PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian grafitowy - jaki producent?



pakaj2d2
07-02-2015, 18:57
Witam.

Proszę o poradę odnośnie styropianu grafitowego. Planuję wykonanie ocieplenia styropianem grafitowym swojego nowo budowanego domu.
Będzie to styropian grafitowy gr. 15 cm ale jeszcze się nie zdecydowałem odnośnie producenta oraz czy ma być on frezowym.
Drodzy forumowicze możecie pomóc i doradzić w tych kwestiach. Jakiego producenta styropian polecacie oraz czy ma być on frezowany !?

I jeszcze jedno pytanie na koniec. Czym kleić styropian grafitowy do ściany (pianką czy też zaprawą) pod względem cenowym ? Mam około 170 m2 do ocieplenia ścian.

fighter1983
07-02-2015, 19:01
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?234721-Pytania-odno%C5%9Bnie-ocieplania-elewacji-klejenie-ko%C5%82kowanie-zacieranie-gruntowanie

pakaj2d2
07-02-2015, 19:57
Niestety w poście nie ma odpowiedzi na moje pytania

gourmand
07-03-2015, 07:07
Ja ociepliłem Swisspor 0.31 o grubości 15cm. Kupiłem przez internet z darmową dostawą. Wykonawcy nie narzekali na jakość. Zaproponowano powyżej Termoorganikę, ależ proszę bardzo, tyle, że ten producent zabija cenowo, a jakościowo nie koniecznie.

drapek
07-03-2015, 08:02
po długich przemyśleniach odnośnie producenta styropianu wybrałem KNAUF'a - grafitowy 032 frezowany o grubości 18cm.
Na początku brałem pod uwagę grafitowego swisspora, domstyr (ocieplałem nim piwnicę - 12cm frez i był w porządku - brak zastrzeżeń) raz neotherm.
Po rozmowie z kolegą który zajmuje się elewacjami postanowiłem jednak postawić na coś lepszego i byłem praktycznie zdecydowany na termoorganikę grafitową 032, ale dopatrzyłem że jest dość miękka, więc wybór padł ostatecznie na knauf'a.
Zamówiłem go u użytkownika "fighter1983".
Mam nadzieję ze będę zadowolony z tego zakupu :)

fighter1983
07-03-2015, 08:32
po długich przemyśleniach odnośnie producenta styropianu wybrałem KNAUF'a - grafitowy 032 frezowany o grubości 18cm.
Na początku brałem pod uwagę grafitowego swisspora, domstyr (ocieplałem nim piwnicę - 12cm frez i był w porządku - brak zastrzeżeń) raz neotherm.
Po rozmowie z kolegą który zajmuje się elewacjami postanowiłem jednak postawić na coś lepszego i byłem praktycznie zdecydowany na termoorganikę grafitową 032, ale dopatrzyłem że jest dość miękka, więc wybór padł ostatecznie na knauf'a.
Zamówiłem go u użytkownika "fighter1983".
Mam nadzieję ze będę zadowolony z tego zakupu :)
czekam na feedback :)

Stynia
07-03-2015, 10:44
Mam nadzieję, że będzie u "fighter1983" lepszy ten styropian KNAUF 032 FREZ, bo do mnie od innego dostawcy przyszedł taki, że za 100 zł/m3 byłby lepszy :bash:
Nędza straszna: bardzo kruchy, miękki, z pustymi przestrzeniami w płytach, delikatny, nierówna barwa-taki jasnoszary, a frez jest wgłębieniem jakby wciskany na gorąco i maleńki


po długich przemyśleniach odnośnie producenta styropianu wybrałem KNAUF'a - grafitowy 032 frezowany o grubości 18cm.
Na początku brałem pod uwagę grafitowego swisspora, domstyr (ocieplałem nim piwnicę - 12cm frez i był w porządku - brak zastrzeżeń) raz neotherm.
Po rozmowie z kolegą który zajmuje się elewacjami postanowiłem jednak postawić na coś lepszego i byłem praktycznie zdecydowany na termoorganikę grafitową 032, ale dopatrzyłem że jest dość miękka, więc wybór padł ostatecznie na knauf'a.
Zamówiłem go u użytkownika "fighter1983".
Mam nadzieję ze będę zadowolony z tego zakupu :)

