PDA

Zobacz pełną wersję : Nibe F1245 Wizualizacja danych



gderebecki
20-01-2015, 22:34
Cześć,

Od zamieszkania optymalizuję pracę mojej pompy ciepła i w ramach weekendowego odprężenia napisałem wizualizację logów z pompy NIBE F1245.

http://nibe.xan.pl

Obecnie co jakiś czas wrzucam nowe dane z pendrive który na stałe podłączyłem do pompy w przyszłości planuję zastosować automatyczne czytywanie danych.

Jeżeli uważacie, że jeszcze jakieś dane warto wyświetlić to dajcie znać :)

PS. Temperatura pokojowa jest dopiero od dziś bo wcześniej nie miałem czujnika pokojowego podłączonego.

pieciornik
21-01-2015, 06:49
Świetna robota! Mam pytanie do ostatniego wykresu Temperatura dolnego źródła; masz tam chwilowe piki do prawie 23*C? Sprawa podobnie wygląda na wejściu i wyjściu ;)

gderebecki
21-01-2015, 07:58
Prawdę mówiąc to nie wiem :) Może przyczyną być np fakt, że jak sprężarka jest wyłączona to pompy obiegowe DZ są również wyłączone i tak naprawdę nagrzewa się wyłączna ta część co jest w pompie - co zresztą widać też na wykresie bo jak pompa zaczyna pracować to momentalnie spada temperatura wyjścia/wejścia.

pieciornik
21-01-2015, 11:21
Rzeczywiście to może być przyczyna tak wysokich wartości. Mam na rzut czapką fabrykę Biawaru i właśnie chyba ten model pompy wybiorę stąd też z zaciekawieniem będę tu zaglądał. (F) to moduł chłodzący? Jak Ci sprawuje to urządzenie i jak długo użytkujesz? Na taką powierzchnię jak Twoja nie wystarczyłaby 6kW jednostka?

Dzięki za odpowiedzi i życzę bezawaryjnej obsługi :)

gderebecki
21-01-2015, 12:14
To akurat model bez chlodzenia. Jednostke dobieral producent domu (do domow szkieletowych podobno troche sie przewymiarowuje pompe).

Sebastain
21-01-2015, 13:54
Super Robota :)

Możesz powiedzieć jak wyciągnąć te dane z pompy?
Sam bym sobie chętnie coś takiego napisał dla siebie :)
Jak długo pompa trzyma logi?

Masz włączoną jakąś blokadę taryfową pompy?
Dziwny jest ten wykres stopniominut pomiędzy 8 -13 wygląda jakby pompa o godzinie 8 dobiła wartość stopniominut do 100 a potem aż do godziny 13 stopniominuty nie spadły o 1 stopień jakim cudem? :)

gderebecki
21-01-2015, 14:06
Pompa nie trzyma tych logow ale jak podepniesz pendrive to Ci sie wyswietli menu USB gdzie mozesz wlaczyc logowanie. Polecam nie czesciej jak co minute :)

Co do stopniominut to mam podbicie w tanim pradzie

Zobacz wykres temperatura ukladu ogrzewania (obliczona) w tanim pradzie jest po prostu wieksza.

gderebecki
21-01-2015, 14:08
Jak znajde czas i beda chetni to moge tam umozliwic wgranie wlasnych logow :)

Sebastain
21-01-2015, 14:16
O to fajnie :) Nic tylko podłączać :) A export w jakim formacie robi?

Faktycznie, nawet nie wiedziałem, że w osobnych przedziałach czasowych można sterować temperaturą obliczoną.

A czy masz jakieś ograniczenie odnośnie maksymalnej temperatury zasilania? Czy Twoja krzywa na jakimś poziomie się spłaszcza?

Sebastain
21-01-2015, 14:18
Jak znajde czas i beda chetni to moge tam umozliwic wgranie wlasnych logow :)

Też mi taka myśl przemknęła :)
Generalnie strona jako źródło danych przyjmuje plik i renderuje wyniki czy czyta je z jakiejś bazy?

gderebecki
21-01-2015, 14:28
Pliki sa importowane do bazy :)