PDA

Zobacz pełną wersję : Brzydkie zgrzewy w oknach



aa_pawello
01-02-2015, 20:53
Witam,

Kupiłem okna, po pewnym czasie po ich zamontowaniu przy odklejaniu taśm ochronnych zauważyłem, że mają bardzo brzydkie zgrzewy na łączeniach profili. Czy to rzeczywiście powinno tak wyglądać. Jeżeli nie to czy mam podstawę do reklamacji. Czy mogę domagać się wymiany okien czy może da się coś z tym zrobić bez ich wymontowywania. Proszę o opinie osoby znające się w temacie.

nikt ważny
01-02-2015, 21:42
a co to qźwa jest ? Makro ? A może zdjęcie spod mikroskopu bo to jeszcze mało dokładne ?
Fakt, niezbyt ale czy widać to z odległości 1,5 mb przy rozproszonym świetle ? Wątpię
Więc chłopie, zajmij się tynkami, wylewkami i kończeniem chałupy a nie duperele Ci w głowie i szukanie pretekstu by urwać kasę

tomasz130672
01-02-2015, 21:42
Nie nie powinno tak wyglądać..... ale pewnie okna kupione z tych najtańszych, i ktoś robił to bez dobrego zaplecza

nikt ważny
01-02-2015, 21:47
Nie nie powinno tak wyglądać..... ...A jak ma wyglądać ? może najwyższy czas by miłośnicy makrofotografii w kadrze umieszczali przymiar liniowy by skalę zjawiska poznać ? Przeważnie widoczna tu uszczeka ma ok 2-3 mm więc.....

aa_pawello
01-02-2015, 22:22
Nie jest ważne czy takie wykończenie jest widoczne z 1,5m czy z 10m, ważne jest czy tak powinno wyglądać. Ktoś dostał pieniądzem za rzetelne wykonanie okien i tak je powinien zrobić. Dodam tylko, że nie interesuje mnie "urywanie kasy" tylko wymiana lub poprawienie do stanu takiego jak powinny wyglądać jeżeli jest to chałtura.

nikt ważny
01-02-2015, 22:32
Wbrew pozorom mylisz się i to co zamieściłeś, mimo że już znalazł się jeden "specjalista" popierający Twe roszczenia, nie jest podstawą do czegokolwiek
A wbrew temu co tu napisałeś odległość oceny jest istotna
Zgrzew na tzw. nitkę jest łatwy do wykonania na płaskim, na zaokrągleniach nie ma szansy by było idealnie i teraz producent ma dwie mozliwości
- albo zostawić jeszcze gorzej, nie obrobione, nie zakorekotorowane
- zakorektorować tak jak na zdjęciu
I nie szukaj błędów tam gdzie ich nie ma

pawel2905
01-02-2015, 22:36
Nie jest ważne czy takie wykończenie jest widoczne z 1,5m czy z 10m, ważne jest czy tak powinno wyglądać. Ktoś dostał pieniądzem za rzetelne wykonanie okien i tak je powinien zrobić. Dodam tylko, że nie interesuje mnie "urywanie kasy" tylko wymiana lub poprawienie do stanu takiego jak powinny wyglądać jeżeli jest to chałtura.

chłopie co ty gadasz kupujesz okna na podstawowym profilu aluplasta ideala 4000 pewnie u jakiegoś lokalnego producenta. lepszej jakości nie dostaniesz z tej fotografi nie nam oceniać bo to zbliżenie to przesada

aa_pawello
01-02-2015, 22:46
Wbrew pozorom mylisz się i to co zamieściłeś, mimo że już znalazł się jeden "specjalista" popierający Twe roszczenia, nie jest podstawą do czegokolwiek
A wbrew temu co tu napisałeś odległość oceny jest istotna
Zgrzew na tzw. nitkę jest łatwy do wykonania na płaskim, na zaokrągleniach nie ma szansy by było idealnie i teraz producent ma dwie mozliwości
- albo zostawić jeszcze gorzej, nie obrobione, nie zakorekotorowane
- zakorektorować tak jak na zdjęciu
I nie szukaj błędów tam gdzie ich nie maKolego źle mnie oceniasz. Z góry zakładasz, że szukam błędów i chcę wyrywać kasę. A tak nie jest. Zauważ, że jestem nowym użytkownikiem forum, który buduje dom i kupił okna z wykończeniem, które dla laika wygląda co najmniej nieprofesjonalnie. Gdybym z góry założył, że jest to błąd producenta nie zadałbym pytania na tym forum w takiej formie jak wyżej tylko złożył reklamacje do producenta a następnie pisał czy miał racje mówić mi że okna są ok. Mimo wszystko dziękuję Ci za info z ostatniego posta, w który wyjaśniasz, iż przy tego tupu profilach [zaokrąglonych] idealne wykonanie nie nie jest możliwe.

