PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C74a BLISKI wariant 1



Deny1
13-08-2004, 22:41
Witam

Czy ktos budowal lub buduje dom według porjektu
Bliski Wariant I- C74a

bede wdziaczny za wszelkiego rodzaju opinie, uwagi, podpowiedzi, koszty.

pozdrawiam

Deny

Ewunia
14-08-2004, 01:35
Czy ktos budowal lub buduje dom według porjektu
Bliski Wariant I- C74a
Zwyczajowo podaje sie link do projektu.

Deny1
14-08-2004, 13:41
przepraszam nie znalem ze sa takie zasady

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=192

spyrrus
29-12-2004, 17:22
Witam wszystkich zainteresowanych, dziś kupiłem projekt c74a, chętnie wymienię spostrzeżenia.

Deny1
30-12-2004, 16:52
Wita kupiłem jakis czas temu ten projekt, ale narazie czeka, na podzial dizalki, duz zmienilem a w zasadzie srodek zupelnie pozmianialem.

pozdrawiam

Deny

nata76
24-04-2005, 13:50
Podbijam wątek. Jak tam losy budowy????pozdrawiam!

rs6000
13-06-2005, 20:58

spyrrus
25-07-2005, 20:37
Witam, buduję c74a, dziś wyłałem ściany fundamentowe. :D

ewuś
26-07-2005, 11:31
jakie przewidujecie koszty budowy tego domku

spyrrus
04-08-2005, 19:45
Witam, rosną ściany, za dwa dni koniec murowania. :D
A koszty podsumuję po zakończeniu .

Afka
14-08-2005, 12:46
Witaj,
jestem zainteresowana tym projektem, z chęcią dowiedziałabym się od Ciebie więcej szczegółów. Z czego murujesz ściany, czy zmieniałaeś coś w rozkładzie pomieszczeń. No i jak wygląda domek, ściany już chyba stoją, a dach?
Może masz zdjęcia?

Elik
16-08-2005, 09:47
Witajcie, zastanawiamy się z małżonkiem nad tym projektem, ale mamy wjazd od południa i w zwiazku z tym trzebaby raczej przenieść kuchnię, na przykład w miejsce gabinetu. Denny 1 jak zmieniłeś wnętrza, jakie przewidujesz koszty?
My jesteśmy na etapie kupowania działki, tzn po umowie przedwstępnej przed aktem notarialnym, więc pewnie ruszymy na wiosnę.
Pozdr, Elik

Elik
16-08-2005, 09:48
Witajcie, zastanawiamy się z małżonkiem nad tym projektem, ale mamy wjazd od południa i w zwiazku z tym trzebaby raczej przenieść kuchnię, na przykład w miejsce gabinetu. Denny 1 jak zmieniłeś wnętrza, jakie przewidujesz koszty?
My jesteśmy na etapie kupowania działki, tzn po umowie przedwstępnej przed aktem notarialnym, więc pewnie ruszymy na wiosnę.
Pozdr, Elik

ewuś
18-08-2005, 08:10
Jak tam budowa c74

spyyrus może podałbyś koszty poszczególnych etapów. Latwiej podjąć decyzje więcąc możliwe koszty

spyrrus
08-09-2005, 21:08
Witam, więźba gotowa, czekam na blachę (znowu przerwa około 10 dni), ale bryła budynku już wyklarowana. Wyszło fajnie- moim zdaniem (tak jak chciałem). Dla zainteresowanych zdjęcia " @ ".

