PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką wybrać moc PC?



darekjo
28-01-2015, 11:51
Witam stoję przed dylematem wyboru pompy ciepła modelu jak i mocy. Dom 250 m2 po podłodze czy pompa 10 KW da rade czy trzeba 12 kw.
Przeglądałem fora i widziałem iż są użytkownicy domów o podobnych wymiarach z pompa 8 KW. Jak to jest u was jeśli morzenie napisie jak wielki dom posiadacie a jaką macie moc pompy.Jak sadzicie lepiej pompę przewymiarować czy wziąć na styk.

mitch
28-01-2015, 12:45
O mamusiu...

Żartowniś albo troll siakiś.

Liwko
28-01-2015, 13:11
O mamusiu...

Żartowniś albo troll siakiś.

Ale że co, że za mała PC do takiego domu?
Zobacz piwopijce :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?204710-Ep-Ek-Eu-co-to-tak-naprawd%C4%99-znaczy-Analiza-przypadku&highlight=piwopijca

Liwko
28-01-2015, 13:14
Witam stoję przed dylematem wyboru pompy ciepła modelu jak i mocy. Dom 250 m2 po podłodze czy pompa 10 KW da rade czy trzeba 12 kw.
Przeglądałem fora i widziałem iż są użytkownicy domów o podobnych wymiarach z pompa 8 KW. Jak to jest u was jeśli morzenie napisie jak wielki dom posiadacie a jaką macie moc pompy.Jak sadzicie lepiej pompę przewymiarować czy wziąć na styk.

Zrób przede wszystkim OZC. Zobacz w google co to takiego i poszukaj firmy, która robi audyty energetyczne. Potrzebujesz znać szczytowe zapotrzebowanie swojego domu na ciepło i na ciepłą wodę. Innymi słowy, jaką moc będzie musiała mieć pompa przy np. -20 stopni na zewnątrz, żeby ogarnęła temat.

mitch
28-01-2015, 13:18
Ale że co, że za mała PC do takiego domu?

Chodziło mi o pytanie z gatunku o sens życia.

Ja wiem, że mój dom można zrobić tak, że pompa 5 kW będzie przewymiarowana o 100%. Tylko czy to zmienia jakoś sytuację w moim domu? :P

Co do odpowiedzi na pytania twórcy wątku - bez podania danych domu, prawidłowa odpowiedź będzie w zasięgu ręki wróżbity.

Pyxis
28-01-2015, 14:59
Przeglądałem fora i widziałem iż są użytkownicy domów o podobnych wymiarach z pompa 8 KW. Jak to jest u was jeśli morzenie napisie jak wielki dom posiadacie a jaką macie moc pompy.Jak sadzicie lepiej pompę przewymiarować czy wziąć na styk.

Masz parametry domu i pomy w staopce. Jak bys chcial doprecyzowac cos, to smialo pytaj.

Co do mocy pompy, to jesli podasz jakia planujesz izolacje i jakiej grubosci, to bedzie to mozna oszacowac. Napisz tez ile osob i czy bardzo lubicie pelna wanne wody. ;)

darekjo
28-01-2015, 15:08
pytanie polegało na tym jakie macie pompy do jakiej powierzchni ewentualnie jakim systemem budowa. U mnie tradycyjnie pustak max elewacja styropian 15 cm posadzka na gruncie 15 cm na poddaszu skosy lane docieplone styropianem 20 cm ozc nie robiłem i nie mam zamiaru robić gdyż niema to znaczenia a pompa wiem ze nawet 6 kw sobie poradzi z wyłączeniem kilku dni w roku. Natomiast mam pytanie jakie macie pompy a mianowicie czy lepiej jest grzac mocniejsza pompą w krótkich odcinkach czasu czy słabsza dłużnej niestety przy pompach nieposiadany płynnej regulacji mocy

Tomaszs131
28-01-2015, 15:52
Mam dom o troche wiekszej niz Twoj powierzchni, opis w stopce. Od razu Ci powiem dla mojego domu nigdy nie kupilbym pompy 6KW.
Jak uwazasz, ze z takim ociepleniem jakie podales ta 6KW wystarczy to zycze szczescia.
Styro bedzie biale, dalmatynczyk czy moze szare, pustak jakiej grubosci jaki producent? Jakies balkony, taras? Podaj nazwe projektu.

Pyxis
28-01-2015, 18:00
Ja do msiebie kupilem pompe o wiekszej mocy i nastawialem sie na grzanie CO tylko w tanim pradzie.

mkMichał
09-02-2015, 12:40
U siebie mam Pompę Ciepła o mocy 8 KW firmy Nibe i chodzi bez zarzutów, dom pow. 150m2. CO + CWU

a&zb
09-02-2015, 21:34
pytanie polegało na tym jakie macie pompy do jakiej powierzchni ewentualnie jakim systemem budowa.
Nie mamy pomp do powierzchni, tylko do zapotrzebowania na energię grzewczą, które dla dwóch różnych domów o tej samej powierzchni użytkowej może się różnić nawet 3-krotnie.


U mnie tradycyjnie pustak max elewacja styropian 15 cm posadzka na gruncie 15 cm na poddaszu skosy lane docieplone styropianem 20 cm ozc nie robiłem i nie mam zamiaru robić gdyż niema to znaczenia a pompa wiem ze nawet 6 kw sobie poradzi z wyłączeniem kilku dni w roku.
No to powodzenia i daj znać jak wyszło.


Natomiast mam pytanie jakie macie pompy a mianowicie czy lepiej jest grzac mocniejsza pompą w krótkich odcinkach czasu czy słabsza dłużnej niestety przy pompach nieposiadany płynnej regulacji mocy
Są pompy z regulacją mocy ale są droższe. Krótsze cykle to nieco wyższe zużycie energii elektrycznej i krótsza żywotność sprężarki.

AdrianEH
12-02-2015, 17:47
Pytanie też czy powietrze czy grunt?

Danfoss Poland
19-02-2015, 05:43
Nasi doradcy chętnie udzielą wsparcia w zakresie właściwego doboru urządzenia. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt: [email protected]

Danfoss Poland
09-04-2015, 05:14
Aby prawidłowo dobrać pompę ciepła potrzebujemy znać projektowe obciążenie cieplne budynku, które wynika z normy (PN-EN 12831). W projekcie, który Państwo nabywają, takie dane powinny się znajdować. Do tego trzeba uwzględnić liczbę osób stale korzystających z budynku, preferencje co do temperatury wewnętrznej, do której mieszkańcy są przyzwyczajeni, strefę klimatyczną, w której znajdować się będzie budynek. Jeśli są Państwo miłośnikami kąpieli warto również o tym wspomnieć. Ponadprzeciętne preferencje mogą mieć wpływ na dobór urządzenia. Dobierając pompy ciepła Danfoss korzystamy z dedykowanego programu do doboru urządzeń. Program jest przygotowany w oparciu o wieloletnie doświadczenia w zakresie doboru i montażu. Do programu wprowadzamy dane od klienta i następnie sprawdzamy najkorzystniejszą eksploatacyjnie i efektywnościowo ofertę. Można wybrać między pompą gruntową (z zasobnikiem lub bez) a powietrzną, czy uwzględnić chłodzenie pasywne lub aktywne. Widoczna jest różnica i w prognozowanym zużyciu energii i w cenie między urządzeniami.