PDA

Zobacz pełną wersję : Najbiedniejszy kraj Unii Europejskiej



Charlie
14-08-2004, 06:49
Polska - jak to się stało ? :evil: :evil: :evil:

ckwadrat
14-08-2004, 14:04
Nie wiesz? Czy udajesz naiwnego? 45+4+3 lata, czyli 52 z 59 ostatnio dostepnych, rządów (post)komunistów wystarczyło żeby zrobić z nas pariasów Europy. Tak na marginesie, dla morale społeczeństwa w ogólności, najgorsze były chyba 3 ostatnie.

Charlie
14-08-2004, 23:52
Dziękuję Ci za odpowiedź.

caleb
18-08-2004, 09:20
Weź choćby przykład budowy autostrad w Polsce. Nawet taka Słowacja zostawiła nas daleko z tyłu, chociaż startowała z gorszej pozycji

KFKF
15-09-2004, 12:25
Niby najbiedniejszy, może to i fakt. Ale spójrzcie na forum ile osób się buduje. W kraju robi się wyraźny podział na tych ludzi co mają i nie mają. Obserwuje się zanik klasy średniej. Według mnie.

KFKF
15-09-2004, 12:28
Napiszę jeszcze jeden post w tym temacie. Myślę że nie należy porównywać Polski do innych, małych sąsiednich krajów. Wprowadzenie obojętnie jakiej reformy, w kraju liczącym 4 mln ludzi nie stanowi problemu. Utrzymanie minimum socjalnego dla 4 mln a 38 mln stanowi już różnicę. Dlatego malutkie państwa będą się szybciej rozwijać od Nas i jest to naturalne.

kroyena
15-09-2004, 13:52
KFKF no co ty, to nie wiesz, ze w naszym kraju to najlepiej mieć tak mało, żeby nie mogli tobie zabrać i rozdać jeszcze uboższym od ciebie, którym się robić nie chce. :evil:

buba48
27-10-2004, 12:44
Zgadzam się z Kroyeną !
Przykładem takiej polityki może być ostatni 50% próg podatkowy. :P

gsms
02-01-2005, 22:49
Ale koscioły mamy największe ;-(

Wowka
03-01-2005, 10:52
Dlaczego Wy aż tak nienawidzicie kraju w którym żyjecie?

Widzicie tylko minusy a nie dostrzegacie plusów. Gdy patrzycie na inne kraje Wasze spostrzeżenia są zgoła odmienne.
W wypowiedziach na Forum aż roi się od uwag takie "absurdy są możliwe tylko u nas" - A czy na tyle znacie systemy prawne innych państw by tak twierdzić? Czy wiecie jak wygląda życie codzienne innych mieszkańców innych państw?
Śmiem w to wątpić.

tadzel
16-04-2005, 20:18
Do ckwadrat.
Mysle ze za wypisywanie takich glupot to placa ci zleceniodawcy z PiS lub PO niezle pieniazki. Ale pamietaj najgorze to przed nami. kiedy to otumaniony propaganda narod wybierze twoich mocodawcow.

modulor
16-04-2005, 21:33
Polska - jak to się stało ? :evil: :evil: :evil:

słowacja

ania
17-04-2005, 15:32
Dlaczego Wy aż tak nienawidzicie kraju w którym żyjecie?



Nie Kraju tylko Państwa - i dlatego, że to ono nienawidzi nas. Dostajemy tu po uszach za wszelką próbę zrobienia czegoś pożytecznego albo miłego albo rozsądnego. Karze się nas za pomysłowość, pracowitość, uczciwość, normalność. Arogancja jest tu niezamawianym, wszechobecnym gościem.

Jeszcze stąd nie uciekliśmy, bo kochamy ten Kraj - nasze drzewa, ptaki, jeziora, góry... Mamy tu kupę przyjaciół, rodzinę i wspomnienia. Tutaj jesteśmy u siebie.

