PDA

Zobacz pełną wersję : złe hurtownie budowlane



Aramis
13-08-2004, 19:40
Witam,
Chciałbym zaproponować stworzenie listy niesolidnych (dla ostrzeżenia innych) hurtowni budowlanych. Budując i remontując nasze domy poświęcamy wiele zdrowia i pieniędzy. Omijając niesolidnych i nieuczciwych hanlowców możemy wiele zaoszczędzić a eliminując ich pomożemy innym łatwiej przebrnąć przez potyczki budowlane.
Jeśli taki wątek już gdzieś istnieje proszę o wskazanie. Sam remontuję od blisko 8 lat stary dom. Doświadczyłem w tym czasie wielu przykrych zdarzeń. Jako pierwszego nominowanego do miana niesolidnych chciałbym przedstyawić hurtownię "MATELBUD" z Gdyni. Jeśli Szanowni Forumowicze, wyrazicie zainteresowanie takim tematem, uzasadnię i rozwinę moją pierwszą nominację i podam kolejne. Nie jest moim zamiarem szkalowanie czy pomawianie innych lecz jedynie pomoc dla tych którzy w ten sposób mogą uniknąć problemów.

Z pozdrowieniami
Aramis

jareko
13-08-2004, 20:33
Aramis
Jak zapewne wiez stworzylem cos podobnego dotyczy wlasciwie wszystkiego z budowlanka zwiazanego - poki co temat jakby nie chwycil do konca choc odwiedza te strone dziennie prawie 100 osob - ale odwaznych by swe zle danie napisac jakos nie widac

Aramis
13-08-2004, 21:26
Jareko
Zajrzałem na Twoją stronę. Niewiele tam wpisów. Dziwi mnie to trochę.
Sam myślałem o stworzeniu takiej strony lecz skoro odzew na poruszony temat będzie tak znikomy to zarzucę ten pomysł. Wygląda na to, że pozostajemy bezsilni wobec niesolidności i nieuczciwości panującej w wielu zresztą dziedzinach naszego życia.

Pozdrawiam
Aramis

Szymon Szymonowicz
13-08-2004, 23:23
jareko,
czy rówież stowrzyłeś ranking stolarki, który działa tylko w Twoim kierunku? - http://okna.najlepsze.net/?we=jareko&kod=996389

Wszedłem na Twoje okna i ... zaliczyło wejście.

Wszedłem na inne firmy i ... nie zaliczyło wejścia.

Może by tak Twoją firmę zaliczyć do tych ... niesolidnych?

jareko
13-08-2004, 23:46
Szymon - dzieki za mile slowo pod moim adresem ale jestes w bledzie. Ten ramking stworzyl ktos inny ( http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=378725&highlight=okna+najlepsze+net#378725 ) i nie wiem czy zalicza wejscia i co sie tam dzieje. Mysl co sobie chcesz - w polemike nie ma sensu sie wdawac gdyz jak widze nowy tu jestes i nie wiesz jak to sie stalo iz tutaj sie pojawilem. ( http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=280992&highlight=#280992 ) Jesli sadzisz ze wybralem te droge by klientow zdobywac to tez sie mylisz gdyz jak przejrzysz skad ludzie pytania zadaja zauwaysz iz cala polska tutaj z problemem sie zjawia a ja tylko warszawe i najblizsza okolice handlowo obsluguje a z racji tego iz do najtanszych sie nie zaliczam (gdyz swa fachowosc sobie cenie a i producentow solidnych wybieram) szanse na to bym na was kokosy zbil sa zerowe - predzej z torbami bym poszedl liczac na obrot z forum.
Mozesz mnie sobie zaliczyc do firm niesolidnych - zglos taki postulat a na swej stronie twa uwage na moj temat umieszcze = tylko na jakiej podstawie skoro nie sadze bysmy mieli ze soba doczynienia.
Zanim kogos o cos posadzisz sprawdz a nie insunuacje i pomowienia tutaj wypisujesz

jareko
13-08-2004, 23:54
Jareko
Zajrzałem na Twoją stronę. Niewiele tam wpisów. Dziwi mnie to trochę.
Sam myślałem o stworzeniu takiej strony lecz skoro odzew na poruszony temat będzie tak znikomy to zarzucę ten pomysł. Wygląda na to, że pozostajemy bezsilni wobec niesolidności i nieuczciwości panującej w wielu zresztą dziedzinach naszego życia.

