PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o doradzenie w trudnej chwili



thorek89
02-02-2015, 01:17
Witam
Poproszę o doradzenie w owej sprawie:
Mam możliwość zakupienia domu piętrowy z lat90 metraż ok 200m2 (3pokoje+ 2 do wykończenia, salon, kuchnia, 2 łazienki) dom po wymianie dachu, centralnego, przydomowe oczyszczalnie ścieków, lecz do małych poprawek kosmetycznych , za kwotę 230tys działka 1,4h wszystko ładnie tylko ze na odludziu ( w sensie 4km do sklepu, szkoły mało sąsiadów)
I pytanie takie czy mając swoja działkę 0,6h lepiej znałeść projekt i wybudować w miarę jak się da dom w tej cenie (-,+) czy lepiej będzie dla mnie i żony zakupić ową jak ludzie mówią okazje. Posiadam oszczędności w wys ok 60tys. Wiadomo zakup domu to duża inwestycja jak i budowa proszę o solidne doradzenie.

Sylw.
02-02-2015, 05:47
Nic nie piszesz o wieku posiadanych dzieciach lub takowych planach.Bo dla dzieci trzeba jeszcze wkalkulować dowóz do szkół w tym średnich, na zajęcia pozalekcyjne, jak dzieci to choroby i częstsze wizyty w przychodni i aptece. A takie dowożenie wszędzie bo wszędzie daleko zabiera i czas i pieniądze. I na to słusznie narzekają Ci co zmuszeni są dowozić swoje pociechy niemal wszędzie.

I jak daleko jest do przystanku? Czy potem dzieci w wieku np 15 lat miałyby możliwość transportu środkami komunikacji zbiorowej? Bo być całe młodzieńcze życie do czasu zrobienia prawka uzależnionym od taty i mamy, bo ktoś dowieść musi nie jest komfortowe.

q-bis
02-02-2015, 08:21
Domy z lat 90. mogą były budowane w trochę innym otoczeniu... materiałowym.
Należałoby sprawdzić instalacje[wszystkie - i tutaj to masa problemów, jaki system ogrzewania, zabezpieczenia elektryczne, kanalizacja ? pewnie szambo itp], ocieplenie, stolarkę, dach, kominy - najlepiej zrobić taki audyt przez fachowca.
I potem policzyć - bo może się okazać, że poprawki nie tylko kosmetyczne...
Ale brzmi atrakcyjnie - duża działka, fajna okolica, można od razu mieszkać - warte zastanowienia.

namira
02-02-2015, 08:34
Kiedy kupujesz dom,najważniejsze są trzy rzeczy: położenie,położenie i położenie.

thorek89
02-02-2015, 11:22
Sylw.
Szkoła, lekarz 3km, do mojej pracy 35km, pks 1,5km przy głównej trasie gdzie ze tak powiem przystanek żyje ( busy autobusy co 30min na tyg)
Plany hym 1synek już jest teraz może z dwójka jeszcze.
Värmepumpsägare
Działka na której mogę się budować jest w dość atrakcyjnym miejscu każdy czeka aż by była na sprzedaż ( co nie możliwe z racji na rodzinę)
Co do domu za 230 mogę wchodzić i mieszkać bylem już kilka razy obejrzeć nic nie pęka, ciepło (CO), dach po wymianie rok temu przez fachowców co znam, szambo ekologiczne, zresztą dom jest jeszcze zamieszkały jedynie co tak widziałem to malowanie , schody do poprawki gdyż sam beton malowany.
Przeglądając forum widzę ze nie będę w stanie nawet za 250tys wybudować domu dla 5 osób.

CityMatic
02-02-2015, 11:29
Wiadomo zakup domu to duża inwestycja jak i budowa proszę o solidne doradzenie.
W naszym terenie :) Twoje odległości to żadna przeszkoda - natomiast są inne kwestie związane z komunikacja - jeśli y w pracy czy żona ma możliwość komunikacji ze światem?
Wszystko zależy od stylu życia , jeśli jesteście zdecydowani na to "odludzie" i dacie sobie radę z samotnością to wydaje mi się że nic nie stoi już na przeszkodzie.
Warto jest również pojechać do gminy i sprawdzić otoczenie - co przewiduje plan zagospodarowania w waszej "nowej" okolicy bo może się okazać, że będziecie w centrum jakiejś inwestycji trzeba wziąć pod uwagę to dlaczego ktoś sprzedaje?
A za ta kwotę się nie wybudujesz z takim m2 i na takiej działce.
Pozdrawiam

thorek89
02-02-2015, 11:39
o ktoś z okolic:)
wersja taka ze sprzedaje bo jest sam fakt, Facet sam został w domu 220m2. dzieci w Nałęczowie zona za granica...
no może przesadziłem odludzie bo jest trochę sąsiadów młodszych i starszych.
cóż do soboty mam czas namyśleć się czy biorę. Zona chce jak najszybciej od teściów odejść, nawet chciała kopic dom za 150tys ale jak w fundament możesz wkręcić palce to.... I takie to myślenie i rozwaga zostaje na mnie.