fighter1983
07-03-2015, 11:10
Mam nadzieję, że będzie u "fighter1983" lepszy ten styropian KNAUF 032 FREZ, bo do mnie od innego dostawcy przyszedł taki, że za 100 zł/m3 byłby lepszy :bash:
Nędza straszna: bardzo kruchy, miękki, z pustymi przestrzeniami w płytach, delikatny, nierówna barwa-taki jasnoszary, a frez jest wgłębieniem jakby wciskany na gorąco i maleńki
Ech... bedzie taki jaki produkuje Knauf..
generalnie 0,032 u wszystkich jest gorszy od 0,031 i nie chodzi tylko o 0,001 roznicy w lambdzie... CS, TR, BS... to sa parametry ktore mowia o tym jaki on bedzie pod wzgledem tego, ze "miekki" spelnia dokladnie takie parametry jakie ma deklarowane. Taki zamawiasz - taki dostajesz.
"puste przestrzenie w plytach"? mozesz jakos precyzyjniej ?
nierowna barwa akurat nie ma zadnego znaczenia. w zasadzie im jasniejszy tym w sumie mozna by bylo uznac za zalete - mniej sie nagrzewa podczas skladowania/klejenia.
A glebokosc frez-u tak na dobra sprawe jakie ma znaczenie? no wiadomo - troche go musi byc, ale tak na dobra sprawe nie ma wiekszego znaczenia.

Dlaczego ewbuxxxo zamawia zawsze 0,031? ja na "swoich" budowach tez 0,031...no chyba ze klient sie upiera? czy na prawde wszyscy sadza, ze wykonawca jest tak glupi ze nie wie ze robiac z materialem stosujac 20cm styro grafitowego o 10zl netto tanszego "zarabia" 2zl/m2 wiecej ? x 250m2 elewacji - 500netto wiecej? WIE. Otoz wie... tylko ze jezeli ewbuxxxo robi elewacje, badz fighter1983 robi elewacje chce robic z NAJLEPSZYCH produktow, niestety najdrozszych.
Przerobilem mnostwo producentow styropianow, dostawcow chemii:
zostaly: TO/KN/AU oraz Dryvit?STO/Caparol.
To nie jest przypadek - ja po prostu nie lubie dziadostwa.
Najlepsze - najdrozsze i dobre wykonanie... i elewacja bedzie po prostu zajebista (o ile cos sie nie spieprzy gdzies po drodze :) )

I cale dyskusje tu na forum ze nie tylko lambda i cena ma znaczenie.... ze te 0,031 jest po prostu lepsze? no ale 10pln netto/m3 drozsze? i finalnie zazwyczaj i tak wygrywa "nizsza cena" a konkurencje mam potezna... bo skoro zajmuje sie najdrozszymi: KN/AU/TO pozornie "grafitowka" z jakiegos noname na starcie jest 20pln netto/m3 tansza.
A watki sa na ten temat:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235851-EPS-0-033-szary-np-Swisspora
albo tu
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235214-jaki-styropian-grafitowy-wybra%C4%87&p=6789604&viewfull=1#post6789604

Stynia: jezeli uwazasz ze nie spelnia deklarowanych parametrow - zloz reklamacje.

