PDA

Zobacz pełną wersję : studnie-własne ujęcie wodne na działce



Magda Janusz
13-08-2004, 17:08
kto ma,kto już korzysta z własnego ujecia wodnega.
jaka studnia?wiercona,kopana.
jak i za ile mozna wybudować?
:P

Marek30022
14-08-2004, 13:21
Studnia wiercona ręcznie (podobno taka lepsza od wierconej mechanicznie, ale to chyba nie ma znaczenia) do głębokości 12m. Koszt ogółem 600 zł. Marki k. Warszawy. Obecnie korzysta z niej ekipa budowlana.

Hanula
14-08-2004, 21:12
A wody jak szukaliście? - badania geotechniczne czy różdżkarz?

Marek30022
15-08-2004, 15:56
A wody jak szukaliście? - badania geotechniczne czy różdżkarz?

Pokazałem miejsce w którym ma być wiercona studnia-woda była. Było to proste bo wszyscy na około wodę mają.

preev
15-08-2004, 20:42
A wody jak szukaliście? - badania geotechniczne czy różdżkarz?

ja własnoręcznie kopałem dołki (wybierałem przy okazji piach) i okazało się, że na całej działce jest woda już ok. 2 m poniżej powierzchni

Peterek
17-08-2004, 07:31
ja tak samo jak marek, pokazałem "tu" (oczywiście zgodnie z prjektem) i wiercili :lol: . Woda jest śliczna jeśli chodzi w walory organoleptyczne i wizualne. Pić jej surowej nie będę za to robotnicy ją piją i żyją :lol: . Woda jest z 10m wykonana plastikową rurą i z plastikowym filtrem. Nie wierciłem głębiej, bo w naszej okolicy strasznie żelazna woda jest na głębokości ok. 30m. Tak głęboką studnię odradził mi miejscowy studniarz i miał chyba rację (sprzęt do głębokiego wiercenia ma, żeby była jasność :lol: ).

pozdrawiam

JoShi
18-08-2004, 15:26
Studnia wiercona ręcznie (podobno taka lepsza od wierconej mechanicznie, ale to chyba nie ma znaczenia) do głębokości 12m. Koszt ogółem 600 zł. Marki k. Warszawy. Obecnie korzysta z niej ekipa budowlana.

Oj ma znaczenie. Szczegolnie jesli woda podskorna jest na dzialce w duzej obfitosci. Wiercenie mechaniczne powoduje zniszczenie ukladu warstw geologicznuch w bezposrednim sasiedztwie rury oslonowej. Moze to spowodowac przedostawanie sie wody podskurnej do pokladow wody pitnej co powoduje, ze owa przestaje byc pitna...

JoShi
18-08-2004, 15:27
ja własnoręcznie kopałem dołki (wybierałem przy okazji piach) i okazało się, że na całej działce jest woda już ok. 2 m poniżej powierzchni
Ejrze a to nie za plytko jak na pitna wode ???

U mnie magig wyruzdzkowal gdzie potencjalnie jest woda i na jakiej glebokosci a potem kazal mi wybrac gdzie ma byc studnia. Woda byla tam gdzie mowil.

maggiore
18-08-2004, 16:38
Oj, jak dobrze, że ktoś zaczął na ten temat!!!
Intensywnie zastanawiamy się nad kopaniem studni, bo właśnie okazało się, że w okolicy naszego domu (do którego wprowadzamy się 15 listopada) woda z kranu to towar deficytowy, szczególnie latem podczas upałów - ludzie leją ogródki bez opamiętania, a potem nie ma się w czym umyć... Tak więc przydałaby się własna stdzienka. Dwa pytania: czy trzeba mieć jakieś pozwolenia? A co myślicie o pompie? Czy więcej z nią roboty? Jaką ekipę trzeba znależć do wiercenia i jakie materiały zakupić? I naprawdę tylko 600 złotych?!

preev
18-08-2004, 18:37
Ejrze a to nie za plytko jak na pitna wode ???


Nie za płytko, bo to nie jest woda pitna. Podlewam z niej tylko i basen napełniam :)

alison
19-08-2004, 11:38
Ja bym myślała raczej o wodzie pitnej ze studni, bo taką ogródek zawsze mogę podlać, a wody "gospodarczej" to raczej nie będę używała do celów spożywczych. Więc mam takie pytania:

1. na jakiej głębokości zazwyczaj robi się takie studnie,
2. wierci się je ręcznie czy mechanicznie ???

Z góry dzięki za jakieś praktyczne uwagi. Pozdrawiam, ALison