PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewki przed tynkami?



tommek85
10-02-2015, 19:52
Witam
Czy ktoś z Was wykonywał wylewki przed tynkami? Chodzi o to, że temperatura nas trzyma jeśli chodzi o tynki wewnętrzne, natomiast wylewki można by bylo raczej robić. Jak to wygląda w praktyce? Może się to udac? Na co zwrócić uwagę, z góry dzięki za każdą konstruktywną odpowiedź.
pozdr

rafał2011
10-02-2015, 20:10
Może jeszcze zawieś karnisze przed tynkami! a co tam.

Pawlo111
10-02-2015, 20:17
Niektórzy tak robią i my się nad tym zastanawialiśmy ale zrezygnowaliśmy między innymi z powodu:
- tynkarz nie obrobi dokładnie tynków przy posadzce
- tynkarz upie...y solidnie wylewki
- tynki zakleją, zapaskudzą dylatacje posadzki a pływająca musi mieć możliwość swobodnego rozszerzania i kurczenia się
innych tymczasowo nie pamiętam ale nas przekonały.
pozdrawiam

Pawlo111
10-02-2015, 20:26
Nam kończyli w grudniu tynki maszynowe cementowo wapienne "super lekkie" [2 ściany] - na zewnątrz -2'C
paliliśmy raz na kilka dni delikatnie w kozie deskami z szalunków i tragedii nie było.
Tynki ładnie doschły - w środku poniżej +5'C nie schodziło.

tommek85
10-02-2015, 22:08
Rafał - dzieki za solidną odpowiedz, jak przystało na Elite forum.

Pawlo - dzięki, jeszcze pewnie będziemy to rozważać

surgi22
11-02-2015, 06:00
Ja zrobiłem przed tynkami i jest Ok.

jacek.zoo
11-02-2015, 09:53
Może jeszcze zawieś karnisze przed tynkami! a co tam.

twoja wypowiedz idealnie pasuje do twojego avatara....

ja zrobilem tynki po wylewkach i widze same plusy. tynkarz ladnie obrobil mi wszystkie skrzynki, rozdzielaczy elektryczne itp, zeby nie uwalic posadzki wystarczy kupic rolke tektury falistej za 20zl. a zeby zachowac dypatacje to przy wylewkach zamiast pianki z rolki przy scianie daje sie styro 2cm i po problemie.

to sie wydaje ze zrobic podejscia do wody i dziury do rozdzielaczy to pikus, tylko jak sie robi to po tynkach to trzeba to na nowo obrabiac. a jak zobaczylem jaka jest rozpierducha po wkuwaniu skrzynek to w zyciu nie robilbym tynkow przed wylewkami

EWBUD
11-02-2015, 11:15
Możesz zrobić wylewkę.