jajmar
02-02-2015, 11:45
Za 250 nie wybudujesz, ale jak kupisz pytanie ile w to wsadzisz. Mówisz że mieszkają, ale czy Tobie układ pomieszczeń i cały środek odpowiada? Czy nie ma wilgoci w ścianach? Czy dach nie jest zgniły itd. Zanim podejmiesz decyzje wynajmij kogos kto się zna na budynkach, trochę odkop trochę postukaj pooglądaj i policz ile wyniesie remont.
Wynajmij kogoś sam nie słuchaj opinii przypadkowych ludzi.

Jeszcze jedno używasz bardzo ogólnych sformowań "ludzie mówią" , "każdy czeka aż by była na sprzedaż" wszyscy tzn nikt. Wygląda to na marketingowy bełkot.

thorek89
02-02-2015, 11:54
Jeszcze jedno używasz bardzo ogólnych sformowań "ludzie mówią" , "każdy czeka aż by była na sprzedaż" wszyscy tzn nikt. Wygląda to na marketingowy bełkot.
hymm jeżeli co jakiś czas się pyta o działkę to raczej zainteresowanie jest ale to mało istotna sprawa,
Kupując dom z tego co ja myślę muszę zgodzić sie na rozkład pomieszczeń ale w tym wypadku mi odpowiada:)

jajmar
02-02-2015, 12:33
hymm jeżeli co jakiś czas się pyta o działkę to raczej zainteresowanie jest ale to mało istotna sprawa,
Kupując dom z tego co ja myślę muszę zgodzić sie na rozkład pomieszczeń ale w tym wypadku mi odpowiada:)

Chodziło mi żebyś nie sugerował się ot takim gadaniem "bierz bo okazja".
Właśnie jeżeli chodzi o dom to tu nie ma "muszę się zgodzić" bo albo Ci się środek podoba, odpowiada układ nie kolory albo za rok będziesz żałował zakupu.

CityMatic
02-02-2015, 15:19
o ktoś z okolic:)
wersja taka ze sprzedaje bo jest sam fakt, Facet sam został w domu 220m2. dzieci w Nałęczowie zona za granica...
no może przesadziłem odludzie bo jest trochę sąsiadów młodszych i starszych.
cóż do soboty mam czas namyśleć się czy biorę. Zona chce jak najszybciej od teściów odejść, nawet chciała kopic dom za 150tys ale jak w fundament możesz wkręcić palce to.... I takie to myślenie i rozwaga zostaje na mnie.

Sprawdź koniecznie w gminie PZP dość ważne dla Chełma i okolic ze względu na obwodnicę!

thorek89
02-02-2015, 22:32
w czwartek się wybieram do gminy dowiedzieć się co i jak , ale obwodnica Chelma hymmm ~17km od Chelma wiec raczej się nie łapie, ale wypytam coś
Jak przejechałem dziś tak okolice to coraz więcej osób tu się buduje wiec może.....

CityMatic
03-02-2015, 09:17
w czwartek się wybieram do gminy dowiedzieć się co i jak , ale obwodnica Chelma hymmm ~17km od Chelma wiec raczej się nie łapie, ale wypytam coś
Jak przejechałem dziś tak okolice to coraz więcej osób tu się buduje wiec może.....

Zobacz - nie piszesz gdzie dom więc można "trafić" http://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/Lublin/mapy/S12_obw._Chelma.jpg

thorek89
03-02-2015, 10:40
dom pod Pawłowem wiec spokojnie

Elfir
03-02-2015, 15:01
czy okolica w której jest ten dom jest rozwojowa?
Powstają nowe osiedla?
Działka 1,4 ha za 250 tyś z możliwością podzielenia na budowlane to nie jest zła inwestycja

marecki73
12-03-2015, 00:07
calkiem niezle to brzmi musze powiedziec, zastanow sie dwa razy ale jak koledzy wyzej pisali to calkiem dobra inwestycja

Maciejka2
18-03-2015, 17:43
I co? Kupiłeś?

CityMatic
18-03-2015, 18:14
I co? Kupiłeś?

Zapewne kupił i się przeprowadził ....nie ma jeszcze internetu :)