nikt ważny
01-02-2015, 22:51
Kolego źle mnie oceniasz. Z góry zakładasz, że szukam błędów i chcę wyrywać kasę.....
Przepraszam, ale widzisz, jesteś tu nowy i może nie zauważyłeś - ja natomiast widzę w każdym tego poście szukania pretekstu na wyrwanie kasy - bo do tego się to sprowadza. A zawsze znajdzie się jakiś "specjalista" popierający nierealne żądania
OK - jeszcze raz przepraszam i cieszę się że moje wyjaśnienie okazało się pomocne

aa_pawello
01-02-2015, 23:03
Przepraszam, ale widzisz, jesteś tu nowy i może nie zauważyłeś - ja natomiast widzę w każdym tego poście szukania pretekstu na wyrwanie kasy - bo do tego się to sprowadza. A zawsze znajdzie się jakiś "specjalista" popierający nierealne żądania
OK - jeszcze raz przepraszam i cieszę się że moje wyjaśnienie okazało się pomocne

nie ma sprawy :)
po prostu nie wiedziałem co sądzić o tym wykończeniu a takie fora są bardzo przydatne - raz jeszcze dzięki za info, teraz chociaż mam pewność, że okna, przynajmniej w tej kwestii, są ok. :)

tomasz130672
01-02-2015, 23:26
Zgrzew na tzw. nitkę jest łatwy do wykonania na płaskim, na zaokrągleniach nie ma szansy by było idealnie

Nikt o nitce nie mówi, ale wybacz to co jest na zdjęciu przypomina okno robione na :mad:

nikt ważny
01-02-2015, 23:35
Nikt o nitce nie mówi, ale wybacz to co jest na zdjęciu przypomina okno robione na :mad:
Nie trzeba mówić, wystarczy przyjrzeć się zdjęciu i powierzchni czołowej
Pokaż swoje :) zrobione w takiej samej skali - pośmiejemy się
Przestań nakręcać klienta bo jeszcze w takie bzdurne gadanie uwierzy a jak widać niewiele wiesz o tym co i jak wykonać można

ClNEK
02-02-2015, 10:56
Sam zgrzew jest ok, tylko niezbyt estetycznie to ktoś potem zamalował (popaprał). Nie pytaj nas tylko producenta co on na to. Może ten korektor da się czymś zmyć ? (nigdy nie próbowałem) i zrobić na nowo ładniej ?

nikt ważny
02-02-2015, 11:57
CINEK. Wez ustaw takie makro i zrob zdjecia narozy w oknach ktorymi handlujesz, popatrz, porownaj i zapewne bedziesz w szoku

JarekKos
02-02-2015, 12:49
Zgrzew technicznie - według mnie na podstawie zdjęć - jest w porządku.
Optycznie - tutaj pozostaje pytanie co klient widział na "wystawie", a co dostał.
A i tak dużo ładniej się tego nie da zrobić

malux20
02-02-2015, 13:19
porobiłem zdjęcia w makro z cienkim zgrzewem
na zaokrąglonych profilach.
krótko - jak się producentowi chce i może to wychodzi b.ładnie
to co na zdjęciach to tragedia pod kątem estetycznym[w jaki sposób klient ma uwierzyć że producent jednak całe okno zrobił jednak staranniej niż ten zgrzew]
i tyle

nikt ważny
02-02-2015, 13:31
malux - to pokaż nam te zdjęcia, w podobnej skali - ponarzekamy wspólnie nad ich jakością bo na 100% wcale nie wygląda o wiele lepiej
Ludziska, z lekka się opamiętajcie - to nie Mona Lisa w Luwrze na która patrzycie i zachwycacie się jej ironicznym uśmiechem
To okno, materiał budowlany, a to co widzisz realnie ma ok 1,5 mm szerokości na poziomej i 1,5 mm na pionowej części profila i bierze się stąd, że mazak ma takiej wielkości końcówkę
Jarek dobrze napisał, przy takim powiększeniu ten zgrzew jest całkiem całkiem przyzwoity i na możliwości techniczne korektorowania też jest dobrze

I by jeszcze było ciekawiej - to co widzicie na tych zdjęciach to strona ZEWNETRZNA skrzydła, którą oglądać będą sobie wróbelki lub co najwyżej przechodnie z odległości co najmniej 4 metrów - śmiech na sali, po prostu śmiech na sali

malux20
02-02-2015, 13:50
na 1000% lepiej to wygląda lepiej.
wleje te zdjęcia w środę

jeden producent może to zrobić porządnie to dlaczego inni nie?

