PDA

Zobacz pełną wersję : dom eko-logiczny !



francuz
15-08-2004, 12:31
witam wszystkich !
chcialbym budowac swoj dom jak najbardziej "ekologiczny" i oczywiscie tani = bez bardzo kosztownych inwesticji
prosze o wszystkie informacje na ten temat!

osobiste narazie mysle o ceramika poryzowana bez docieplenia a co do izolacja na poddasze, w piwnici, rodzaj farbe i lakiery do podlog.............. to czekam wlasnie na was !
myslalem o izolacji celulozowej ? czy ktos sie zna na tym ?

dzieki !!!

francuz / powrot do polski po 30 lat, naresztie !

chemik
15-08-2004, 12:40
Witam!

Może odpowiem trochę sarkastycznie, ale najbardziej ekologiczy dom to ziemianka w środku puszczy. W obecnych warunkach nie można zbudować domu "super ekologicznego" A co należy rozumieć pod pojęciem dom najbardziej ekologiczny? Czy to tylko ceramika poryzowana (mająca często większą zawartość pierwiastków promieniotwórczych niż beton komórkowy? - patrzy inne posty na ten temat), albo izolacja celulozowa ( nasączana środkami niepalnymi np. solami boru)? Co jeszcze??? Zyjemy w takich czasach, że praktycznie nic nie jest "super ekologiczne" i musimy się z tym pogodzić.

Pozdrawiam!

francuz
15-08-2004, 17:03
dzieki za te odpowiedzi !
chodzilo mie o to jak zbudowac dom jak naj miej "nie-ekologiczny" ahahah czyly wiem ze nie tak latwo...
nie widzialem ze ceramika moze byc gorsza niz BK, zaras zobacze innych posty na ten temat
moja przyszla zona tez mysli ze przesadzam, ze kazdy produkt ma zalety i wady , no ale ja swoja droga szukam sposobu aby budowac swoj dom jak naj lepiej dla mie, dla niej, dla dzieci i dla naszej kule !!! ale ladne napisalem !
zapraszam wam na ten temat ! :lol:


francuz / moja zona mowi ze jestem z miasta

Stefan Sz.
15-08-2004, 20:19
Hej

Jeśli szukasz ekologicznego (zdrowego), taniego i oszczędnego domu zobacz na te linki.
http://www.konta.plo.pl/jmbrzeski/index.htm
http://www.epce.org.pl
Te domki to przyszłość tyle, że nie w naszym kraju. Pomimo ogromnych zalet wiele osób po prostu by się wstydziło w nich mieszkać (no bo co ludzie powiedzą). Może wiec dopiero za 10 -20 lat.

Powodzenia :D

preev
15-08-2004, 20:27
te domki z gliny są super, choć ja proponuję domy z bali, kryte np. strzechą :) (materiałe użyte do budowy są w pełni odnawialne)

Stefan Sz.
15-08-2004, 20:42
Domki z bali też są fajne tylko trochę drogie. Cena porównywalna do murowanego. A takie cudeńka z ziemi czy gliny tańsze o jakieś 1/3.
Ciekawe jak naprawdę wygląda ten domek za 25 tys. I jak się w nim by mieszkało. Chyba lepiej niż na blokowisku w mieszkaniu o podobnym metrażu :roll:

preev
15-08-2004, 20:52
tylko pytanie jak taki domek poradzi sobie z ulewami, wichurami (jak wytrzymała jest ta glina) ? :-?

francuz
20-08-2004, 19:37
dziekuje za te wszystkie informacje, bardzo fajne te domy z gliny, ale nie wiem czy moja zona sie zgodzi... !
pozdrowienia