PDA

Zobacz pełną wersję : Na działce mam stanowisko archeologiczne



start2222
07-02-2015, 14:13
Witajcie. Na swojej działce (28ar) mam stanowisko archeologiczne (na początku działki,ok.1/5 części działki).
Chciałbym wybudować domek ok. 135m kw. Co po kolei muszę zrobić? Jakie formalności?
Czy obojętne to w jakiej części działki będę chciał budować domek (nawet poza obszarem stanowiska archeologicznego) muszę zatrudnić archeologa? Czy najpierw udać się do Wojewódzkiego Kons.Zabyt. ???
Proszę o rady

grend
07-02-2015, 17:48
Witajcie. Na swojej działce (28ar) mam stanowisko archeologiczne (na początku działki,ok.1/5 części działki).
Chciałbym wybudować domek ok. 135m kw. Co po kolei muszę zrobić? Jakie formalności?
Czy obojętne to w jakiej części działki będę chciał budować domek (nawet poza obszarem stanowiska archeologicznego) muszę zatrudnić archeologa? Czy najpierw udać się do Wojewódzkiego Kons.Zabyt. ???
Proszę o rady

Proponuje najpierw do Powiatowego Konserwatora Zabytków aby sprawdzić faktyczny obszar archeologiczny ( na mojej działce "troche" odbiegał od realnego). Jezeli obszar racheologiczny nie jest w miejscu posadowienia budynku to nie musisz nic robic. Nie wiem jak to wyglada z szambem itp jeżeli jest na obszarze archeologicznym...

start2222
07-02-2015, 19:06
Dzięki za pomoc

whois
08-02-2015, 10:27
Proponuje najpierw do Powiatowego Konserwatora Zabytków aby sprawdzić faktyczny obszar archeologiczny ( na mojej działce "troche" odbiegał od realnego). Jezeli obszar racheologiczny nie jest w miejscu posadowienia budynku to nie musisz nic robic. Nie wiem jak to wyglada z szambem itp jeżeli jest na obszarze archeologicznym...
U mnie stanowisko tylko "zahaczało" o moją działkę i kończyło się kilka metrów od projektu posadowienia a i tak musiałem mieć archeologa.
Tak jak piszesz, dla pewności lepiej zgłosić się do Konserwatora Zabytków.

Greta21
10-02-2015, 11:16
Konserwator Zabytków na początek musi być, sprawdzi wszystko i będziesz miał pewność;)

grend
10-02-2015, 18:05
U mnie stanowisko tylko "zahaczało" o moją działkę i kończyło się kilka metrów od projektu posadowienia a i tak musiałem mieć archeologa.
Tak jak piszesz, dla pewności lepiej zgłosić się do Konserwatora Zabytków.


To moze zależy od rodzaju stanowiska albo od .... Konserwatora Zabytków. U mnie okazało się ze stanowisko wchodziło na jakies 2/3 budynku - gdyby nie wchodziło wcale to bym nie musiał mieć archeologa według słów PKZ.

Massan
12-03-2015, 15:14
Archeolog powie co co i jak i nie bedziesz gdybac, jak nie trafisz na jaka mende to bez problemu zalatwisz czy przynajmniej dowiesz sie co do parametrow . A jak trafisz na mende to sam wiesz :bash:

Zdun Darek B
12-03-2015, 15:23
Lepiej sprawdzaj co wieczór czy aby archeolodzy nie przeoczyli jakiejś maski np Tutanchamona....

wanker
30-05-2015, 20:14
najgorsze jak znajda sroc (kibel ) to wtedy juz nie wyjda