Pozdrawiam
Aramis
Tez jestem tym zaskoczony - z poczatku wiele osob tutaj popieralo ten pomysl - wspieralo duchowo jak i przestrzegalo przed ewentualnymi konsekwencjami (jak chocby to co Szymon tutaj zaczal na moj temat wypisywac) ale odwazylem sie - zaryzykowalem i sadzilem ze odzew bedzie wiekszy. Bo przeciez jest sporo firm dobrych - ktore warto promowac i w efekcie klientele im podsylac jakby na tacy i tez sporo takich ktore zerujac na niewiedzy brakorobstwem swym kase zbijaja i za niejeden stan przedzawalowy sa odpowiedzialne.
Niestety, jakby cecha nasza narodowa jest gderanie i skarzenie ale jak przychodzi co do czego gdzy trzeba to firmowac swoim nazwiskiem czy kontaktem do siebie odwaga sie konczy - chowamy glowe w piasek i ciiiiiiiisza gdyz po co sie narazac?
Z poczatku ten wykaz zlych i dobrych byl na mojej stronie firmowej - ale okrzyknieto ze siebie promuje, ze oknkurencje niszcze (ha ha ha a co i do konkurencji w szczecinei czy na dolnym slasku?)
stad platna strone na wp zalozylem ale powoli widze ze cala ta akcja sensu nie ma - widac to po informacjach o firmach jakie mialbym tam umiescic jak i po opniniach jakich tan naprawde w ksiedze gosci brak
Ale Arammis - sprobuj - moze twoja inicjatywa znajdzie wieksze zunanie a nie zawisc innych

Szymon Szymonowicz
14-08-2004, 07:52
Mozesz mnie sobie zaliczyc do firm niesolidnych ...

No chyba tak zrobię.
Przejrzałem strony innych firm. Tylko na Twojej jest link do listy. Czyżby przypadek?

jareko
14-08-2004, 07:56
nie- to nie przypadek - jesli znasz zasady takich rankingow to dobrze wiesz ze trzeba w zamian jakby bannerek na swojej stronie zamiescic - i na innych stronach bedacych w rankimgu powinien byc - a jeli nie ma to naruszyla ta osoba regulamin istnienia w rankingu - to tyle w tym temacie - jade na urlop - raptem dwudniowy :( - do poniedziaku niestety
Pozdrawiam Szymona i wszystkich innych forumowiczow

Gosia Łódź
14-08-2004, 14:59
Szymon, Jareko zna tu każdy... kto jest tu choć codziennie, aby zgłębić wiedzę budowlaną o dziwo każdy dziękował Mu za fachowe-bezcenne porady , a Tobie jak przeszkadza baner-to Go nie otwieraj.

Andrzej Leppiej
14-08-2004, 21:37
Łoj, ten szymon (specjalnie z małej litery) to chyba związany jest z krakowskim producentem okien, któremu niedawno Jareko się naraził, choć miał rację. Historia się powtarza, nowy człowiek, kilka wpisów broniących swego pracowdwace i obrażających klientów czy ludzi, którzy ich wspierają.

Nie ukrywajmy, to zwykła "dziecinada" i wstyd dla firmy...

Pozdrawiamy

Marek Markiewicz
Antoni Antonowicz
Gustaw Gustowski
Marcin Marciniak

i Andrzej L. :wink:

Szymon Szymonowicz
15-08-2004, 06:34
To Jareko też ma wpadki i w Krakowie?

I za to Jareko winien się wstydzić?

A według mnie winien się także wstydzić za ranking firm nierzetelnych, tym bardziej, że dziś winien sam się na niej znajdować.

Jareko?
obronisz się?
Ci z Twojej listy też nie mają możliwości obrony kiedy jakiś tam NN ich opisze. Dziś broń się sam przez atakami innych.

Joasia
15-08-2004, 07:04
szymon, spadaj

Gosia Łódź
15-08-2004, 09:01
Szymon, szkoda Twojej fatygi bardzo dużo osób ceni jareko, nie ma On czego się wstydzić ani powstydzić.]
Natomiast uzmysłów sobie, iż "rodzina forumowa" absolutnie nie akceptuje nowych - członków , którzy wchodza tylko po to, aby spróbować bez większych rezultatów walki w postaci niezasadnego, kłamliwego ataku.

szymon, możesz tutaj sobie pisac nikt Ci nie zabroni, jednakże Jareko nie odnotował ŻADNYCH wpadek .......
Pozdrawiam nowego:)

Sonika
15-08-2004, 09:33
Szymon,
Ty masz chyba jakiś problem! :o
Kim Ty wogóle jesteś?
A może jednym z Tych niesolidnych, opisanych przez Jareko?

jajmar
15-08-2004, 10:25
szymon, spadaj

Krótko zwiezle i na temat:)
Przejzalem posty Szymona pojawil si wczoraj na forum i we wszystkich atakuje Jareko....

