PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś współpracował z tymi firmami?



zbyszekb
01-02-2015, 13:51
Witam wszystkich. W tym roku planujemy zbudować dom drewniany. Wstepnie został wybrany projekt Milicz DW11 z bala prostakatnego z dociepleniem ścian. Ostatnie tygodnie dużo czytam. Wiem jedno, bardzo wiele zależy od firmy ekipy budujacej. Wyslalem moje zapytanie na oferteo.pl i odezwalo się kilka firm.
Oferty są różne, mniej i bardziej rozwiniete. Cenowo zbliżone.
Zwlaszcza dwie z nich są wydaje sie profesjonalne.
Stąd moje pytanie. Czy znane są Wam takie Firmy? Czy ktoś może sie podzielić swoimi doswiadczeniami. Z góry dziekuje

http://chata.nazwa.pl/index.php/technologie/budynki Pam Jan Kożuch

http://domyzbalapodlasie.blogspot.com/ Pan Romuald Ambroziak

zgoda
08-02-2015, 16:59
Z mojego doświadczenia - lepiej wybrać tego, który ma własny tartak i suszarnię. O to zapytaj.

pan_boczek
09-02-2015, 08:13
Z mojego doświadczenia - lepiej wybrać tego, który ma własny tartak i suszarnię. O to zapytaj.

Chyba masz słabe doświadczenie w takim razieeeee..... firmy które produkcją własne drewno w Polsce nie posiadają odpowiednich warunków !! Proszę o przesłanie chodź by jeden firmy która posiada certyfikację na oferowane przez nich drewno ? :offtopic:

mariusznowak976
19-02-2015, 07:55
Witaj

A sprawdzałeś firmę Fildrew z Dębicy?? Ja z nimi buduję swój dom i jestem bardzo zadowolony... :) Zapytać o cenę i terminy nigdy nie zaszkodzi. Chociaż z tego co się orientuję to mają bardzo dużo zamówień na ten rok.

Pozdrawiam

rafalwtorek
19-02-2015, 20:17
Witam

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o twoich firmach. Jednego jestem pewnie nie kieruj się najniższą ceną... W takich sprawach nie można oszczędzać... Czasem tanie okazuje się drogie... Sam miałem takie doświadczenie niestety

ZUH
03-03-2015, 22:15
Chętnie przedstawię certyfikat . Buduje domy drewniane z drewna skandynawskiego . [email protected]

מרכבה
04-03-2015, 21:31
Wg mnie, na forum jest sporo osób które pomagają, nie ważnie czy forum czy na żywo, jeśli ktoś przychodzi sobie jajka robić, to szybko sprowadzany jest do parteru i klepie techniczną mate. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?229691-Fundament-w-starym-budynku-drena%C5%BC-pytanie-co-dalej
nie wiadomo co dalej z tym tematem, mimo przestrzegań ... już samo prawdopodobieństwo trafienia na tylu ludzi w rzeczywistości- jest fizycznie nie możliwe.
Mamy tu architektów, konstruktorów, inwestorów, wykonawców, instalatorów etc.

Wojcieszek
05-03-2015, 07:24
Mi przygotowanie do wyboru wykonawcy zajęło 4 miesiące, i godziny czytania wątków w tym dziale Forum.
A i tak uważam, że dzisiaj podjąłbym nieco inne decyzje. Po prostu jestem bogatszy o pewne doświadczenia.

Przez jakiś czas interweniowałem i piętnowałem dziwne posty od "Zadowolonych Klientów", którzy po rejestracji wrzucali posty w stylu:
" Pan Wiesiu z Firmy Nejczer Eko Hałs" ;-) zbudował mi przepiękny dom, i jestem taki szczęśliwy, że wszystkim polecam kontakt z nim"...
Jednak ufam w Rozsądek osób, które tutaj przychodzą zasięgnąć informacji, że w rezultacie takich ordynarnych kryptoreklam domorosłych budowniczych nie będą im powierzać oszczędności swojego życia.