nikt ważny
02-02-2015, 13:55
ha ha ha ha i zostawmy to
Najważniejsza informacja dla autora wątku - zgrzew jako taki jest OK, zapewne wytrzymałość na też OK, jak ona zamontowane dobrze to też OK
Jak masz za dużo korektora na okleinie - zmyj delikatnie zmywaczem do paznokci :) tylko uważaj - DELIKATNIE !!!!!
A najlepiej przestań czytać Forum Muratora bo osiwiejesz ;)

malux20
02-02-2015, 14:02
no można się pośmiać - ale co to zmieni skoro taki zgrzew da się porządnie zrobić to czemu nie?

nikt ważny
02-02-2015, 14:15
Jasne - dawaj tu zdjęcia - pośmiejemy się z Twoich, tylko tak ze dwa - trzy naroża a nie wybrane jedno najlepsze

Kilka razy rozmawiałem z ludźmi tu dającymi Wam porady w różnych dziedzinach.
I tak ciągle zastanawiam się - czy tak dokładnie i precyzyjnie wykonujecie swoje prace ? Czy tak dokładnie i sumiennie nadzorujecie swoich pracowników by np, korektorem nie pomalowali czegoś obok ? Tego nie robi maszyna, to robi człowiek taki sam jak Wy.
I po raz kolejny powiem, i każdy z tych co mają do czynienia z branżą potwierdzi - zgrzew tu ukazany jest prawidłowy i wcale nie taki zły biorąć pod uwagę miejsce i sposób zagarniania wypływki - to ze korektor najechał bardziej niż sam zgrzew jest to efekt samego mazaka i jego końcówki a pędzelkiem to nikt się bawić nie będzie

malux20
02-02-2015, 14:22
podrzuć mi kabel do usb to się pośmiejemy razem
JEŚLI KTOŚ UWAŻA że ten zgrzew na zdjęciu jest cacy - to gratuluje

ClNEK
02-02-2015, 16:33
Ja raz popłynąłem w sądzie za takie ładne zgrzewy jak na zdjęciach i już taki mądry jak nikt ważny nie jestem.

JarekKos
02-02-2015, 20:17
Cinek
Ja nie powiedziałem że ten korektor jest super pięknie położony. Ja powiedziałem że to zależy od tego co klient dostał a co widział na wystawie.
A to że przegrałeś w sądzie, to nie był bym taki pewny że to było związane z "zgrzewami". Bo jest takie stare powiedzenie , że do Sądu się idzie po wyrok, a nie po sprawiedliwość.
Bo idąc tym tokiem myślenia/działania , to w krórymś momencie dojdziemy do tego, że byle "gówienko" będzie podstawą do reklamacji.

A jeszcze jedna rzecz odnośnie tego "nieszczęsnego" zgrzewu. Wystarczy na produkcji, że jeden element ramy jest z jednej laski, która jest wyprodukowana (zgodnie z normami) w minusie 0,2mm z grubości , a drugi element ramy jest z innej laski, która jest wyprodukowana w plusie 0,2 mm. Wtedy przy zgrzewie "nitkowym" na zaokrąglonym profilu po obróbce na oczyszczarce będzie wychodzić takie coś. A tego właśnie ze względów wizualno-technicznych nie da się ominąć, ponieważ w większości przypadków "bazą" na RÓWNĄ płaszczyznę jest wewnętrzna strona okna.

Pozdrawiam

nikt ważny
02-02-2015, 20:43
Jarek, daj już spokój.
Możemy długo i namiętnie tłumaczyć sprawy dość oczywiste i zawsze znajdzie się ktoś kto powie to co Cinek, Malux czy tomasz130672 czy jeszcze ktoś inny
Już od dawna wiadomo że wprowadzenie nitki wprowadziło tylko zamieszanie
Ile tu już było zdjęć nierównych na 0,1-0,3 mm zgrzewów, zdjęć zrobionych makro ale bez skali porównawczej bo chodzi tylko o efekt.
Jakby ktoś przyłożył do takiego zdjęcia od razu miarkę sam by doszedł do wniosku że chyba przegina w ocenie.

Dla autora wątku istotne powinno być to co już zrozumiał i zaakceptował - taki zgrzew po prostu na łukach, załamaniach czy innych, nie płaskich powierzchniach, zdarzyć się może i zdarzyć się może KAŻDEMU producentowi i jest to też realnie od producenta w 99% wypadków nie zależne
Reszta to zbędne bicie piany

slaku
03-02-2015, 08:53
tutaj zgrzew jest całkiem ok wykonany i nie ma co być piany o to czy komuś się podoba on czy nie.

JarekKos
03-02-2015, 13:09
Jarek, daj już spokój.
Możemy długo i namiętnie tłumaczyć sprawy dość oczywiste i zawsze znajdzie się ktoś kto powie to co Cinek, Malux czy tomasz130672 czy jeszcze ktoś inny


A może za tysięcznym razem się uda :).
I umrzemy spełnieni w naszej roli :)