Szymon skoro wiesz o czym o czym my moze nie wiemy to moze napisz jakies konkrety, rzeczowo i na temat a jak szukasz awantury to polecam Onet......tam pelno pyskowek ma mjesce

Andrzej Leppiej
15-08-2004, 10:44
Ano tak, 13go pojawił sie szymon, 14go jareco i tak sam ze sobą szymon i raeco polemizują na temat jareko. schiza czy co?

Sonika
15-08-2004, 11:26
Cóż, świat pełen jest ..."mzumów".

jareko
15-08-2004, 23:20
Jareko?
obronisz się?Ci z Twojej listy też nie mają możliwości obrony kiedy jakiś tam NN ich opisze. Dziś broń się sam przez atakami innych.
Kurcze - wrocilem z wypadu na 48 godzinny urlop i jednak ciag dalszy
Wiec mily Szymonie - wszystkie osoby, ktore prosily o wpis firm zarowno godnych jak i nie godnych polecenia, podpisaly sie pod tym - albo podajac bezposredni mail do siebie albo kontakt za posrednictwem Forum Muratora
Zastanawiajace jest tylko jedno - jak pojawiaja sie jakiekolwiek ataki na osoby bezinteresownie tutaj ludziom pamagajace zawsze czynia to jacys Poszukujacy Prawdy, Klientka i inne ciekawe nicki w wiekszosci wypadkow odwiedzajacxe jeden temat i jezdzace po nas jak na lysej kobyle - osoby, ktore nie maja odwagi nic o sobie wiecej powiedziec, podac maila prywatnego czy tez jakiegokolwiek innego kontaktu do siebie. Wola pozostac anonimowymi - bardzo odwazna to postawa. Jak takiej jednej Klientce podalem namiary do siebie, ba! nawet miejsce gdzie moja facyjate ;) ujrzec mogla - zamilkla i do tej pory nic o sobie nie powiedziala, malo tego nie widuje jej tutaj gdyz temat Oknoplastu jest jak widze zamkniety - i dobrze dla Zibibyk'a
Sadze, ze nie mam juz nic wiecej do dodania w tej kwestii
Wszystkim trzezwo patrzacym na nas - czy na mnie, czy Pchelka, czy Goscia, Charliego i wielu wielu innych za obrone ich i mej tutaj obecnosci - slicznie dziekuje
To ma byc forum wymiany doswiadczen a nie pomowien Szymonie, urazonych ambicji czy jakkis innych dewiacji
I oby takim bylo - czego Tobie i innym zycze

jareko
16-08-2004, 00:06
Witam,
Chciałbym zaproponować stworzenie listy niesolidnych (dla ostrzeżenia innych) hurtowni budowlanych. Budując i remontując nasze domy poświęcamy wiele zdrowia i pieniędzy. Omijając niesolidnych i nieuczciwych hanlowców możemy wiele zaoszczędzić a eliminując ich pomożemy innym łatwiej przebrnąć przez potyczki budowlane.
Jeśli taki wątek już gdzieś istnieje proszę o wskazanie. Sam remontuję od blisko 8 lat stary dom. Doświadczyłem w tym czasie wielu przykrych zdarzeń. Jako pierwszego nominowanego do miana niesolidnych chciałbym przedstyawić hurtownię "MATELBUD" z Gdyni. Jeśli Szanowni Forumowicze, wyrazicie zainteresowanie takim tematem, uzasadnię i rozwinę moją pierwszą nominację i podam kolejne. Nie jest moim zamiarem szkalowanie czy pomawianie innych lecz jedynie pomoc dla tych którzy w ten sposób mogą uniknąć problemów.

Z pozdrowieniami
Aramis
Widzisz Aramis - znadzie sie nie jeden ktory zmiesza cie z blotem, wysmieje, oczerni. Czego dowodem jak sadze jest caly watek i napasc jaka wobec mnie sie tutaj pojawila - ale ja jestem za - jednak ciagle uwazam, iz w natloku firm zwiazanych z branza budowlana, jest duzo takich ktore powinny pietruszka sie zajac a nie handlem czy uslugami i takie pietnowac trzeba. Trzeba tez promowac te ktore ulatwiaja nam zycie i mniejszy stres wywoluja przy realizacji marzen jakimi dla wiekszosci sa wizje wlasnego domku i ogrodka

Sonika
16-08-2004, 05:39
Jareko, nie przejmuj się.
Facet ma problem i tyle.

