PDA

Zobacz pełną wersję : Odpadanie farby po malowaniu akrylem



Zenon Romański
15-08-2004, 22:16
Witajcie,

Mam pytanie, razem z żoną wzięlismy się do ponownego malowania ścian pomieszczeń. Niestety farba którą jakieś dwa lata temu malowaliśmy sufity odpada płatami. Po usunieciu odpadającej warstw farby sufit nie wygląda rewelacyjnie a farba dalej odpada. Czy macie może jakieś porady jak doprowadzić do odp. gładkości sufit?

bobi70
16-08-2004, 06:31
witam. mialem kiedys podobny problem. nie wiem czy u ciebie tak jest. do tej pory pomieszczenia malowane klejoweczka. teraz akryl. okazuje sie ze jedno z drugim sie ne trzyma kupy. pozostawala packa+papier scierny i do bialego tynku.

Zenon Romański
16-08-2004, 21:55
Dzięki, w miedzyczasie właśnie usiłuję jeszcze innego ale chyba bardziej kosztowego sposobu, zdrapanie szpachelką i gipsówka cienką warstwą.
Zobaczymy jak wyjdzie. A'propos maluję Cieszynką - nie wiem czy nie jest ona powodem moich kłopotów.

maxymov
16-08-2004, 21:59
farba jak każda inna, najważniejsza sprawa to dobre zagruntowanie. Szczególnie po gipsowaniu :wink:

bobi70
16-08-2004, 22:43
sposob na zdrapanie szpachelka i podgipsowanbie - dobry. ale obawiam sie ze narobisz dolow w tynku i to gipsowanie okaze sie polozeniem gladzi na calym pomieszczeniu (lub kilku). szlifowanie papierem sciernym pozwoliloby na rowne przetarcie powierzchni. fakt - musi byc sucha, inaczej nic nie zrobisz. po tym mozna zamiast gipsowac wszystko na cienko, pojechac gladzia gipsowa zrobiona na smietane - z pedzla. siada cienko na scianie zakrywajac drobne nierownosci. lekkie szlifowanie nr 180-220 i masz namiastke gipsowanej sciany. obserwowalem cos takiego u znajomych. nie powiem calkiem przyzwoicie wyszlo.

pozdrowka i sily do drapania