Elik
15-09-2005, 09:48
witam, ja jestem baaardzo zainteresowana zdjęciami, na maila [email protected], please
Wiem, że przy budowie nie ma czasu się "podrapać", ale może znajdziesz chwilę i napiszesz, czy wprowadzałeś jakieś zmiany w projekcie,
nas kuszą te opisane w muratorze z lutego tego roku tj. szafa w wiatrołapie zamiast spiżarki, przedłużenie budynku o metr celem powiększenia sypialni, oraz właz na strych z korytarza do części sypialnej. Dla nas także jest korzystne lustrzane odbicie, bo działka z wjazdem od południa. Ja chętnie powiększyła bym też nieco daszek nad tarasem, ale salon od zachodu i może będze za ciemno?
Trochę przeraża nas wielkość dachu? Czy zmieniałeś konstrukcje tzn. mniej drewna jeśli dajesz blachę na dach, jaki to koszt przy prawie 300 m dachu. Będę Ogrooomnie wdzięczna za odpowiedzi,
Pozdrawiam ,Elżbieta

Marcel.B
28-09-2005, 19:35
Witam wszystkich.

Także zdecydowałem się na ten projekt ale w wariancie II z garażem na zewnatrz http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=251&action=showProject
z pracami ruszamy na wiosnę ale wcześniej chcemy zmienić kilka rzeczy w projekcie. Przede wszystkim sciany bedą z Ytonga 36,5, konstrukcja jest dość prosta a jako że zamierzamy budować sami ytong uprości wiele spraw.

Drugą istotną zmianą to przeprojektownie garażu na biuro z osobnym wejściem (po powiększeniu powierzchni do 30m2).

Czy ktoś wykonywał podobne zmiany?

grazyna bil
01-10-2005, 15:17
Witam, więźba gotowa, czekam na blachę (znowu przerwa około 10 dni), ale bryła budynku już wyklarowana. Wyszło fajnie- moim zdaniem (tak jak chciałem). Dla zainteresowanych zdjęcia " @ ".
bardzo prosze o zdjecia. ja chce budowac ten dom z silki [email protected] lub [email protected] grazyna bil

spyrrus
01-10-2005, 18:03
Witam, niestety jak dojechała blacha dekarze musza skończyc dach na innej budowie i z 10 dni przerwy zrobiło sie 20. Za to w wolnym czasie inni fachowcy zrobili instalacje elektryczną i tynki. No a ja i 2 dobrych sąsiadów zrobiliśmy z gruntowej drogi elegancko utwardzony trakt - 20 cm zagęszczonego "kamola".

grazyna bil
01-10-2005, 18:24
Witam, niestety jak dojechała blacha dekarze musza skończyc dach na innej budowie i z 10 dni przerwy zrobiło sie 20. Za to w wolnym czasie inni fachowcy zrobili instalacje elektryczną i tynki. No a ja i 2 dobrych sąsiadów zrobiliśmy z gruntowej drogi elegancko utwardzony trakt - 20 cm zagęszczonego "kamola".
czy moglbys pokazac rzuty swojego domu?

grazyna bil
02-10-2005, 00:16
to wyglada bardzo zachecajaco. ten projekt coraz bardziej mi sie podoba, choc widze koniecznosc dokonania pewnych zmian. po obejrzeniu zdjec syrrusa chcialoby sie podwinac rekawy i zabierac do roboty!

grazyna bil
02-10-2005, 00:17
i jeszcze jedno; jaki masz strop? drewniany?

spyrrus
08-10-2005, 19:34
Witam, znowu się pochwalę, mamy dach i bramę garażową, tynki i wodę w domu, a z sąsiadami zrobiliśmy dziś drogę na cacy.

grazyna bil
09-10-2005, 18:21
Witam, znowu się pochwalę, mamy dach i bramę garażową, tynki i wodę w domu, a z sąsiadami zrobiliśmy dziś drogę na cacy.
gratuluje tempa prac. Obserwuje twoja budowe i mam nadzieje , ze w przyszlym roku u mnie bedzie tak samo. No i Twoje sasiedzkie stosunki dobrze wroza na przyszlosc. Niezla tez macie w tym roku pogode. Oby tak dalej!

dabell
07-01-2006, 15:49
Witam serdecznie:)
dwa lata temu po zakupie działki kupiłam katalog Muratora i Bliski C74a wydał mi się ideałem:), ale żeby sie tak od razu nie decydować, od tamtego czasu oglądnęłam setki projektów i okazało się, że tak jak mam z ciuchami:) tak i stało się z projektem:) = wróciłam do tego, który spodobał się ma początku :lol:. W tym roku zamierzamy zacząć budowę, dlatego zalogowałam się do skarbnicy wiedzy budowlanej Muratora:), jakim jest forum, żeby korzystać z tego co inni już przeszli:).