Z drugiej strony, jak ograniczoną wyobraźnię i niską ocenę inteligencji potencjalnych Inwestorów muszą mieć owi "wieloletni Specjaliści Budowlańcy", żeby sądzić, iż ktoś się nabierze na ich peany na temat własnych dokonań...

pol-u
06-03-2015, 05:53
Jeśli o mnie chodzi to budowa domu (http://dtmdomy.pl/realizacje/) musi być przemyślana, i na pewno nie polegałbym na opinii kilu osób z forum. Kiedy budowałem swój dom radziłem się kogo mogłem i z wieloma firmami rozmawiałem osobiście aby dowiedzieć sie jak pracują i czy warto im zaufać. Tobie polecam to samo.
Ja do tego jeszcze dodałem kilka wizyt w domach zbudowanych przez mojego wybranego wykonawcę aby pogadać z ludźmi, którzy już z nimi wybudowali, pooglądać na własne oczy, dotknąć i powąchać. Nie było to łatwe zadanie bo wybrana firma w moim regionie nie ma żadnych realizacji. Musiałem robić setki kilometrów aby odwiedzić te domy. Oglądałem stany surowe i zamknięte a także domy, w których ludzie mieszkają już pewien czas. W oparciu o internet bym raczej nie ryzykował decyzji.

dżepetto85
07-03-2015, 16:38
Witam,
mam pytanie dotyczące Firmy Paw Bud z Podsarnia. Jeżeli ktoś współpracował z tą firmą, będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i opinie. Jesteśmy na etapie szukania solidnej firmy, która dobrze i bez żadnych problemów wybuduje nasz domek z bala.

aglar
07-03-2015, 19:49
Witam wszystkich. W tym roku planujemy zbudować dom drewniany. Wstepnie został wybrany projekt Milicz DW11 z bala prostakatnego z dociepleniem ścian. Ostatnie tygodnie dużo czytam. Wiem jedno, bardzo wiele zależy od firmy ekipy budujacej. Wyslalem moje zapytanie na oferteo.pl i odezwalo się kilka firm.
Oferty są różne, mniej i bardziej rozwiniete. Cenowo zbliżone.
Zwlaszcza dwie z nich są wydaje sie profesjonalne.
Stąd moje pytanie. Czy znane są Wam takie Firmy? Czy ktoś może sie podzielić swoimi doswiadczeniami. Z góry dziekuje

http://chata.nazwa.pl/index.php/technologie/budynki Pam Jan Kożuch

http://domyzbalapodlasie.blogspot.com/ Pan Romuald Ambroziak


Strony zrobione w 5 minut na darmowych serwerach. A szukanie firm do budowy domow drewnianych na jakims oferteo to juz zart. Kto powazny tam odpisze.

adamescu
23-03-2015, 08:06
Jakie ma znaczenie gdzie i w jaki sposób są zrobione strony internetowe? Jest to jakieś kryterium do oceny?

Ratoman
01-04-2015, 23:14
A czy istnieje jakas firma budowlana którą możecie z czystym sumieniem polecić? Taka, któa nie spartoli roboty i będe z nich zadowolony?

znawca-112
02-04-2015, 11:55
Chyba masz słabe doświadczenie w takim razieeeee..... firmy które produkcją własne drewno w Polsce nie posiadają odpowiednich warunków !! Proszę o przesłanie chodź by jeden firmy która posiada certyfikację na oferowane przez nich drewno ? :offtopic:

Zgadza się. W Polsce jest wiele firm budujących domy drewniane z drewna z rodzimego tartaku a to niestety nie jest najwyższej jakości materiał. Dobre firmy budują z drewna szwedzkiego C24 (nie mylić z polskim oznaczeniem bo nawet nasze c30 to jeszcze nie to samo).
Taka szwedzka konstrukcja jest suszona w komorach w temp. powyżej 65 stopni C. Taki zabieg oprócz wysuszenia drewna gwarantuje pozbycie się z nich zarodków pleśni i grzybów. Certyfikowane drewno oferuje dosłownie kilka firm w Polsce głównie na pomorzu bo tam najwięcej sprowadza się tego ze Szwecji promem do Gdyni.

gnago
08-04-2015, 17:06
Nie prościej było : Wcale nie , bo my mamy? Zamiast wciskać bajkę o znalezieniu w necie w pierwszym poście?