Wojciech Nitka
16-08-2004, 07:44
jareko,
parząc z boku (nie jestem uczestnikiem dyskusji n/t okien i Twoim wielbicielem, a widać masz ich wielu i brawo Ci za to) myślę, że Szymonowi nie chodzi osobiście o Ciebie, tak przynajmniej odcztyję to z jego postów.
Patrząc na to chłodnym okiem, jemu chodzi raczej o Twoją listę nierzetelnych firm (może tam się znalazł?), niż o Ciebie jako fachowca od stolarki. A przy okazji - drewniną też się zajmujesz czy tylko PCV? . Wydaje mi się, że chciał Ci w ten sposób pokazać jak łatwo, będąc anonimowym można kogoś o byle co oskarżyć. Kiedyś dyskutowaliśmy o tym. Osoboście byłem przeciwny takim listom, między innymi właśnie z takich powodów, oraz braku możliwości obrony przez drugą stronę.
Piszesz "...wszystkie osoby, ktore prosily o wpis firm zarowno godnych jak i nie godnych polecenia, podpisaly sie pod tym - albo podajac bezposredni mail do siebie albo kontakt za posrednictwem Forum Muratora". I myślisz, że to wystarczy? Przecież to nic nie znaczy? Dalej jest się anonimowym i można pisać na kazdego co sie chce.
Weź chociażby ostatni wpis z listy firm polecanych. Niejaki Rafal Storm podaje link do strony Forum. A tam co? Możesz jedynie dowiedzieć się że Skąd : Miasto Świętej Wieży
Zawód : Wolny
Zainteresowania : Jest ich wiele.

Osobiście też jestem za tworzeniem listy firm, które nie wywiązywały się z podpisanych umów, są niewiarygodne, ale pod warunkiem braku jakiejkolwiek anonimowości, tj. zachowaniem pełnej jawności danych osobowych osób dokonujących wpisu oraz dania możliwości wypowiedzenie się drugiej stronie.

jareko
16-08-2004, 11:24
...Osobiście też jestem za tworzeniem listy firm, które nie wywiązywały się z podpisanych umów, są niewiarygodne, ale pod warunkiem braku jakiejkolwiek anonimowości, tj. zachowaniem pełnej jawności danych osobowych osób dokonujących wpisu oraz dania możliwości wypowiedzenie się drugiej stronie.
widzisz Wojciechu :) kazdy z "pomowionych" (jesli juz tak odczytac sens istnienia takiego wykazu) ma prawo do obrony - ma prawo zamiescic swoja wersje zdarzen czy tez chocby cos sensownego powiedziec. To sa dopiero poczatki i jak zwykle kazdy pomysl rodzi sie w bolach - z biegiem czasu jesli czas i kasa na to pozwola sadze ze dopracuje sie metody 100% skutecznej weryfikacji takich wppisow. Poza tym poki co sa tam uzbierane wpisy z Forum - porozrzucane po roznych watkach.
Stad tez jest sugestia by nowe pomysly jak to ma funkcjonowac mi przesylac
A co do Szymona - jesli dobrze przecytasz jego posty dotycza one wielu rzeczy a nie tylko istnienia czegos takiego jak zebrane w jednym miejscu niezadowolenie lub zachwyt bywalcow Forum Muratora. Czepi sie jak rzep psiego ogona i podaje info nie majace odbicia w rzeczywistosci - jak chocby ten dotyczace raknkingu firm ( http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=378725&highlight=okna+najlepsze+net#378725 ) gdzie jak dokonalem wpisu startowalem z poz.16 - czy moja wina jest ze wiele osob z mojej strony tam wchodzi i dzieki temu nabija mi moja pozycje? To po prostu juz przegiecie
Czas skonczyc ten watek gdyz szkoda slow - zawsze znajdzie sie ktos kto dziury w calym szukac bedzie roznymi srodkami dazac do celu

Sonika
16-08-2004, 11:52
A ja uważam, że należy pisać o firmach niesolidnych na Forum.
Jestem przekonana, że gdyby nie moje uwagi na temat niesolidności jednej z firm produkującej okna, które zamieściłam na Forum, to moglo być różnie.
A tak i okna mam piękne i wszystko się dobrze dla mnie skończyło.
Firma zareagowała jak powinna, ale tylko na skutek wątku niepochlebnego o sobie.
Dziękuję Forum za to, że za jego pośrednictwem nie zostałam narażona na jeszcze większe straty.
Jak wszyscy będziemy milczeć i bać się mówić głośno o partaczach to w dalszym ciągu będziemy narażeni na niesolidność, krętactwa itd. pseudo "wykonawców".

