PDA

Zobacz pełną wersję : Problem na poddaszu z hałasem od ulicy



uri222
08-02-2015, 14:11
Witam

Kończę właśnie remont starego domu i napotkałem na jeden problem. Poddasze zrobiłem całę użytkowe, wybiłem wszystkie ściany ,pozbyłem się niskich sufitów, odsłaniając wszystkie belki stropowe. Zrobiłęm sobie taki wielki trójkąt. Ociepliłem cały dach 20cm warstwą pianki poliuretanowej. Dach nie ma deskowania,więc pianka poszła bezpośrednio na membranę , nad nią stara dachówka. Problem polega na tym ,że dosyć głośno słyszę na całym poddaszu wszystkie dźwięki dochodzące z ulicy. Czy jest jakiś sposób ,by rozwiązać ten problem w miarę niedrogim kosztem?

CityMatic
08-02-2015, 15:34
Ociepliłem cały dach 20cm warstwą pianki poliuretanowej. Dach nie ma deskowania,więc pianka poszła bezpośrednio na membranę
Powstało piękne pudło rezonansowe z membraną z foli, nie wiem czy da się teraz zatrzymać drgania tej powierzchni które przenoszą się na całą powierzchnię i powietrze wewnątrz?Być może wykończenie pomieszczenia i "przyklejenie"unieruchomienie tej piany do niego coś by pomogło?Trzeba po prostu unieruchomić tą pianę na folii.

uri222
08-02-2015, 18:28
Co znaczy unieruchomić tą pianę na folii? Brałem kilka opcji pod uwagę, jak dolożeniu kilku centymetrów wełny akustycznej albo panele akustyczne , czytałem też coś o płytach korkowych

CityMatic
08-02-2015, 18:35
Co znaczy unieruchomić tą pianę na folii?
"...pianka poszła bezpośrednio na membranę.." "
To nie jest konstrukcja sztywna, więc każdy dźwięk jest łatwo przenoszony do wewnątrz.

uri222
08-02-2015, 20:15
Więc jeżeli narzucę na to folie paroprzepuszczalną i wykończę regipsem ,to jest szansa na poprawę?

CityMatic
09-02-2015, 09:41
Więc jeżeli narzucę na to folie paroprzepuszczalną i wykończę regipsem ,to jest szansa na poprawę?

Po co paroprzepuszczalna skoro pianka którą ociepliłeś nie jest?
Szczerze - to nie wiem, jak dobrze to zrobić- gdy jest zepsute na starcie......nie wiem :(

uri222
09-02-2015, 12:39
Pianka jest otwarto- komórkowa ,więc jest paroprzepuszczalna. Co do wyciszenia ,to trafiłem chyba na ciekawą ofertę gumowej pianki kauczukowej. Koszt ok 50-60 zł przy założeniu że matę daję na zakładkę po 5cm . Poczytam jeszcze o tym ,ale wygląda to całkiem sensownie.

almarat
11-03-2015, 23:09
nie wiem czy mówisz o tej samej piance co ja mysle ale znajomy coś takiego u siebie zastosował i psu na budę sie zdalo

uri222
24-03-2015, 15:47
Znajomy znalazl jakieś inne rozwiązanie?

sokratis
15-04-2015, 20:33
Co znaczy unieruchomić tą pianę na folii? Brałem kilka opcji pod uwagę, jak dolożeniu kilku centymetrów wełny akustycznej albo panele akustyczne , czytałem też coś o płytach korkowych

Wyłożenie powierzchni frontowej korkiem wydaje się być najlepszym sposobem z tych tanich. Zadziała