Hanss
07-03-2015, 12:09
fighter1983 a jak jest dokładnie z tym frezem w TO/KN/AU? Bo już Ktoś następny pisze o słabym frezie w KN, a jak wygląda to gdzie indziej?
Ty w jakimś wątku napisałeś, ile mnie pamięć nie myli "że gdybyś robił dla siebie to: KN 031 20cm. grubości bez frezu" Jest sens dopłacać te 5/6zł. do frezu?
Doradź...myślę, aby zakupić teraz od Ciebie tego KN, jeszcze w normalnej cenie, ta produkcja będzie jeszcze prosta czy już łódki?:p

drapek
07-03-2015, 12:22
tylko że w przypadku knauf'a stryopian 032 i 031 mają na "papierze" takie same parametry oprócz właśnie lambdy różniącej się 0,001.
EPS –EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-S(1)-P(10)-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100
...z tego by wynikało że różnica jest tylko w lambdzie.

zrezygnowałem z TO dlatego ze jej styro grafitowy 032 ma:
EPS EN 13163 T(1)-L(2)-W(2)-Sb(5)-P(5)-BS75-DS(N)2-DS(70,-)2-TR80

...jak jest w praktyce to niestety nie mam jak sprawdzić. Ale skoro wybierałem styropian wśród "liderów" branży pozostaje mi wierzyć że towar spełni moje oczekiwania.

Hanss
07-03-2015, 12:38
Mam nadzieję, że będzie u "fighter1983" lepszy ten styropian KNAUF 032 FREZ, bo do mnie od innego dostawcy przyszedł taki, że za 100 zł/m3 byłby lepszy :bash:
Nędza straszna: bardzo kruchy, miękki, z pustymi przestrzeniami w płytach, delikatny, nierówna barwa-taki jasnoszary, a frez jest wgłębieniem jakby wciskany na gorąco i maleńki

Jak jest głębokość tego frezu, dla porównania mam kilka płyt Swisspora 031 to też zmierzę!?

EWBUD
07-03-2015, 14:02
Knauf ma frez płytki - słaby generalnie.
Poza tym to doskonały materiał i taka pierdoła jaką jest słaby frez nie jest tak do końca istotna.

fighter1983
07-03-2015, 14:12
drapek: zrezygnowalem zupelnie z 0,032 przy TO. i tak zostalo. w KN nawet nie zwracalem uwagi juz na 0,032, wiec 0,032 nie mialem nawet w rece zakladajac - slusznie badz tez nie ze bedzie roznica. jezeli wyceniam elewacje materiał+robocizna i pytam klienta jaki styro, gdzie pada odpowiedz "grafitowy" z automatu wstawiam w wycene 0,031 klient wybiera tylko czy KN/AU/TO.
Nie mam na placu u siebie 0,032 z KN. przy jakims zamowieniu na plac z czystej ciekawosci sobie zamowie jedna paczke 0,032 i porownam "oragnoleptycznie" z 0,031 bo w dokumentacje z w/w nie zerkalem nawet dla KN 0,032 - nie uzywam wiec i nie zerkam :) zaskoczyles mnie ze jest identycznie w KN dla 0,031 i 0,032 . zglebie temat. bo handlowo z kolei: klient chce KN 0,032 - myk na dokument i ma, tak samo z TO.
Frez w Knaufie rzeczywiscie jest dosc plytki, nie mierzylem, ale Stynia ma z tym racje - ze jest plytszy niz u innych.
Wg mnie nie warto stosowac frezu za 5zl przy grubosciach powyzej 15cm...wolalbym te 5zl inaczej spozytkowac, np dolozyc 1cm na calej elewacji...
194m2 18cm frezowane 0,032 w Twoim przypadku to kwota netto 5246,10 netto
analogicznie
194m2 19cm gladkie 0,032 w Twoim przypadku wyszloby netto 5344,70 netto
i ja bym chyba w tej sytuacji wolal 19cm zamiast tego frezu.
w sumie daloby sie to przeliczyc :) zakladajac zysk na frezie vs zysk na +1cm.
Nalezy tez uwzglednic, ze przy frezowanym mamy wiecej odpadu! bo czesto o tym sie zapomina.
No ale - klient wie co chce - to klient dostaje :)
Tak samo jakbym nie polozyl sobie tynku silikonowego... u siebie mam mineralny malowany (kilka lat temu elewacja robiona).. a najwiecej sprzedawalem silikonowego, teraz mniej wiecej pol na pol ilosciowo silikonowy i NQG.