Ucieszyłam się, że C74a jest już w realizacji i dlatego mam przeogromną prośbę do spyrrusa o zdjęcia z budowy ( [email protected] ) ,żeby utwierdzić się w moim wyborze :lol: -please:) :). Patrząc na jego tempo, to teraz dom jest już chyba gotowy:)
Pozdrawiam

spyrrus
07-01-2006, 17:25
Witam, tempo zostało zwolnione, przybyło tylko kilka nowych elementów.
1. wentylacja mechaniczna
2. centralne ogrzewanie - odpalone !
3. wkład do kominka
4. straszna ilość materiałów - zakupy zabierają dużo czasu

teraz suszymy i odpoczywamy za kilka dni budujemy kominek.

Wszystkim zainteresowanym wysyłam zdjęcia.

pozdrawiam Tom

dabell
08-01-2006, 11:40
Dzięki wielkie za zdjęcia:)
Tempo masz i tak super szybkie i dlatego mam pytanie - nie obawiasz się że coś wyjdzie - typu grzyb za jakiś czas. Chodzi mi o to, że nie schło po każdym etapie przez jakiś czas - nawet w którymś Muratorze pisali, że budowanie w jednym sezonie wymaga zastosowania innych materiałów wykończeniowych - np. typu płyty gipsowe zamiast tynków mokrych w środku. Domek jest już prawie przygotowany do końcowego wykańczania jak widziałam:) Jak sobie z tym radziliście ?
Pozdrawiam

spyrrus
08-01-2006, 13:04
Witam
prace trwały od lipca do listopada, w grudniu włączyłem c.o. i wentylację mechaniczną, budynek jest nie docieplony więc wietrzy (suszy) się na zewnątrz i wewnątrz. Sufity są z płyty g-k. Od kilku dni wilgoć nie wykrapla się na szybach okien. Za kilka tygodni najbliższe mokre roboty (malowanie). Mam nadzieję , że wentylacja poradzi sobie z problemem nadmiaru wilgoci.
Pozdrawiam Tom

grazyna bil
06-02-2006, 16:34
Witam, tempo zostało zwolnione, przybyło tylko kilka nowych elementów.
1. wentylacja mechaniczna
2. centralne ogrzewanie - odpalone !
3. wkład do kominka
4. straszna ilość materiałów - zakupy zabierają dużo czasu

teraz suszymy i odpoczywamy za kilka dni budujemy kominek.

Wszystkim zainteresowanym wysyłam zdjęcia.

pozdrawiam Tom
bardzo, sledze twoja budowe caly czas, : prosze o te zdjecia [email protected]

