PDA

Zobacz pełną wersję : MAX, ale jaki?



wopi
16-08-2004, 07:21
Witam. Po długich poszukiwaniach i przeczytaniu wielu postów i informacji zdecydowałem się na ściany 2W. MAX+12cm styropianu. W związku z tym mam pytanie, jakiego producenta maxy polecacie?

joanka77
16-08-2004, 13:21
Biegonice Nowy Sącz robią dobre maxy.

Marek30022
16-08-2004, 16:45
Ja buduję z Olsztyńskiego.

Włodek W.
16-08-2004, 18:04
Zbudowałem z Plecewic jakość b.dobra :D Napewo ?jeszcze polska firma :wink: pozdr. :D

Gosia Łódź
16-08-2004, 20:06
Mam Plecewice, dobry nie kruszył się zbytnio, ma tez połówki max-a

mdzalewscy
17-08-2004, 09:55
ja jednak bym Ci polecał 3W, dzisjaj sąsiedzi z którymi prawie w jednym czasie budujemy przyznają mi, że jednak to ja miałem rację. Zrób tak, daj maxa, ale na 19cm, następnie styropian 10cm i na koniec K3. Skąd jesteś ?: zapraszam na moją budowę w Markach

Anna Węgrzyn
17-08-2004, 19:25
Zdecydowanie Kozłowice, odradzam Harasiuki i Leier, bo są bardzo kruche. A sama buduję z Silki.

KrzysiekS
18-08-2004, 08:44
Cerabud Krotoszyn tez jest solidny.

Zamiast budowac z Maxa na 29 lub 19 (nowosc!) zastanow sie czy nie lepiej wybudowac z U 220 - to Max szeroki na 25 cm.

Ja tak wybudowalem sciane trojwarstwową i Tobie tez ją polecam po doswiadczeniach osob o licznych uszkodzeniach sciany 2W.

Koszt wykonania moze byc podobny lub niewiele wyzszy a trwalosc i parametry uzytkowe znacznie lepsze.

mdzalewscy
18-08-2004, 09:52
Zamiast budowac z Maxa na 29 lub 19 (nowosc!) zastanow sie czy nie lepiej wybudowac z U 220 - to Max szeroki na 25 cm.

Ja tak wybudowalem sciane trojwarstwową i Tobie tez ją polecam po doswiadczeniach osob o licznych uszkodzeniach sciany 2W.

Koszt wykonania moze byc podobny lub niewiele wyzszy a trwalosc i parametry uzytkowe znacznie lepsze.

popieram, też tak zrobiłem, U-220 + styr + K3, ale z moich obserwacji w zupełności by wystarczyło pustak obrócić na 19cm, ceramika tradycyjna to mocny materiał. Prodecent przy ceramice tradycyjnej już nie odgrywa takiego znaczenia, aby towar było dobrze wypalony, równy i niepopękany

KrzysiekS
18-08-2004, 10:00
Ja nie ryzykowałbym obrocenia pustaka na 19cm bez opinii konstruktora.

Pomimo tego, że pustak tradycyjny to solidny materiał, przed podjęciem decyzji skonsultuj sie z konstruktorem i architektem.

Cezarr
18-08-2004, 10:07
a ja mam projekt indywidualny,architekt-konstruktor zaprojektował ścianę 3w z maxem w 19, ściany szczytowe sa z maxa w 29,dom z poddaszem użytkowym. W którymś z wydawnictw Muratora (chyba Zbuduj dom) były ilustrowane takie rozwiązania z maxem wzdłuż w ścianie 2w, więc myslę, że mój dom się nie zawali (jak go zbuduję)

Maciek ww
20-08-2004, 17:07
Polecam MAX-a z Plecewic! Kupilem w klasie 15, jestem zadowolony, sa solidne i dobrze wypalone, na 22 palety moze bylo z 10 popekanych...
Udalo mi sie znalezc niedrogi sklad w okolicach Warszawy (pld W-wy)
Pozdrawiam!

calibra2
17-10-2005, 13:28
Maciekww podaj namiar gdzie kupiłeś pustaki ?

17-10-2005, 14:28
Widzę, że mieliście szczęście do Plecewic, bo ja nie :evil: :x :evil:
Przyjechała straszna kicha - źle wypalone, niewymiarowe, zdarzały się posklejane... Przede wszystkim bardzo nierówne. Ta ostatnia cecha na pewno nie spowoduje, że na ścianach które mam z tych maxów (wymieniałam towar w środku sezonu - na PTH ;)) tynki będą tanie :evil:
Pan z kontroli jakości w rozmowie telefonicznej przyznał później, że towar był koszmarny. Jedno im trzeba przyznać - są mocne - mało było popękanych (ale w PTH - ze 3 sztuki na duużo palet)
A ja naprawdę bardzo chciałam dać zarobić krajowemu producentowi :(
Może mój błąd polegał na tym, że zrobiłam przedpłatę w styczniu - ale pustaki były z majowego wypieku, do mnie przyjechały w czerwcu...
Także uważajcie na Plecewice - najlepiej niech towar ktoś doświadczony odbiera.
Ja na szczęście odebrałam tylko 1/3 zamówienia

długi
17-10-2005, 17:01
PTH z Zielonki. Podobnie jak baba mam złe doświadczenia z plecewicami.Max to jeszcze ale 12 i8 to tragedia- 1/3 palty gruz. Zmieniałem na PTH Z Zielonki są znakomite dwa pustaki pęknięte na 4500 kupionych ,dobrze wypalone i równiótkie. I cena lepsza od Kozłowic.