Zdun Darek B
07-03-2015, 14:20
Tylko czy bez tego frezu szczelności połączeń będzie taka sama ?
Jak jest najlepsza metoda na uniknięcie mostków termicznych w izolacji ścian styropianem ?

fighter1983
07-03-2015, 14:42
Tylko czy bez tego frezu szczelności połączeń będzie taka sama ?
Jak jest najlepsza metoda na uniknięcie mostków termicznych w izolacji ścian styropianem ?
i tak sie piankuje piana niskoprezna. wiec sama szczelnosc zapewniona.

drapek
07-03-2015, 19:10
ja znowu myślę w ten sposób że przy frezie będzie jednak zakład styro nawet jeśli frez miałby 1cm. Przy gładkim styro i większej grubości oraz małych szczelinach według mnie nie ma pewności że pianka dojdzie wszędzie a 1 czy 2mm szczeliny na całej elewacji będzie dużo. Trzeba by wbijać pistolet dość głęboko i gęsto. Co gorsze a co lepsze?! tak naprawdę nie wiem:P Do samego momentu zamówienia wahałem się nad tym czy wziąć frez czy nie, ale słyszałem opinie że jednak lepszy frezowany więc postanowiłem trochę zaryzykować te 200zł.
Co do odpadu to według mnie nie będzie go więcej tylko trzeba bardziej uważać przy jego klejeniu żeby nie posmarować ze złej strony i to jest trochę uciążliwe ;) bo np przy ucięciu płyty na otwór drzwiowy czy okienny zaczynamy z tego kawałka drugą stronę i lecimy dalej ;)

PS. Mam nadzieję że jednak KNAUF nie "ściemnia" przedstawiając parametry swoich styro i ten 032 okaże się odpowiednio twardy.
...aczkolwiek "fighter1983" - czekam na Twoje porównanie tych styro.

fighter1983
07-03-2015, 19:57
ja znowu myślę w ten sposób że przy frezie będzie jednak zakład styro nawet jeśli frez miałby 1cm. Przy gładkim styro i większej grubości oraz małych szczelinach według mnie nie ma pewności że pianka dojdzie wszędzie a 1 czy 2mm szczeliny na całej elewacji będzie dużo. Trzeba by wbijać pistolet dość głęboko i gęsto. Co gorsze a co lepsze?! tak naprawdę nie wiem:P Do samego momentu zamówienia wahałem się nad tym czy wziąć frez czy nie, ale słyszałem opinie że jednak lepszy frezowany więc postanowiłem trochę zaryzykować te 200zł.
Co do odpadu to według mnie nie będzie go więcej tylko trzeba bardziej uważać przy jego klejeniu żeby nie posmarować ze złej strony i to jest trochę uciążliwe ;) bo np przy ucięciu płyty na otwór drzwiowy czy okienny zaczynamy z tego kawałka drugą stronę i lecimy dalej ;)

PS. Mam nadzieję że jednak KNAUF nie "ściemnia" przedstawiając parametry swoich styro i ten 032 okaże się odpowiednio twardy.
...aczkolwiek "fighter1983" - czekam na Twoje porównanie tych styro.
ale ja je porownam po dostawie do Ciebie....

drapek
07-03-2015, 21:33
wiem że po dostawie do mnie, ale mimo wszystko jestem ciekaw takich porównań. Kolejni użytkownicy którzy będą się zastanawiać nad kupnem styropianu będą mieli łatwiej :)
...a mi pozostaje mieć nadzieję że wybór okaże się dobry i nie będę pluł sobie w brodę że mogłem dorzucić kilka stówek i mieć konkretny 031. Albo kilka stówek zaoszcżędzić i kupić coś tańszego.
Naprawdę można zgłupieć gdy się zbyt mocno wnika w temat styropianu na ocieplenie:bash:

fighter1983
07-03-2015, 21:57
Naprawdę można zgłupieć gdy się zbyt mocno wnika w temat styropianu na ocieplenie:bash:
zgadzam sie w 100%, dam znac. BTW - jeszcze mozesz zmienic :)

drapek
07-03-2015, 22:51
nieee - już nie będę kombinował i znowu zaprzątał sobie tym głowy bo całkiem zgłupieje.
zostawmy tak jak jest :)
...i tak uważam że wybrałem styro z wyższej półki niż początkowo zakładałem. Na samym początku brałem pod uwagę neotherm, domstyr, swisspor. Potem był pomysł żeby jednak termo-organikę 032, ale że według parametrów jest "miękka" to skończyłem na knaufie 032, którego parametry porównywałem właśnie do TO 032 - i to właśnie większe BS, CS oraz TR sprawiło że zdecydowałem finalnie na knaufa.

fighter1983
07-03-2015, 23:38
spoko :) tylko napisalem, ze jest taka opcja jakby co :)
bo nie dalej jak 2dni temu odsylalem 10000zl za przedplate ktora otrzymalem i zlozylem zamowienie :) zmiana z "zamowionej" u mnie TO na AU (niestety nie u mnie) no i zamawiajacy 15 min po tym jak dostal proforme i wyslal $ i potwierdzenie - zrezygnowal, bo ktos mu zalatwil AU w starych cenach - ja juz nie moglem :)
swoja droga powanzie nigdy nie mialem 0,032 i 0,031 z KN rece do porownania wiec bardzo jestem ciekaw opinii. i tak zreszta zamowie sobie na plac jeden i drugi i podziele sie opinia.

fighter1983
08-03-2015, 00:35
fighter1983 a jak jest dokładnie z tym frezem w TO/KN/AU? Bo już Ktoś następny pisze o słabym frezie w KN, a jak wygląda to gdzie indziej?
Ty w jakimś wątku napisałeś, ile mnie pamięć nie myli "że gdybyś robił dla siebie to: KN 031 20cm. grubości bez frezu" Jest sens dopłacać te 5/6zł. do frezu?
Doradź...myślę, aby zakupić teraz od Ciebie tego KN, jeszcze w normalnej cenie, ta produkcja będzie jeszcze prosta czy już łódki?:p
ale to co mam podac w mm? bo to jest do sprawdzenia :) dokladnie ile mm ma plyta frezowana - spoko -moge w poniedzialek podac dokladne wymiary plyty... ale k... po co ?
co do tego czy bedzie prosta czy juz lodki - na to nie ma wplywu nikt.
zima - czesciej dostaniesz proste niz lodki
lato - czesciej dostaniej lodki niz proste
u kazdego producenta :)
wiec zamawiaj tego KN i good luck :) tez bede trzymac kciuki zeby bylo ok - bo wystawisz mi opinie ze bylo super :) a ode mnie zalezy tylko cena i to zebym nie mial zaleglosci platniczych wobec producenta(a nie mam) - wowczas idzie do realizacji "natychmiast" i jest wysylane w najblizszym mozliwym momencie.
a cala reszta powaznie nie zalezy ode mnie... i tak na dobra sprawe nawet od producenta nie zalezy.....

Stynia
12-03-2015, 08:25
Wqrwiona jestem strasznie za te badziewie:bash:

Frez jest jakbyś gorącym prętem naciskał i tak ugniatał, półokrągły, max 1 cm:bash:
Puste przestrzenie- to patrząc na płytę, między kulkami i masą styropianową niczego tam nie ma-dziury....

fighter1983
12-03-2015, 14:22
Wqrwiona jestem strasznie za te badziewie:bash:

Frez jest jakbyś gorącym prętem naciskał i tak ugniatał, półokrągły, max 1 cm:bash:
Puste przestrzenie- to patrząc na płytę, między kulkami i masą styropianową niczego tam nie ma-dziury....
pamietajmy ze w styropianie izolatorem nie jest sam styropian a powietrze w nim zamkniete. Pokaz no zdj tych "dziur" bo to jakos dziwnie brzmi to co piszesz :)

Tomaszs131
12-03-2015, 14:44
Wqrwiona jestem strasznie za te badziewie:bash:

Frez jest jakbyś gorącym prętem naciskał i tak ugniatał, półokrągły, max 1 cm:bash:
Puste przestrzenie- to patrząc na płytę, między kulkami i masą styropianową niczego tam nie ma-dziury....