mona;*
15-02-2006, 09:35
Witajcie :D

Wszystko wskazuje na to, że my również kupimy ten projekt, mamy już jakąś koncepcję zmian, ale jeszcze nie jesteśmy pewni na 100%.
Prosimy więc o zdjęcia spyrrusa z realizacji i może jeśli czas pozwoli jakiś komentarz.
Wykonujemy naprawy pogwarancyjne wszystkich marek telewizorów LCD, LED oraz Plazma. Posiadamy duży zasób podzespołów oraz oprzyrządowanie niezbędne do wykonania szybkich i profesjonalnych napraw. Większość usług wykonywanych jest w domu u klienta co skraca czas naprawy i obniża koszty usługi.
Ponadto zarówno w telewizorach LCD jak i Plazma stosowane są komponenty BGA wymagające specjalistycznego sprzętu. Jako nieliczni na rynku jesteśmy przygotowani na takie rozwiązania techniczne. Posiadamy maszyny do lutowania w technologii BGA niemieckiej firmy Martin, maszyny do reballingu oraz jako jedyny serwis w Polsce profesjonalny endoskop do diagnozy w postaci endoskopowej inspekcji połączeń lutowanych ukrytych pod obudowami komponentów BGA.
Dzięki temu urządzeniu proces związany z lutowaniem lub reballingiem BGA przeprowadzany jest tylko gdy zachodzi taka potrzeba a klient nie płaci za pomyłkę serwisanta związana z postawieniem błędnej diagnozy. Komponenty BGA połączenia lutowane mają ukryte pod obudowami są więc one nie widoczne dla serwisanta gołym okiem. Inspekcja rentgenowska nie pokaże nam sytuacji związanej z nieodpowiednim zwilżeniem stopu, nie do wychwycenia będzie również brak połączenia w przypadku nieprawidłowo odparowanego topnika. Jedynie endoskopowa inspekcja połączeń BGA w przypadku tego typu napraw ma praktyczne zastosowanie.

Z góry dziękujemy :D

Pozdrawiamy :D

M.M.
[email protected]

IzaM
24-02-2006, 08:48
Witam,
Już prawie byliśmy zdecydowani na model C77b zręczny, ale wczoraj mąż wyszukał projekt bliski C74 a. Dylemat mamy straszny bo zawsze podobały nam się raczej domy parterowe. Jeśli można też bym zobaczyła jak wygląda dom już w trakcie budowy czy też już wybudowany. Czy mogę prosić o zdjęcia [email protected].
Z góry dziękuję.

spyrrus
18-05-2006, 10:43
Witam, mieszkam od 29 kwietnia. Pozdrawiam budujących.

muti
15-06-2006, 21:16
czy ktos buduje bliski wariant 1.bardzo lprosze o uwagi i rady .zamierzam zaczac za rok i chce sie dobrze przygotowac.pozdrawiam beti

monique_apple
02-07-2006, 22:21
Witajcie,

my właśnie zaczeliśmy budowę C74aL - Bliski - Wariant I, w okolicach Warszawy, z checią wymienimy sie spostrzeżeniami, uwagami i zdjęciami.

Pozdrawiamy
MJJ
[email protected]

Ania_C74a
03-08-2006, 14:04
Jestem w przededniu zakupu projektu Muratora C74a, Bliski- wariant I. Chciałabym się czegoś o nim dowiedzieć od tych, którzy już go zbudowali, bądź są w trakcie realizacji. Czy warto zakupić ten projekt? Jesteście zadowoleni? Odezwijcie sie, proszę! Pomożecie??? :)

Ania_C74a
03-08-2006, 15:22
Myślimy o zakupie tego projektu. Bardzo pomogłyby nam w podjęciu decyzji zdjęcia... Możemy prosić o ich przesłanie na adres: [email protected] ?????? Z góry dziękujemy za serdeczność. :) :)

niktspecjalny
03-08-2006, 16:11
Jestem w przededniu zakupu projektu Muratora C74a, Bliski- wariant I. Chciałabym się czegoś o nim dowiedzieć od tych, którzy już go zbudowali, bądź są w trakcie realizacji. Czy warto zakupić ten projekt? Jesteście zadowoleni? Odezwijcie sie, proszę! Pomożecie??? :)


to chyba powinno być w projektach.