deha
16-08-2004, 14:25
Witam
Śledzę ten i inne podobne wątki o niesolidnych firmach i przyszła mi do głowy taka myśl i zdazenie, które być może tłumaczy małe zainteresowanie tą inicjatywą:
Pewien znajomy jadąc samochodem na parkingu w jego samochód kopnął młody człowiek idący z dziewczyną.Prawdopodobnie nie zwróciłby uwagi, ale zareagował ochroniarz z parkingu i w efekcie przez ostatnie 2 lata ciągną się procesy w sądzie. Okazało się że to był syn wpływowego adwokata, który postanowił się zabawić cudzym kosztem. I teraz znajomy (lekarz) wtaci b. dużo czasu i pieniędzy na prosesowanie się. ponieważ nie może pozwolić sobie aby mieć w kartotece wpisu o karalności(będać lekarzem nie będzie miał podpisanego kontraktu w Funduszu, nie mówiąc o utracie dobrego imienia).
Myślę że to z powodu naszego chorego prawa ludzie obawiają się publicznie podawać informacjii i dopuki to prawo będzie takie jakie mamy to chyba tak zostanie. Oczywiście pomysł twój jest bardzo dobry, ale pierwsza myśl jaka mi przyszła to była właśnie obawa czy nie będziesz miał z tego powodu problemów (tak jak już pisali inni).

Wojciech Nitka
16-08-2004, 14:30
widzisz Wojciechu :) kazdy z "pomowionych" (jesli juz tak odczytac sens istnienia takiego wykazu) ma prawo do obrony - ma prawo zamiescic swoja wersje zdarzen czy tez chocby cos sensownego powiedziec.

jareko,
przecież Ci ludzie, te firmy wykonawcze nawet nie wiedzą że ich tu opisano. Wielu z nich, jak sądzę, nie tylko że nie ma, ale i nie umie obsługiwać komputera. Jakie zatem mają prawo do obrony?

jareko
16-08-2004, 15:16
OK Wojciechu - wiec to ma oznaczac z jestesmy wszyscy skazani na nieslodnych? Pomijam juz tutaj branze budowlana ale ja jako normalny (jak sadze) klient np. warsztatu samochodowego nie moge tego oglosic by innych chronic? Poczta pantoflowa juz kilku moich znajomych nigdy do takiego jednego nie pojedzie a inni? Ciagle w konia beda robieni. Juz kilku dzieki mnie ma nareszcie porzadnie naprawiona skrzynie automatyczna gdzie w kilku warsztatach naciagnieto ich, w sumie, na niezla kase.
To tylko przyklad - sadze ze jednek trzeba takich pietnowac skoro rynek sam ich do zwijania interesu nie zmusza.
Nie sadzisz ze zebranie w jednym miejscu tego co tutaj pojawia sie w innych watkach (gdzie wiarygodnie forumowicze opisuja swe przygody) jest dobrym pomyslem? Tutaj jakos nie burzymy sie na to ze ktos kogos przestrzeaga przed kims ;) O ile czyni to wiarygodnie. Czy tez opluwamy takiego forumowicza za to? Dopiero koscia niezgody staje sie jak gdzies to ktos do kupy zebral. Skoro to naprawde nie ma sensu - zaglosujmy :) skasuje strone i bedzie po bolu. POki co sami forumowicze domagaja sie kolejnych wpisow - realne nikt inny o tej stronie nie wie (poki co)
Jesli Szymonowi cos spieprz... niech powie - nie ma sprawy - posypie siwy wlos popiolem i zamieszcze siebie na takiej lisce
Tu nie chodzi o mnie czy o innych - chodzi moim zdaniem o zasade - dobre promowac a zle ganic i naglasniac

Wojciech Nitka
16-08-2004, 16:41
"Dobre promować, a złe ganić i nagłaśniać"
Jestem w 100%% za tym. Ale druga strona MUSI mieć możliwość wypowiedzenia się w swojej obronie.
Dasz stronie przeciwnej taką szansę? Jeżeli tak - jestem z Tobą.

jareko
16-08-2004, 16:49
szczerze Wojciechu? zakladajac ze ma dostep do netu i monitruje forum - tak
jesli klawiatura dla niego obca jest - nie
i podpowiedz jak tu zloty srodek wybrac?
Listy polecone slac ?
Dzownic i pytac czy prawda jest ze cos tam gdzies spiep..... ?
Jak wspomnialem bazuje na Forumowiczach poki co - i sadze ze mimo iz wielu ludzi z branzy to Forum monitoruje, gdyz jako jedyne widze, ze ostalo sie rzeczowym i nie ma tu miejsca na nachalna reklame czy pyskowki - nie mam powodow nie wierzyc w to co klienci tutaj wypisuja
To ze firmy majace cos na sumieniui (lub nie majace) zamiast podjac wyzwanie i odpowiedziec do rozmowek w stylu Klientki czy innych sie posuwaja. Spojrz jak zachowlala sie firma Mirolet - jeden post - w sumie nic nie wyjasniajacy i ciiiiiisza grobowa. Wiec jednak pyzia miala racje - tak jak odbieram takie wypowiedzi jakby prostujace czy wyjasniajace sprawe
Podpowiedz Wojtku jak to zrobic by o nieuczciwa konkurencje czy tez pomowienie nie zostac oskarzonym?
Oczywiscie wylaczam z tej dyskusji firme Wiglaw - oni juz przechlapane maja.Nawet jesli bronic sie chca - zbyt duza dokumentacja fotograficzna jest a i szyby jako dowod rzeczowy na budowie jest pozostawiony