Absurdy są wszędzie, ale w Polsce musimy się schylać do bólu kręgosłupa po to wszystko, co w innych krajach jest na wyciągnięcie ręki.

ged
25-01-2006, 17:38
Trudno się dziwić skoro całą inteligencję Niemcy i Rosjanie nam wymordowali. Co nam po prawie skoro nie ma obyczaju. Jeśli politykiem będzie człowiek którego nie stać na nic, to on najpierw pomyśli o sobie. Zmiany trzeba rozpocząć od siebie. Ja nie narzekam. 19 - procentowym liniowym podatkiem przestali mnie karać za dobrą pracę. Klientów mam coraz więcej i coraz bogatszych. Samochodów w Polsce tyle że nie da się czasem po mieście jeździć. Tylko my Polacy tego nie dostrzegamy, zwalamy na innych i narzekamy.

TOMI1975
17-08-2006, 14:14
Ktos juz tu wykalkulowal ile to lat dostawalismy w d... i nie mielismy szansy na normalny rozwoj, to nie jest zadna martyrologia tylko fakt.

A porownywanie takich krajow jak Slowacja, Czechy, Irlandia, Slowenia do PL to blad, wystarczy porownac wielkosc krajow i skale problemow.
Moim zdaniem i tak powoli idzie ku lepszemu, z roku na rok jest lepiej - zaraz ktos mnie ukamienuje za to stwierdzenia ale bede przy nim obstawal.

Mikazuu
24-08-2006, 18:18
Najbiedniejszy kraj w UE to Polska?

Nie wydaje mi się....

Może raczej najbardziej chaotyczny, nieprzewidywalny, nieprzychylny inicjatywom swoich obywateli.

Na pewno jesteśmy dużym krajem europejskim, który trudno "ogarnąć". Ale to zadanie dla polityków, którzy jak widać, nie radzą sobie z tym.

Jesteśmy krajem, który ma bardzo wiele zalet widocznych dopiero z dystansu. I nie porównujmy się do innych państw UE, bo to bezcelowe. Oni żyja na poziomie, który będzie kiedyś i w Polsce, ale dopiero wtedy, gdy Unia będzie pompować w nas pieniądze, tak jak kiedyś w inne kraje.

darpil
14-09-2006, 18:47
..."Nie wiesz? Czy udajesz naiwnego? 45+4+3 lata, czyli 52 z 59 ostatnio dostepnych, rządów (post)komunistów wystarczyło żeby zrobić z nas pariasów Europy. Tak na marginesie, dla morale społeczeństwa w ogólności, najgorsze były chyba 3 ostatnie"

To nic w stosunku do tego co nas czeka przez najbliższe 3 lata.
D.

Charlie
09-12-2006, 22:44
Dlaczego Wy aż tak nienawidzicie kraju w którym żyjecie?



Nie Kraju tylko Państwa - i dlatego, że to ono nienawidzi nas. Dostajemy tu po uszach za wszelką próbę zrobienia czegoś pożytecznego albo miłego albo rozsądnego. Karze się nas za pomysłowość, pracowitość, uczciwość, normalność. Arogancja jest tu niezamawianym, wszechobecnym gościem.

Jeszcze stąd nie uciekliśmy, bo kochamy ten Kraj - nasze drzewa, ptaki, jeziora, góry... Mamy tu kupę przyjaciół, rodzinę i wspomnienia. Tutaj jesteśmy u siebie.

Absurdy są wszędzie, ale w Polsce musimy się schylać do bólu kręgosłupa po to wszystko, co w innych krajach jest na wyciągnięcie ręki.


...ładnie to napisałeś

Pozdrawiam

Jose33
19-12-2006, 08:51
Spokojnie zaczynamy wychodzić z dołka.Za 10, 15 lat dzięki strumieniowi pieniędzy z UE to będzie już inny kraj

ania
19-12-2006, 14:28
Za 10, 15 lat dzięki strumieniowi pieniędzy z UE to będzie już inny kraj
Ehe. Tylko że wtedy inna też będzie Unia. Naszych strat - szczególnie mentalnych - nie da się nadrobić, bo postęp u nas musiałby dokonywać się 2 razy szybciej niż w Unii. Nie ma takiej fizyki.

TOMI1975
02-01-2007, 10:29
Za 10, 15 lat dzięki strumieniowi pieniędzy z UE to będzie już inny kraj
Ehe. Tylko że wtedy inna też będzie Unia. Naszych strat - szczególnie mentalnych - nie da się nadrobić, bo postęp u nas musiałby dokonywać się 2 razy szybciej niż w Unii. Nie ma takiej fizyki.

