nie gra dla mnie za duzej roli tym bardziej że za to sie płaci.... QUOTE]
i jesteś kolego w błędzie jeśli pozwolenie na budowę masz wydane po 2014 roku po współczynnik okien nie może być gorszy niż 1,3 (są wyjątki ale male od tego)
ale biorąc pod uwagę jakie pakiety szybowe bierzesz pod uwagę to większość okien powinno spełniać ten warunek

grend
24-01-2015, 07:33
[QUOTE=grend;6748087]...
Rama spada na drugi plan bo w wiekszości bedę miał fixy w ramie więc wskaźnik 1,2-czy 1,5 nie gra dla mnie za duzej roli tym bardziej że za to sie płaci.... QUOTE]
i jesteś kolego w błędzie jeśli pozwolenie na budowę masz wydane po 2014 roku po współczynnik okien nie może być gorszy niż 1,3 (są wyjątki ale male od tego)
ale biorąc pod uwagę jakie pakiety szybowe bierzesz pod uwagę to większość okien powinno spełniać ten warunek

Przy szybie U 0,5 nie produkuja obecnie takich ram aby U całego okna wyniosło powyżej 1,3...

PS do porównania okien MS zrobiło wręcz idealnie na swojej stronie gdzie wszystko jest opisane przy wycenie (kupoknams.pl). Szkoda że inni producenci nie zrobili podobnie...

pawel2905
24-01-2015, 07:56
[QUOTE=pawel2905;6748254]

Przy szybie U 0,5 nie produkuja obecnie takich ram aby U całego okna wyniosło powyżej 1,3...

PS do porównania okien MS zrobiło wręcz idealnie na swojej stronie gdzie wszystko jest opisane przy wycenie (kupoknams.pl). Szkoda że inni producenci nie zrobili podobnie...\
a co tam jest niezwykłego wszystkie praktycznie programy do wycen podają te parametry
od podawania odpowiednich danych są dilerzy (jeśli trafisz na ogarniętego) a nie producenci

grend
24-01-2015, 13:33
[QUOTE=grend;6748257]\
a co tam jest niezwykłego wszystkie praktycznie programy do wycen podają te parametry
od podawania odpowiednich danych są dilerzy (jeśli trafisz na ogarniętego) a nie producenci

to podaj mi stronę neta gdzie mogę sobie sprawdzić okna na profilu VEKA

pawel2905
24-01-2015, 13:45
[QUOTE=pawel2905;6748277]

to podaj mi stronę neta gdzie mogę sobie sprawdzić okna na profilu VEKA

no niestety kolego żeby dostać informacje trzeba czasami ruszyc cztery litery do salonu żeby dostać informacje i obejrzeć towar jaki się kupuje

grend
24-01-2015, 14:09
[QUOTE=grend;6748538]

no niestety kolego żeby dostać informacje trzeba czasami ruszyc cztery litery do salonu żeby dostać informacje i obejrzeć towar jaki się kupuje

... no i O TYM piszę. MS zapewnia mi to nie wychodząc z domu i moge się tym w spokoju zająć 2 godziny i sobie zrobic kilkanaście opcji. W salonach byłem i jakos "na gorąco" nie potrafili okreslić poziomy cen do poszczególnych konfiguracji tylko "przeslemy ofertę"

grend
24-01-2015, 14:19
No to teraz druty wyceną która jakoby jest 30% tańsza od innych i dlatego rama jest z kartonu a szyba z błony...
Drutex iglo5 - 5420 pln .... ale szyba U 1,0 czyli odpada
Drutex iglo5 - 6470pln z pakietem 3 szyb U 0,7 i wtedy całe okno jednak trochę dalej ustepuje MS Negro

Jest jeszcze jeden dylemat Salamander - iglo bo te pozostaje mi rozpatrywać
pakiet 3 szybowy Salamander Lt 71 g 50
szyba float 4 Lt 79,6 g 62,5
Tylko tutaj jest róznica porownanie 1 szyby do pakietu 3 szyb.... Pozostaje jeszcze fgrubość 3 mm i 4 mm

Veka odpadła .. zalety kolor to nie naklejka tylko gruba kolorowa część profilu dodatkowo uszczelka pod kolor - ale to dla koneserów...

maticzluchow1
28-01-2015, 15:41
i Jaka decyzja zapadła?

JarekKos
29-01-2015, 06:13
Veka odpadła .. zalety kolor to nie naklejka tylko gruba kolorowa część profilu dodatkowo uszczelka pod kolor - ale to dla koneserów...

Czy to że przy kolorach jednostronnych ścianka jest barwiona w masie, jest zaletą czy wadą, to bardzo długi temat. W skrucie można powiedzieć, że gdyby ścianka barwiona w masie miała tylko zalety, to VEKA i BRUGMANN by ją także stosowali w profilach 80 mm i 90mm. Ale z jakichś powodów tego nie robią.