Ania_C74a
04-08-2006, 15:51
Jesteśmy w przededniu zakupu tego projektu. Szukamy kogoś, kto już go zrealizował. Pomożecie? :)

Fornal
06-09-2006, 12:36
Witam serdecznie,

Zdecydowaliśmy się z małżonką na ten projekt i lada moment zaczynamy budowę. Bardzo prosimy o zdjęcia z postępu budowy bo małżonka strasznie sie stresuje :) Prosimy o zdjęcia szczególnie spyrrus'a i monique_apple na [email protected]

Pozdrawiamy

Bobbysixkiller
04-02-2007, 14:23
Witam ja też zaczynam budowę tego projektu w czerwcu , bardzo proszę o jakieś porady odnośnie tego projektu napewno macie jakies uwagi tego domku które wynikły podczas budowy i prosze o fotki .
Dzięki jeszcze sie odezwę [email protected] :o

dretom
09-09-2007, 17:08
My zaczynamy budowę Bliskiego wariant II c74b, ale mimo to prosimy o zdjęcia szczególnie spyrrus'a i monique_apple, może dodatkowo jakieś cenne spostrzeżenia z czasu budowy :lol: . Z góry dziękuję

dorad
30-10-2007, 09:52
Witam,
razem z mężem jesteśmy na etapie wyboru projektu i ten bardzo nam się podoba. W podjęciu tej decyzji bardzo pomogłyby nam zdjęcia z Waszych budów, proszę o przesłanie na adres: [email protected].
Jeśli jest taka możliwość to chciałabym się skontaktować ze spyrrusem ponieważ mieszkam niedaleko od niego i jakby była taka możliwość to chciałabym oglądnąć dom na żywo.

Kasia1985
11-11-2007, 17:04
Witam, ja również zamierzam budować dom Bliski - wariant I C74a. Jeśli ktoś budował już ten dom to byłabym wdzięczna o przesłanie fotek na adres [email protected]

Również chciałabym się skontaktować z spyrrusem gdyż tak jak dorad mieszkam niedaleko od niego i bardzo byłabym wdzięczna gdyby była możliwość oglądnięcia domu na żywo. :D

gregpop
29-11-2007, 19:13
Witam.
Jeśli to nie problem to również prosiłbym o kilka zdjęć.
Także chcielibyśmy budować wg tego projektu.
[email protected]

modzelek10
15-03-2008, 13:38
Witam

Bardzo proszę o info dotyczące kosztów budowy domu Bliski 74a. Jeżeli posiadacie zdjęcia z budowy bardzo proszę podeślijcie [email protected]

Pozdrawiam

spyrrus
28-06-2011, 19:09
Witam, po kilku latach postanowiłem odświeżyć wątek. Jestem bardzo zadowolony z tego domu. Cały czas odpowiadam na Wasze pytania i wątpliwości. Technicznie mogę i chętnie pomagam. Nie odpowiadam na temat kosztów budowy bo to jest indywidualna sprawa w przypadku każdej budowy. Na cenę składa się bardzo wiele czynników. Ja budowałem tanio. Mam kontakt z hurtownikami i wykonawcami z racji wykonywanego zawodu inny poziom rabatów i cen więc nie jestem miarodajnym źródłem. Dom jest tani w budowie , a dobrze wykonany technicznie również w użytkowaniu. Nie jest to dom pasywny ani niskoenergetyczny ale rachunki nie zwalają z nóg. Mieszkamy w piątkę 2+3. Uważam, że dom parterowy funkcją i ergonomią przewyższa piętrowy a cenę większego dachu rekompensuje brak konieczności wykonania schodów. Wprowadziłem do tego projektu kilka kosmetycznych zmian właściwie każdy ma jakieś swoje przemyślenia czy preferencje. Zastanawiałem się czy okapy nie będą zbyt duże i uspokajam, jest OK. Mieszkam 5 lat. Czy budował bym raz jeszcze ? TAK ! Pozdrawiam Budujących.

