Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : połączenie dwóch ścianek działowych



Yaras
14-08-2004, 22:51
Witam.
Mam pytanie dotyczące połączenia ścianek z płyt g-k na stelażu z profili metalowych. Problem polega na tym, że ścianki nie będą się łączyć pod kątem prostym, tylko rozwartym, a dokładnie ok. 160 stopni. W zasadzie to będzie jedna ścianka, która zakręca pod takim właśnie kątem. Niestety nie znalazłem nigdzie (ani na stronach producentów, ani w prasie, ani na forum) informacji jak dokonać takiego połączenia. Czy są jakieś specjalne profile, metody itp.? Jeżeli ktoś z Was cos takiego robił to proszę o wskazówki.
Pozdrawiam
Yaras

invx
15-08-2004, 18:52
przykrecasz profile U do podlogi i sufitu, a w miejscu zalamania dajesz dwa profile C obok siebie, jeden w jednej sciance drugi w drugiej, i do nich mocujesz plyty, potem szpachlujesz z siatka, i gotowe :)

Yaras
15-08-2004, 23:20
Faktycznie prosta sprawa. Zastanawia mnie tylko, czy szczeliny, która powstanie pomiędzy dwoma ustawionymi do siebie pod kątem profilami C nie trzeba czymś wypełnić. Czy wystarczy sama masa szpachlowa na połączeniu płyt? Ale może za bardzo kombinuję. :)
Dzięki za odpowiedź.

invx
16-08-2004, 19:40
plyty, na polaczeniu, dajesz na styk, i spoine wypelniasz normalnie jak kazda inna, proste :)