_Beti_
17-10-2005, 20:14
Więc ile te PTH kosztują ?

martar
17-10-2005, 20:28
3,7 z VAT z Honoratki

długi
17-10-2005, 20:32
Więc ile te PTH kosztują ?


ja płaciłem po 1.95 brutto

bzado
18-10-2005, 07:15
a ja polecam Hadykówkę.
Pięknie wypalona, żadnych popękanych i uszczerbionych pustaków.

Natomiast jeżeli chodzi o cenę to polecam Leier-a (1,45 za sztukę)

selimm
18-10-2005, 07:50
Bzado a gdzie Ty tego Leier-a (1,45 za sztukę) widziałes ???

_Beti_
18-10-2005, 08:45
ja płaciłam 1.53 za Kupno kupowałam jakieś 2 miesiące temu na Podkarpaciu ale budować będę na przyszłą wiosnę więc nie wiem tak naprawdę co jest w palecie ale niestety widać że niektóre sztuki są uszkodzone :( lecz mój mąż mówi że połówki też są potrzebne :)

selimm
18-10-2005, 08:56
uszkodzenia wynikają z transportu
tam pisze nie uzywac dzwigu szelkowego
ale polowki tez są potrzebne
:wink:

dziwi mnie ta cena ...płaciłem po 1.90

Joasia
18-10-2005, 10:00
Plecewice może chwalić tylko ktoś, kto nie widział Hadykówki albo Markowicz.
A skąd jesteś?
Jestem z Wa-wy, i tutaj Hadykówki po przystępnej cenie dostać nie sposób (transport zabija), ale Markowiczami handluje Centrobud w Konstancinie i w Błoniu - mozna się przejechać, obejrzeć i porównać. No i cenowo Markowicze wychodzą bardzo bardzo.
Pzdr. Joasia.

bzado
18-10-2005, 10:37
Bzado a gdzie Ty tego Leier-a (1,45 za sztukę) widziałes ???

Tam gdzie go produkuja:

malopolska(okolice Tarnowa), podkarpacie (Ropczyce, Rzeszow, Mielec,Debica)

cena bez transportu (ok 500 zl)

jeszcze jedno cena z miesiecy letnich

_Beti_
18-10-2005, 10:39
ja jestem z okolic Rzeszowa więc u nas dużo buduje się Hadykówki ja też miałam kupować takie pustaki chodz są droższe od Kupna ale jak znajomy z hurtowni powiedział i że tir z ostatnią dostawą miał wypadek wioząc Hadykówke i każdy pustak z Hadykówki poszedł w mak po tym wypadku to zmieniłam zdanie ponieważ chyba te pustaki są okropnie kruche, choć oczywiście są o wiele ładniejsze od kupna (trzeba będzie szybko otynkować :wink: ). A kupno kupowałam po promocji w stal-bud Sędziszów Młp. bo kupno zostało kupione przez Weinerbergera ( napewno żle napisałam ale nie wiem jak się to prawidłowo pisze) i oni sprzedawali stare zapasy, więc trafiłam szczęśliwie :lol:

18-10-2005, 10:47
Generalnie uszkodzenia w transporcie to problem wielu mniejszych cegielni... Np niedaleko Lublina (no właściwie nie tak niedaleko - jakieś 120 km ;)) - Harasiuki - maja bardzo dobry produkt (chyba jako jedeni maja klasę 20), ale dojazd do nich odbywa się po fatalnych drogach :(. No i całkiem sporo cegieł ulega uszkodzeniu. I cegielnia wymysliła cwany sposób - otóż nie ma własnego transportu (wynajmuje przewoźników) - i nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w transporcie :(
Ale na dłuższą metę taka polityka i polskie dziury w drogach moga wykończyć niejedną niezłą cegielnię
Ja NAPRAWDĘ nie chciałam PTH - i mam. Nie chciałam nie ze względu na jakość, tylko patriotyzm lokalny ;) Do jakości zastrzeżeń nie mam

zuczek
18-10-2005, 11:23
U nas popularna jest ceramika krotoszyńska. Rozmawiałam już z kilkoma inwestorami i są zadowoleni, więc my też pewnie pójdziemy ich śladem. Jeśli chodzi o grubość tej ceramiki na ściany nośne, to też miałam obawy czy przy poddaszu użytkowym może być 19 cm, ale konstruktor zapewnił mnie, że tak, bo jest to wytrzymały materiał. Początkowo myśleliśmy nad 25 cm, ale bałam się, że będziemy mieli ścianę-kolos; 25+12+3+12=52 cm :o Sporo...