Ale przeciez ten postep u nas dokonuje sie dwa razy szybciej, kraje "starej" Unii mialy 50 lat na przejscie wszystkich etapow rozwoju, my w ciagu ponad 15 "doszlismy" na "zaledwie" 20 lat od poziomu Francji.
A w przyszlosci ten rozwoj bedzie jeszcze szybszy m.in. dzieki funduszom unijnym a takze intensywniejszej wspolpracy z zachodem, inwestycjom, itp.
Spore znaczenie moze miec tez fala emogracji. ktora bedzie wracac z pieniedzmi i doswiadczeniem. Poza wszystkim zwroc uwage, ze wzrost GDP jest w krajach nowej Unii kilkukrotnie wyzszy niz np. we Francji czy Niemczech.
To sa czynniki, ktore beda odmieniac Polske w przyszlosci, moim zdaniem.
Kulturowo to szczerze mowiac nie mialbym az takich znowu kompleksow, sa pewne dziedziny, ktore musimy poprawic ( kultura na drogach, jakosc zycia politycznego, estetyka przestrzeni publicznych, itp.) ta poprawa stanie jednak dosc szybko jak sadze. Osobiscie licze bardzo na wymiane pokoleniowa w zyciu politycznym i administracji, na zastapienie ludzi 50 -60 letnich uksztaltowanych przez komune ludzmi juz wychowanymi w "nowych" czasach, 20-30 letnimi dzisiaj...

AndrzejHH
17-01-2007, 18:41
Witam

nie martwcie sie ..doganiamy Unie........a co maja Rumuni powiedziec
.czy Bulgarzy ..prawda.
pozdrowienia .

wartownik
17-01-2007, 19:06
Znam zachod i jestem dumny z tego , ze jestem Polakiem.

TOMI1975
15-02-2007, 17:27
Jak co te 6 miesiecy przylatuje z Cork do Warszawy to czuje sie oszolomiony mnogoscia i roznorodnoscia ofety kulturowej, takze mam wrazenie, ze rozmowy prowadzone przez polakow sa o wiele tresciwsze i glebsze niz w IRL - ale to subiektywne odczucie...

AndrzejHH
12-03-2007, 21:15
....to prawda, ze Polska sie rozwija i buduje, ale jak tak dalej beda sie klocic i rozkradac ,to bedzie najbiedniejszym panstwem w EU......swieta prawda :cry: :cry:

Zagłoba
25-04-2007, 12:28
Jak co te 6 miesiecy przylatuje z Cork do Warszawy to czuje sie oszolomiony mnogoscia i roznorodnoscia ofety kulturowej, takze mam wrazenie, ze rozmowy prowadzone przez polakow sa o wiele tresciwsze i glebsze niz w IRL - ale to subiektywne odczucie...

W ubóstwie trzeba podpierać się filozofią... *Żart*

RAIDER12
18-07-2007, 21:03
Najbiedniejsze kraje to Bułgaria,Rumunia i Łotwa a my jesteśmy poza pudlem.

czmirek
19-07-2007, 21:57
co do lotwy jestes pewien?

minkapinka
06-08-2007, 12:38
Niby najbiedniejszy, może to i fakt. Ale spójrzcie na forum ile osób się buduje. W kraju robi się wyraźny podział na tych ludzi co mają i nie mają. Obserwuje się zanik klasy średniej. Według mnie.

KLasa srednia to dopiero w Polsce sie tworzy.

nastka79
23-11-2007, 13:54
U nas naprawdę wszystko się zmienia, tylko Ci którzy tu mieszkają nie widzą tych zmian, ale moja teściowa wyjechała jakieś 7 lat temu do Stanów, a teraz to naszego kraju nie poznaje...

baileys
19-04-2008, 00:42
nie wiem czy Polska jest najbiedniejszym krajem w unii ale z pewnoscia jest jest jednym z najdrozszych biorac pod uwage wskaznik ceny/zarobki.

zywnosc, paliwo, gaz - prawie identyczne ceny z irlandzkimi
ceny za metr mieszkania w duzym miescie - jak w Londynie lub drozej

a zarobki mimo spadajacego euro wciaz 3-4-ro krotnie nizsze + wyzsze podatki

jedynie ceny uslug wciaz sa nizsze niz w tzw "starej unii"