Wowka
16-08-2004, 17:10
Dokładnie tak jak wypowiedział się Wojciech Nitka .

Na Forum panuje niestety taki zwyczaj, że "trzyma się stronę" Forumowicza wysłuchawszy tylko jego wersji zdarzenia. I dotyczy to nie tylko problemów z wykonawcami lecz także z sąsiadami (Jak załatwić sąsiada, sąsiad nie daje żyć....), urzędami (darmozjady, biurwy, urzędasy, gamonie pieprzone).
A prawda bywa przecież bardziej złożona. ....

Przykład z Forum w pewnym wątku Forumowicz „nadawał” na swojego sąsiada, że ten jest „bee”. Forumowicz zyskał poparcie swojego stanowiska wśród innych Forumowiczów . Co się po jakimś czasie okazało? Że wśród tych którzy go popierali znajdował się także i ten sąsiad który był „bee”.
Skończyło się na tym, że zaproponowałem by Redakcja przyznała nagrody (kubki) obydwu Forumowiczom co też i się stało.

W tym wątku nie zabierałem dotąd głosu. Zbyt dobrze pamiętałem sytuację z ubiegłego roku ...
Polemizowałem z pewnym Forumowiczem pisząc, że nie ma racji podając z imienia i nazwiska wykonawcę ocieplenia swego domu jako przykład nierzetelności, niefachowości i oszustwa.
Forumowicz skarżył się na wykonawcę który ocieplił jego dom styropianem nie kołkując go.
A jaka jest prawda? Kołkowanie jest wymagane dopiero od bodaj, że 3 lub 4 kondygnacji a poniżej tylko wtedy jak strony się na to umówią. Takiej umowy jak się okazało nie było.
Po mojej wypowiedzi autor postu a także ktoś anonimowy w kilku postach „używał” sobie na mnie jako obrońcy złodziei itd.

jareko
16-08-2004, 17:21
Dokładnie tak jak wypowiedział się Wojciech Nitka .
Na Forum panuje niestety taki zwyczaj, że "trzyma się stronę" Forumowicza wysłuchawszy tylko jego wersji zdarzenia. ....
Wowka - wybacz - ale nie zawsze jest tak jak mowisz
Ale zgadzam sie z jednym - posadzony ma prawo do obrony - podsun jakis pomysl by tak faktycznie zrobic
Chyba ze nagujesz z zalozenia taka forme przestrogi jak i promowania firm
Ten pomysl byl juz walkowany i jakos nikt nic bardziej sensowniejszego nie wymyslil natomiast wszyscy (no moze wiekszosc :) ) sam pomysl uznal za trafiony
Jak Ty bys to widzial/a ?

Wojciech Nitka
16-08-2004, 17:33
To, że większość uznała pomysł za trafiony wcale nie znaczy że musi istnieć na takich zasadach na jakich to dziś funkcjonuje.
Na Formu każdy może być każdym i każdy każdemy może zrobić krzywdę i to nie małą. Nawet winny niewinnemu.

jareko
16-08-2004, 17:36
jareko,
parząc z boku (nie jestem uczestnikiem dyskusji n/t okien i Twoim wielbicielem, a widać masz ich wielu i brawo Ci za to) ....
Hmmm.... mam wielbicieli? jakos nie zauwazylem ;)
Od samego poczatku staralem sie byc obiektywny i w miare swojej wiedzy ludziom pomagac i o ile wiem kilka osob na moich postach wiedze swa poszerzylo lub tez dalo im to do myslenia gdyz wypowiadam sie czasem takze w innych tematach. . Jak chocby w kanadyjczyku gdyz znam z leka te konstrukcje i tez znam kliku jej uzytkownikow - a to ze mamy odmienne zdania nie upowaznie mnie by Ciebie szkalowac czy podwazac Twoje kompetencje gdyz jak wiem w szkielecie moj kumpel z nie jednej twojej rady skorzystal - za co jest Ci wdzieczny o ile wiem :)
Czasem pomylilem se i korona mi z glowy nie spadla przyznajac innym racje i do bledu sie przyznajac
w koncu po to chyba powstalo to forum a nie po to by moja skromna osoba sie zajmowac - nie sadzisz?

