PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty docieplenia budynku wielkogabarytowego



qazeq
21-01-2015, 17:49
Witam, stoję przed niemałym dylematem, ponieważ zależy mi na uzyskaniu dość realnych kosztów, jakich mogę się spodziewać przy docieplaniu przegród. Powiem wprost, prośbę kieruje do Was nie jako przyszły inwestor a jako dyplomant , z kierunku energetyki. A koszty są mi potrzebne do zrobienia analizy opłacalności termomodernizacji. Jeżeli zechciałby się ktoś z Państwa podzielić informacjami w tym temacie to byłbym wdzięczny. :)

O jakie koszty mi chodzi.

1) Koszt ocieplenia ścian styropianem gr. 15 cm metodą BSO
2) Koszt ocieplenia STROPU pod poddaszem nieużytkowym. Więc jakieś specjalnego rodzaju stelaże, wzmocnienia bym pominął. I tutaj wchodzi w gre wełna skalna o grubości 18 cm.
3) Koszt ocieplenia STROPU od spodu, nad piwnicą nieogrzewaną, tutaj rownież wełna tyle że o grubości 12 cm.

Bardzo proszę o pomoc. Dzięki :)

Dodam iż, teren to woj. podkarpackie, to tak ku ścisłości, bo domyślam się iż w co większych miastach, ceny mogą się znacząco różnić

GraMar
28-01-2015, 06:58
https://www.google.pl/search?q=kalkulator+koszt%C3%B3w+ocieplenia&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=iYfIVMWMJYn4ywPpnYKAAw

Na tym forum aktywnie doradza Fighter1983, jest sprzedawcą materiałów do ociepleń, gotowych systemów, szefem ekipy wykonawczej i zapewne to on udzieli Ci najlepszych informacji.