kaktusik
07-08-2011, 20:33
Witam,
od pewnego czasu nosimy się z zamiarem budowy domu. Już prawie byliśmy zdecydowani na projekt Przemyślany M42a, ale... No właśnie, pojawiło się pewne"ale". Po dłuższym zastanowieniu stwierdziliśmy, że jednak jest dla naszej rodziny zbyt duży i co za tym idzie- na pewno zbyt drogi. Dzisiaj odkryliśmy nowy projekt: Bliski Wariant I- C74a. Wydaje się dla nas odpowiedni. Od kilku dni mamy warunki zabudowy i czas na kolejny krok. Na początek chciałbym prosić Wszystkich budujących ten dom i oczywiście Właścicieli już wybudowanych Bliskich o pomoc w podjęciu decyzji. Proszę zatem o zdjęcia, naniesione zmiany (może z nich skorzystam :) ), chętnie też obejrzę dom w realu. Cenne będzie dla mnie nawiązanie kontaktu w celu wymiany doświadczeń. Mój e-mail to [email protected]
Serdecznie pozdrawiam

maggs1
20-12-2011, 14:13
Po licznych perturbacjach wreszcie formalności mamy za sobą - dostaliśmy pozwolenie na budowę Bliskiego. No, teraz jeszcze "tylko" załatwić kredyt, wybrać ekipę (jesteśmy w trakcie obydwu) i wiosną do dzieła.
Bardzo mnie cieszy, że jesteśmy z mężem zgodni co do wyboru tego projektu - nikt tu nikogo nie namawiał, nie przekonywał. Jak wybraliśmy, poczuliśmy wielki spokój. To po prostu nasz dom.
I jeszcze - serdecznie dziękujemy Spyrrusowi - bardzo nam ułatwił podjecie decyzji. Pozdrawiamy!
Ps. Fajnie jakby ten watek tak jakoś obudził się do życia. Kto jeszcze buduje Bliskiego?

piori
20-12-2011, 21:49
Witam,
My budowę mamy w dość odległych planach, na razie jesteśmy na etapie formalności działkowych. Do tej pory myśleliśmy o domu z poddaszem użytkowym, ale ostatnio naszła mnie myśl żeby zrezygnować ze schodów (które miałem w rodzinnym domu...) i skośnych poddaszy z płyt KG. No i moim faworytem w kategorii parterowców jest właśnie Bliski.
Działkę będziemy mieli dużą (siedlisko na wsi), więc powierzchnia zabudowy domu nas nie ogranicza. Potrzebujemy 4 pokoi + salon, choć ten ostatni wydaje mi się nieco mały w C74a, ale chyba jest ustawny z powodu zamkniętej kuchni (która spodobała się żonie) i może nie będzie tak źle...
Na ostateczny wybór projektu mamy jeszcze trochę czasu, ale mam nadzieję że ułatwicie nam go :)
Jeśli można prosiłbym o zdjęcia na [email protected] , choć najwygodniej chyba byłoby wstawić je do jakiegoś albumu internetowego, a w tym temacie wkleić do niego link.
Pozdrawiam wszystkich i podobnie jak maggs1 mam nadzieję, że temat nieco ożyje!

maggs1
05-05-2012, 09:32
Witam, powoli zaczynamy, pierwsza łopata wbita.

MONIKAP.
11-07-2012, 20:14
Witam,cieszę sie,że ktoś ożywił ten wątek!My też zamierzamy budować wg tego projektu,dla nas jest idealny!Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie informacje "(głównie dot.kosztów budowy),zdjęcia z realizacji i dawno zbudowanych domów.....za co z góry dziękuję:)

maggs1
22-07-2012, 22:13
My właśnie kończymy mury, ale co do kosztów to zależy jaki rejon, kiedy się szuka fachowców itp.
w razie jakichkolwiek wątpliwości chętnie pomogę (w miarę swoich skromnych możliwości), nam bardzo dużo pomógł i pomaga spyrrus, za co jesteśmy bardzo wdzięczni :)

maggs1
31-08-2012, 07:45
No i mamy SSO :)

Kasia1985
23-08-2016, 21:03
A u nas już wstawiane są drzwi wewnętrzne ( dom bliski c74a ) :)