A wracajac jakby do zrodla - moze Ty masz jakis pomysl jak taki wykaz prowadzic? A moze dac sobie z tym spokoj? gdyz nie sposob w pelni obiektywne sady wydawac?

Wojciech Nitka
16-08-2004, 17:44
Od samego poczatku staralem sie byc obiektywny i w miare swojej wiedzy ludziom pomagac i o ile wiem kilka osob na moich postach wiedze swa poszerzylo lub tez dalo im to do myslenia gdyz wypowiadam sie czasem takze w innych tematach. . Jak chocby w kanadyjczyku gdyz znam z leka te konstrukcje i tez znam kliku jej uzytkownikow - a to ze mamy odmienne zdania nie upowaznie mnie by Ciebie szkalowac czy podwazac Twoje kompetencje gdyz jak wiem w szkielecie moj kumpel z nie jednej twojej rady skorzystal - za co jest Ci wdzieczny o ile wiem :)
Czasem pomylilem se i korona mi z glowy nie spadla przyznajac innym racje i do bledu sie przyznajac

jareko,
łza mi się w oku kręci. Więc jak ochłonę - pomyślę i odpiszę.

Wojciech Nitka
16-08-2004, 17:46
A to był mój 1000 post - :lol: :oops: :lol: :roll:

I w takim nastroju ..., tak rozczulony ...

jareko
16-08-2004, 17:47
łza mi się w oku kręci. Więc jak ochłonę - pomyślę i odpiszę.
Oj Wojtek Wojtek - az tak cie rozczulilem swoim kolega? Ale na serio - mial czesto klopoty i zwracal sie do Ciebie
Chalupke ma jak sie patrzy choc zaluje ze ...kurcze jak to sie nazywa.... ma rekuperator i teraz mysli o zasysie powietrza z gruntu by latem miec troszke chlodniej. Jak to sie zwie?

Wojciech Nitka
16-08-2004, 17:52
http://www.taniaklima.pl

Dalej myśleć i pisać nie mogę.

Wowka
16-08-2004, 18:38
Ten pomysl byl juz walkowany i jakos nikt nic bardziej sensowniejszego nie wymyslil natomiast wszyscy (no moze wiekszosc :) ) sam pomysl uznal za trafiony
Jak Ty bys to widzial/a ?

Hmm........ Jak bym to widział..... ? W tym problem, że ja tego nie widzę :cry: .
Gdybym miał pomysł jak zrealizować w praktyce koncepcję stworzenia list uczciwych i tych nieuczciwych firm w sposób:
- obiektywny,
- zgodny z rzeczywistością
- a przede wszystkim zgodny z prawem
to byłbym niezwykle majętnym człowiekiem. Posiadając tak rzetelną i rozległą bazę danych mógłbym udostępniać za nawet drobną opłatą informacje inwestorom. Tak jak czynią to liczne wywiadownie gospodarcze(nie za drobna opłatą niestety) przy czym nie posiadają one własnej bazy danych (lub jest to baza ograniczona) lecz wykonują rozpoznanie na zlecenie klienta.

MSWiA wydało kilka koncesji na tworzenie i udostępnianie bazy danych niesolidnych dłużników. Wpis na tę listę jest obwarowany wydaniem uprzedniego orzeczenia sądowego, wielokrotnego upomnienia wierzyciela itd. Można będzie na tę listę trafić za niezapłacenie np. rachunku telefonicznego. Nikogo nie interesuje, czy nastąpiło to przez przeoczenie czy też było to zamierzone. Efektem wpisu będzie nie tylko odmowa udzielenia jakiegokolwiek kredytu bankowego ale i odmowa sprzedaży np. aktywacji promocyjnego telefonu komórkowego.
Zobaczymy jak ten tryb się sprawdzi..... Już na starcie te rozwiązania są kontrowersyjne.

Jareko - inna sprawą jest to, że tworzysz, posiadasz oraz przetwarzasz pewną bazę danych do której posiadania nie jesteś upoważniony. Oprócz nazw firm podajesz także nazwiska i imiona osób których w zarejestrowanej nazwie Firmy z pewnością brak.

Adnotacja na twojej stronie - Nie biorę odpowiedzialności za zamieszczane tutaj treści – sprawy nie rozwiązuje.

jareko
16-08-2004, 20:38
Tak wiec Wojciechu powinienem caly pomysl zarzucic? Nawet jesli to forumowicze wpisow dokonuja jakby za moim posrednictwem? Zagrozenia sa mi dobrze znane ale patrz - nastepny na taki pomysl wpadl - Aramis - wiec jednak taka potrzeba w narodzie jako takim jest. Skasowac strone?

