PDA

Zobacz pełną wersję : Kosztorys dla banku



jarekFTW
27-01-2015, 07:01
Witam serdecznie, mam do Was pytanie.
Na dniach będę składał wnioski do banków, w których wymagane są kosztorysy.
Jak sporządzić taki kosztorys ? Chcę wziąć 200 tys kredytu, wartość nieruchomości wg banków wo 300 (tak liczą).
Czy sam osobiście mogę zrobić taki kosztorys?
I jeszcze jedno pytanie - czy kotłownia i pralnia liczą się do powierzchni użytkowej?

tomekwa
27-01-2015, 08:05
Dla mojego banku wystarczył harmonogram wykonany przez kierownika budowy. Wszystko zależy czego bank oczekuje.
Do powierzchni użytkowej zaliczane jest wszystko od wysokości pomieszczenia 2,20.

szb
27-01-2015, 08:35
Powierzchnię użytkową masz w projekcie.

Ostap
27-01-2015, 21:35
Spytaj w banku o kosztorys bo czasem kierownik budowy musi podstemplować a czasem samemu wystarczy jak się rozpisze.

pieknyromek
27-01-2015, 23:23
Ja sam robiłem i nie było problemów.
Do tego jeszcze wpisałem że sam wykonam część prac budowlanych aby wyszły niższe koszty robocizny.

syla135
30-01-2015, 18:24
jesteś na etapie składania wniosku do banku? możesz to rozwinąć? nie masz nic zlozonego czy masz już przyznany czy jak? ale skoro masz już wycenę przez bank to powinieneś być być w trakcie papierologi
u nas było tak ze dali gotowy harmonogram prac i my mielismy wpisać
-ceny prac i procentowo określić ile jest pracy zrobionej a ile nie
-w której transzy będzie dany etap robiony
u nas musial podpisac to kier bud ale sami go zrobilismy

domyślam się ze każdy bank inaczej ma. powinas mieć już jakas pania lub pana z banku przypisanego do swego kredytu chętnie ci pomoze

gubik
30-01-2015, 18:51
Skorzystaj z ofert kilku banków, nie ograniczaj się do jednego.
Następnie porównaj najbardziej Tobie odpowiadające.
Zwróć uwagę na sam koszt kredytu: ubezpieczenia...są różne i jest ich dużo.
Rzeczoznawca nie przyjedzie za darmo. Ty za to zapłacisz, w niektórych bankach płaci się za każdą wizytę, a w niektórych nie.
Zwrócić się można do " pośredników" BARDZO PRZEPRASZAM ZA ZWROT, osobiście wybrałem NOTUS, (broń Boże nie reklamuję, tam złożyłem ofertę) na forum też są doradcy i są całkiem nieźli.
A co najważniejsze, jak to wszystko będziesz miał (jest darmowe) to sam musisz wybrać.

jarekFTW
05-02-2015, 16:23
Witam, czy mógłbym prosić o kontakt na PW i przesłanie przykładowego kosztorysu wypełnionego dla banku?
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czym się różnią koszty poniesione od kosztów do poniesienia ? I czy to i to teraz muszę wypełniać?

Elfir
05-02-2015, 17:40
mój kosztorys był schematyczny:
dokumentacja
fundament
ściany
dach
instalacje
tynki
inne koszty