O jakim producencie styro jest mowa?

fighter1983
12-03-2015, 14:55
O jakim producencie styro jest mowa?
o Knaufie.... 0,032 grafitowym

Tomaszs131
12-03-2015, 15:03
o Knaufie.... 0,032 grafitowym

Naprawdę:o, tego producenta uważałem za jednego z najlepszych.

fighter1983
12-03-2015, 15:12
Naprawdę:o, tego producenta uważałem za jednego z najlepszych.
no i sluszie, fakt ze u wszystkich ta 0,032 jest jednak troche gorsza, no ale bez przesady... az tak razacych roznic nie ma. Natomiast zawsze moze trafic sie jakas kiepska partia - zdarza sie - normalne, ale ewntualnie mozna skladac reklamacje.
BTW bardzo jestem ciekaw jak to u Stynii wyglada, czy faktycznie jest az tak zle?

23karol
31-03-2015, 23:23
A ma ktoś doświadczenia ze styropianem grafitowym Termo Organiki? Na ich stronie jest jakiś TERMONIUM ( http://termoorganika.pl/termonium-plus-fasada ) - niby topowy o dobrych parametrach (lambda 0,031). Niestety jest też drogi i nie wiem czy warto dopłacać kilka złotych do niego? :wave:

EWBUD
01-04-2015, 07:16
A ma ktoś doświadczenia ze styropianem grafitowym Termo Organiki? Na ich stronie jest jakiś TERMONIUM ( http://termoorganika.pl/termonium-plus-fasada ) - niby topowy o dobrych parametrach (lambda 0,031). Niestety jest też drogi i nie wiem czy warto dopłacać kilka złotych do niego? :wave:

Jak kipisz teraz masz duże szanse, że płyty będą proste.
W sezonie różnie z tym bywa.
A poza tym materiał ok.

grend
03-04-2015, 18:03
Ktoś używał styropianu grafitowego Genderki czy Styropoz-u

Knauf Therm
31-05-2015, 20:54
Również czekam (spokojnie) na Państwa opinie :-)

kamihi
01-06-2015, 09:10
Ja miałem Knaufa grafitowego na podłogę i był bardzo OK

piotrjustyna
06-06-2015, 10:46
Witam, chciałbym jednka wrócić do tematu styropianu knauf 032 - czy aż taki jest on straszny?
Prosze o opinie bo rowniez nad nim się zastanawiam, a coraz częsciej słyszę negatywy co do knaufa.

Hanss
06-06-2015, 12:02
Ja mam zakupiony Knauf 031 bez frezu i naprawdę prezentuje się świetnie...:yes: Na moje dopłać te parę złotych i bierz 031:D

piotrjustyna
07-06-2015, 08:28
dzieki za odpowiedź. Czy ktos porównywał te dwa styropiany knauf 031 i 032. Dostałem bardzo atrakcyjna cenę na 032, róznica to ponad 15zł na m3, a budując kazdy grosz się liczy. zreszta jutro otrzymam ofertę na termorganika i zobaczymy co z tego będzie.

neko
07-06-2015, 18:30
Czy sygnalizowany tu i ówdzie problem z termiczną rozszerzalnością i kurczliwością styropianiu grafitowego (przy pracach latem) nie powoduje, że z jednej strony mamy dobre lambda, a z drugiej zbyt wiele szczelin między płytami które trzeba potem piankować (pytanie czy skutecznie)? Nie słyszałem aby wełna stwarzała takie problemy, a jej lambda się też poprawia. W Niemczech jest dostępna twarda wełna fasadowa z lambda = 0.033 (u nas chyba jeszcze nie), więc lambda grafitu może nie być już tak dużą zaletą względem wełny.