Wowka
16-08-2004, 20:47
Oczywiście,ze zapotrzebowanie jest.... Każdy chciałby sensownie i bezstresowo wydać swoje pieniądze.
Nikt nie lubi byc oszukanym przez kogoś nieuczciwego .
Lecz recepty jak stworzyc taką bazę danych nie znam niestety.

Wojciech Nitka
16-08-2004, 20:52
Trzeba wymyśleć, niestety, jakąś inną formę prowadzenia takiej strony.
Raz w tygodniu bywam w W-wie. Może zatem pomyślimy wspólnie przy piwie?

jareko
16-08-2004, 21:06
jestem za - namiary do mnie masz - jak bedziesz jechal - wystarczy ze zadzwonisz (lub maila wyslesz) dzien wczesniej bym dzien sobie zaplanowal
tylko ten tydzien odpada - zone z malym wywiozlem na mazury a sam zamiast pracownika na urlopie pracuje

czyzby jedyna forma przestrogi mialy byc firmy ktore juz sprawy w sadzie maja? oni bardzo wiarygodnie cos spieprz....
a co zrobic z tymi ktorych chwala?

jareko
16-08-2004, 22:17
Aramis - czy wciaz taki "ranking" chcesz zalozyc w swietle tego co tu slyszysz?
Wywolales burze to teraz ty swoj poglad tutaj nam przekaz :)

Sonika
17-08-2004, 10:04
Cytat z 2001 r.:


dude
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi



Dołšczył: 20 Lis 2001
Posty: 1

Wysłany : 20 Lis 2001 09:51 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

NIE MA W POLSCE DOBRYCH FACHOWCÓW!!!! SAMI PARTACZE I NIEDOUKI, NIEPOTRAFIACE CZYTAC PODSTAWOWYCH RYSUNKÓW BUDOWLANYCH!
BYLE FACET Z MLOTKIEM UWAZA SIE ZA FACHOWCA! A jest poprostu facetem z mlotkiem!!!

Oldswan
17-08-2004, 12:07
To Jareko też ma wpadki i w Krakowie?

I za to Jareko winien się wstydzić?

A według mnie winien się także wstydzić za ranking firm nierzetelnych, tym bardziej, że dziś winien sam się na niej znajdować.

Jareko?
obronisz się?
Ci z Twojej listy też nie mają możliwości obrony kiedy jakiś tam NN ich opisze. Dziś broń się sam przez atakami innych.
Szymonie Szymonowiczu,
Widze, że nadszedł czas, aby metoda obrazkowa wytłumaczyc , jak na innych forach to przyjęte, co duza częsć forumowiczów myśłi o twoich postach i atakach na Jareko
No to do dzieła:
http://www.ebaumsworld.com/forumfun/negative9.jpg

I to by było na tyle jak mawiał prof mniemanologii stosowanej J.T. Stanisławski :P 8)

Aramis
17-08-2004, 20:26
Witam,
Opisałem jeden ze swoich przypadków w oddzielnym wątku.
Przepraszam ale miałem wrażenie,że dyskusja w tym wątku zmierza w złym kierunku (osobiste wycieczki).
Problem uważam nadal za istotny.

Pozdrawiam
Aramis

jareko
17-08-2004, 20:38
To Jareko też ma wpadki i w Krakowie?

I za to Jareko winien się wstydzić?

A według mnie winien się także wstydzić za ranking firm nierzetelnych, tym bardziej, że dziś winien sam się na niej znajdować.

Jareko?
obronisz się?
Ci z Twojej listy też nie mają możliwości obrony kiedy jakiś tam NN ich opisze. Dziś broń się sam przez atakami innych.
Szymonie Szymonowiczu,
Widze, że nadszedł czas, aby metoda obrazkowa wytłumaczyc , jak na innych forach to przyjęte, co duza częsć forumowiczów myśłi o twoich postach i atakach na Jareko
No to do dzieła:I to by było na tyle jak mawiał prof mniemanologii stosowanej J.T. Stanisławski :P 8)
Qrde - przetlumacz to by ogol niepismiennych w pismie anglojezycznym ;) , do ktorych ja sie takze zaliczam sadzac po wycieczkach Jareco jak i Szymona z Szymonowic ;) , mogl zrozumiec ten cytat z kurcze.... tytul filmu mi gdzies w zakamarkach zwojow mozgowych (heheheh tego jednego ;) jaki sie ostal po lekturze postow tych panow) przepadl