PDA

Zobacz pełną wersję : Dołożenie wełny mineralnej na poddasze użytkowe od dewelopera - ile dołożyć?



piotrekde
04-02-2015, 20:45
Poddasze użytkowe (dach skośny) ocieplone jest wełną mineralną 15cm nieznanego producenta i o nieznanym współczynniku λ (dom od dewelopera, wiarygodnej informacji nie uzyskam...) Chciałbym docieplić to poddasze do grubości około 30cm. Zależy mi na bardzo dobrej izolacji i jestem zdecydowany na obniżenie wysokości pomieszczenia.

Co byście radzili?

Czy wystarczy gdybym zostawił te 23cm i dołożył 10cm wełny λ=0,030W/mK (np. isover multimax 30) ?

Z jakimi granicami współczynnika λ się spotkaliście? To co mi się udało znaleźć to od λ=0,044 (knauf) do λ=0,030 (isover multimax 30). Muszę przyjąć że te 23cm są wykonane z wełny o słabej jakości. Zastanawiam się jaki najbardziej pesymistyczny współczynnik λ powinienem przyjąć do obliczeń. 0,044 to jest najgorsze co można spotkać?

Z góry dziękuję!

noc
04-02-2015, 22:23
Jeśli nie masz pewnej informacji, to traktuj to jako 0,44.
I lepiej dołóż tam 15 cm wełny dobrej jakości 0,30-0,33.
Jak ułożona będzie dokładnie, to zwróci Ci się z nawiązką.

kater-acme
05-02-2015, 07:35
Zależy jeszcze z czego chcesz tą swoją warstwę robić, z płyt (droższe) czy rolek (tańsze). No i z płyt to najniższa lambda jaką znalazłem to właśnie Multimax. I potem w płytach masz przeskok od razu na 035 np. Superrock. Ale Multimax wychodzi potwornie drogo. W rolkach (matach) masz większy wybór lambd, praktycznie co 001.
Powyżej 044 to chyba już nie ma i tyle faktycznie należałoby przyjąć skoro to robota developera.

Krzychos
06-02-2015, 11:37
Jeszcze takie pytanie. Czy na istniejącej wacie od dewelopera są jakieś płyty KG lub inne ? Jezeli tak to czy zamierzasz nowa watę kłaśc bezpośrednio na te płyty ?