Niektórzy producenci styropianów oferują rozwiązania: grafitowy z cienką warstwą białego styropianu oraz grafitowy z powłoką ochronną. Czy warto za to płacić? Czy warstwa zbrojąca trzyma się tej powłoki ochronnej równie dobrze jak zwykłego styropianu?

23karol
19-06-2015, 09:06
Będe ocieplał styropianem grafitowym - wybór padł na termo organikę (wszyscy mi go polecali), na co zwrócić uwagę przy odbiorze i montażu?

Gagandzia
21-06-2015, 17:18
Podpinam się do tematu i czekam na odpowiedz ;-)

erykejsmond
25-06-2015, 07:53
Czy sygnalizowany tu i ówdzie problem z termiczną rozszerzalnością i kurczliwością styropianiu grafitowego (przy pracach latem) nie powoduje, że z jednej strony mamy dobre lambda, a z drugiej zbyt wiele szczelin między płytami które trzeba potem piankować (pytanie czy skutecznie)? Nie słyszałem aby wełna stwarzała takie problemy, a jej lambda się też poprawia. W Niemczech jest dostępna twarda wełna fasadowa z lambda = 0.033 (u nas chyba jeszcze nie), więc lambda grafitu może nie być już tak dużą zaletą względem wełny.

Niektórzy producenci styropianów oferują rozwiązania: grafitowy z cienką warstwą białego styropianu oraz grafitowy z powłoką ochronną. Czy warto za to płacić? Czy warstwa zbrojąca trzyma się tej powłoki ochronnej równie dobrze jak zwykłego styropianu?

1.nalezy kupować wysokiej jakości produkt- nie oszczędzać kilku złotych,
2. należy podczas wykonania zabezpieczyć odpowiednio robote budowlaną - wystarczy zwykła ochrona jakiej de facto powinno używać sie zawsze przy tego typu pracach izolacyjno tynkarskich, ( podczas składowania i trasportu nie wystwiamy na słońce).
3. Na ścianie pod tynkiem wszytsko ok
4. dobry wybór, dobra izolacja, dobre oszczędności
5 . udanego dnia:)

Jaczal6496
28-01-2016, 19:55
Mam problem ze stropodachem .który będzie pokryty EPDM docelowo w projekcie było bardzo dużo płyt z PIRU i było to bardzo drogie,przerobiłem to na dach odwrócony ale ostatnio dowiedziałem się ,że EPDM pływa w tym układzie w wilgoci.Ostatnia koncepcja zakłada 50 cm styropianu S-100 oprócz spadków aby wyjść na odpowiednią lambde ( dom NF 40).Czy ma ktoś jakieś zdanie jaki styropian użyć aby był najlepszy stosunek ceny do przenikalności i gdzie go najtaniej kupić ?

fighter1983
28-01-2016, 19:58
Mam problem ze stropodachem .który będzie pokryty EPDM docelowo w projekcie było bardzo dużo płyt z PIRU i było to bardzo drogie,przerobiłem to na dach odwrócony ale ostatnio dowiedziałem się ,że EPDM pływa w tym układzie w wilgoci.Ostatnia koncepcja zakłada 50 cm styropianu S-100 oprócz spadków aby wyjść na odpowiednią lambde ( dom NF 40).Czy ma ktoś jakieś zdanie jaki styropian użyć aby był najlepszy stosunek ceny do przenikalności i gdzie go najtaniej kupić ?
Zerknij sobie na moja stronę. Masz tam w artykułach tabele przeliczeniowe dla prawie wszystkich popularnych styro. Ceny w sklepie 5 producentów to sobie cis wybierzesz zwłaszcza że są mega niskie teraz

Termo Organika
16-02-2016, 15:47
Termonium Plus Termo Organika

https://termoorganika.pl/termonium-plus-fasada