PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze rekuperatora



whois
26-01-2015, 17:12
Jestem w trakcie wyboru odpowiedniego rekuperatora do budowanego domu i nie ukrywam, że im więcej czytam tym mniej wiem ;)
Będę wdzięczny za porady i opinie osób które są zorientowane w temacie.

Dom parterowy, kubatura ok. 600m3.
Od razu zaznaczam, że cena jest czynnikiem drugorzędnym. Najważniejsze aby reku. pracował cicho (nie po to przeprowadzam się z miasta na wieś aby walczyć z hałasem ;) )

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć na jaki wymiennik postawić - przeciwprądowy czy obrotowy ?

Firma do której się zwróciłem po ofertę i wstępny projekt zaproponowała mi jednostki:
- SystemAir SAVE 500 VSR
- REGO 600HE-B-EC-C4 PLUS

Ktoś pomoże ?

Piotr 28
26-01-2015, 22:50
Jestem w trakcie wyboru odpowiedniego rekuperatora do budowanego domu i nie ukrywam, że im więcej czytam tym mniej wiem ;)
Będę wdzięczny za porady i opinie osób które są zorientowane w temacie.

Dom parterowy, kubatura ok. 600m3.
Od razu zaznaczam, że cena jest czynnikiem drugorzędnym. Najważniejsze aby reku. pracował cicho (nie po to przeprowadzam się z miasta na wieś aby walczyć z hałasem ;) )

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć na jaki wymiennik postawić - przeciwprądowy czy obrotowy ?

Firma do której się zwróciłem po ofertę i wstępny projekt zaproponowała mi jednostki:
- SystemAir SAVE 500 VSR
- REGO 600HE-B-EC-C4 PLUS

Ktoś pomoże ?

Ja wybrałem Reku Thessligreen AirPack 400 dla ciebie 600

na co patrzyłem
-Funkcjonalność automatyki jak dlamnie super (dużo możliwości i dodatkowych Funkcji )
-głośność
- wentylatory
- wymiennik
-sprawność odzysku\

whois
27-01-2015, 07:23
Dzięki, poczytam sobie.

A czy ktoś może polecić jakąś sprawdzoną i poważną firmę z Poznania lub okolic zajmującą się rekuperatorami ?

mikolaj1001
27-01-2015, 08:38
Wysłałem na PW bo nie wiem czy tu mozna, pozdrawiam

MatixL
27-01-2015, 11:13
cichy i energooszczędny :

vallox 110 se nie wiem czy nie będzie dla Ciebie za mały. Podałeś dość duża kubaturę

whois
27-01-2015, 11:40
cichy i energooszczędny :

vallox 110 se nie wiem czy nie będzie dla Ciebie za mały. Podałeś dość duża kubaturę

Z tego co widzę 110 będzie za mała na mój metraż, ale to nie problem.
Mam namiary na firmę do której w najbliższym czasie mam zamiar się wybrać i z tego co widzę w ofercie mają m.in. reku Vallox więc się popytam.

Czy masz już jakieś doświadczenia z używania tej jednostki ?

Jarszcz
27-01-2015, 13:11
kubatura ok. 600m3
To jest kubatura tylko części mieszkalnej?


Od razu zaznaczam, że cena jest czynnikiem drugorzędnym. Najważniejsze aby reku. pracował cicho
Pozornie głośna centrala może zostać wytłumiona przez tłumik i instalację wentylacyjną.
Pozornie cicha centrala może okazać się głośna przy źle wykonanej instalacji.

Z central z wyższej półki poleciłbym:
Paul
Comair
Frapol (jak wprowadzą nowy sterownik)

whois
27-01-2015, 14:07
To jest kubatura tylko części mieszkalnej?
To kubatura wszystkich pomieszczeń bez garażu.



Pozornie głośna centrala może zostać wytłumiona przez tłumik i instalację wentylacyjną.
Pozornie cicha centrala może okazać się głośna przy źle wykonanej instalacji.

No tak, zdaję sobie z tego sprawę dlatego poszukuję firmy rzetelnej i sprawdzonej. Zwracam uwagę na głośność dlatego, że pomiędzy częścią mieszkalną a poddaszem gdzie ma być umieszczona jednostka nie mam betonowego stropu, dlatego obawiam się, że ew. hałas pracującej jednostki będzie gorzej wytłumiony.


Z central z wyższej półki poleciłbym:
Paul
Comair
Frapol (jak wprowadzą nowy sterownik)
Dzięki, na pewno się zapoznam.

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wymiennikiem obrotowym ? Warto taki wybrać czy lepiej przeciwprądowy ?

kerado28
27-01-2015, 22:17
- REGO 600HE-B-EC-C4 PLUS

Ktoś pomoże ?
Mocno poczytaj na temat serwisu, kompetencji, części zamiennych itp. - szybko zrezygnujesz !

sebastek09
31-01-2015, 04:48
To ja się może podepnę pod temat.
Jakie centrale posiadają możliwość indywidualnej regulacji wentylatorów nawiewnego i wyciągowego?
Tak, żeby np. na poszczególnych biegach nie kręciły się oba tak samo, żeby móc doregulować nawiew/wywiew.
A może każdy to ma i jest to standardowa funkcja w menu serwisowym?

manix76
31-01-2015, 07:35
W centralach AirPack masz możliwość takiej regulacji.

surgi22
31-01-2015, 09:58
Aeris .

SYNEK12
31-01-2015, 17:58
Selen 2.

Piotr 28
31-01-2015, 22:32
To ja się może podepnę pod temat.
Jakie centrale posiadają możliwość indywidualnej regulacji wentylatorów nawiewnego i wyciągowego?
Tak, żeby np. na poszczególnych biegach nie kręciły się oba tak samo, żeby móc doregulować nawiew/wywiew.
A może każdy to ma i jest to standardowa funkcja w menu serwisowym?

Na pewno ma to AIRPACK w standardowej automatyce .
w AirPacku mozesz ustawiać wydatek kazdego biegu według swoich potrzeb .
poza tym masz tryb auto gdzie masz kazdy dzien tygodnia dzielony na 4 strefy czasowe plus przewietrzanie .